reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Kupilem bilet i co dalej ...
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SEO

Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 35
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 15 Paź 2005, 15:41    Temat postu: Kupilem bilet i co dalej ... Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich na forum.

Od jakiegoś czasu przeglądam wasze forum i chyba po części dla tego w zeszłym tygodniu postanowiłem skorzystać z oferty i kupiłem bilety.
Wybieram sie tam ale niestety tylko na tydzień w czerwcu 06.
Nie jest to zapewne odpowiednio długi czas aby dokładnie zwiedzić IS wiec bardzo prosił bym was o sugestie jak ten czas wykorzystać.

Prosił bym o odpowiedz na kilka pytań:

Czy bezwzględnym warunkiem aby cos zwiedzić jest pożyczenie auta ?
Jaka jest obecnie cena benzyny ?
Czy moĹźna kampowac "na dziko" czy tez jest to zabronione ?
Jakich warunków pogodowych można sie spodziewać w pierwszej połowie czerwca.
Jakie przewodniki polecacie LP czy tez cos innego.
Czy słyszeliście o jakiś miejscach do uprawiania wspinaczki a może znacie jakiś miejscowych wspinaczy alpinistów ?
Wreszcie czy leciał ktoś z was ICELANDEXPRESS lot obsługiwany przez JetX ... czego sie po nich spodziewać opóźnienia itp.

Dzięki za pomoc

seo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 21 Paź 2005, 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej,

Spróbuję troszkę poodpowiadać.

Co do pożyczenia auta - cóż, odpowiem jak prawnik: to zależy... No bo jeśli masz tam znajomych, to auto własne nie jest konieczne - moze są mili i Cię obwiozą... A jeśli nie masz, to też zależy - od tego, dokąd chcesz dotrzeć. Nie wszędzie działa transport publiczny, a czasami działa, ale akurat nie w ten dzień, kiedy Ty chciałbyś jechać ( a przy tygodniowym pobycie to już jest niestety problem). Cenowo - należy przeliczyć, ile osób jedzie. bo jedna to chyba jednak ma taniej autobusem, albo wręcz samolotem? Na krajowych liniach też istnieją tanie przeloty, oszczędzasz czas, a jest to wtedy niewiele droższe od autobusu. O cenach wypozyczenia się nie wypowiem, bo nie wiem.

Kampować na dziko można, byle nie tuż "pod nosem" oficjalnego campingu bądź hotelu itp.

LP w polskiej wersji mi się nie we wszystkim podobał, zerknij nadyskusję o przewodnikach w stosownym miesjcu na tym forum. Na miejscu w informacjach turystycznych znajdziesz sporo ulotek opisujących ciekawe miejsca w danej okolicy - mozna z tego skompletować naprawdę spory informator. W Reykjaviku mają teog na cały kraj.

Co do wspinaczki - sa firmy, które organizują wyjścia typu krótsze lub dłuższe wycieczki na lodowiec i na niektóre szczyty, całkiem możliwe, że ich personel zajmuje się też wspinaczką w bardziej zaaawansowanym wymiarze.

Icelandexpress mi się nie spóźnił, ale może akurat miałam szczęście... ?

Pozdrawiam i powodzenia,
A.
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tomsik

Dołączył: 04 Cze 2004
Posty: 47
Skąd: Czestochowa
PostWysłany: 21 Paź 2005, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do Nul
Piszesz o tanich przelotach na liniach krajowych. Masz na mysli krajowy Flugfelag? Wg mnie to sa to jedne z najdrozszych lini na swiecie biorac pod uwage czas lotu, serwis (zaden) i cene. Ale rzeczywiscie tanszy w wiekszosci od autobusu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 21 Paź 2005, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj faktycznie sie nieprecyzyjnie wyrazilam - chodzilo mi nie tyle o tanie linie (bo tanie naprawde nie są), ile o tańsze bilety w tych drogich liniach - czyli że np. z Akureyri do Reykjaviku moglam leciec za 11 tys., ale moglam tez za 5200. I tylko o to mi chodzilo, wybaczcie nieścisłość!

Potwierdzam, że tanie przeloty drogą linią były tansze od autobusu (autobus wtedy kosztowal chyba 5900 na tej trasie).
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tomsik

Dołączył: 04 Cze 2004
Posty: 47
Skąd: Czestochowa
PostWysłany: 21 Paź 2005, 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy ale swoja droga to ciekawe ze samolot jest tanszy od autobusu. Mnie najbardziej rozwala serwis w tych liniach gdzie za godzine lotu placisz okolo 100 EURO, mila pani pyta - kawe, herbate czy wode???? Nie wiem czy sie smiac czy plakac. Mogliby chociaz rzucic jakies male Prince Polo.
Raz pamietam jak mieli naprawde super promocje. Mieli mianowicie 200 biletow po 1000 ISK juz z oplatami na trasach do Egilsstadir, Akureyri i Isafjordur. Czyli za 6000 ISK mozna bylo odwiedzic wszystkie 3 miasta, ale bilety rozeszly sie raz dwa.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 21 Paź 2005, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rany, naprawdę dawali picie? Bo w Icelandexpressie ze Stansted to tylko o suchym pysku (noo, buzi, jeślil kto woli)... Albo płać człowieku... I tym mnie zaskoczyli negatywnie, bo kilka godzin wcześniej w Skyeuropie mogłam się przynajmniej napić za darmo. Bilet skyeuropowy z Krakowa do londynu i z powrotem kosztowal mnie 207 zl, a tamten jakies 140 GBP, a jednak to Sky potrafił dać choć tyle...

Pozdrawiam rĂłwnieĹź,
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 21 Paź 2005, 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszmy sie, ze IE pozwala nam latac na Islandię za takie kwoty. To są linie islandzkie, a jak wiemy wszystko co islandzkie jest drogie: siła robocza, opłaty lotniskowe itd. W związku z tym tak to wychodzi. No tym się różnią tanie linie od drogich, że obsługi nie ma. Ale czy ta kropelka wody i jakaś przegryzka warta jest aż prawie 2x droższych biletów, jakie są w Icelandairze? Ja nie widzę problemu, żeby wytrzymać 3h bez żarcia, albo od biedy bierze się swoje i juz.

We Flugfelag dają picie. Leciałam z Akureyri do Reykjavíku i dawali.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomsik

Dołączył: 04 Cze 2004
Posty: 47
Skąd: Czestochowa
PostWysłany: 21 Paź 2005, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wtrace jeszcze raz swoje 3 grosze. Wg mnie IE wcale nie sa tansze od Icelandaira. To znaczy jesli IE ma jakas super wyprzedaz to tak ale standardowe ceny sa porownywalne. Wystaczy sprawdzic na stronie Icelandaira, ze z takich kierunkow jak Londy, Glasgow, Kopenhaga, Sztokholm czy Oslo maja bilety nawet ponizej 1000 zl w dwie strony. Sam tak placilem kilka razy. Takich cen na tych trasach jest wiekszosc. W wielu przypadkach okazywalo sie ze IE jest drozszy.
Najbardziej nie moge przezyc, ze z Polski drozej jest doleciec na Islandie niz do USA.
Moze doczekamy kiedys naprawde taniej lini latajacej do Islandii. Jakis Ryanair lub ktos z jego rodzenstwa. Byloby pieknie.
Pozdrawiam aftur
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 21 Paź 2005, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zalezy od tego kiedy sie bookuje. Jesli z bardzo małym wyprzedzeniem to rzeczywiscie obie linie wychodza drogo. Jednak sporo wczesniej wykupiony bilet jest nieporównywalnie tańszy w IE. Na luty, marzec, w obie strony, juz liczac nawet dolot z Polski, taki bilet zakosztuje nas ok. 800 zl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SEO

Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 35
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 22 Paź 2005, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Nul za odpowiedz.
W miedzy czasie znalazłem także kilka odpowiedzi na forum.
Ponieważ mój wyjazd to odległa sprawa wiec na razie nie miałem czasu posiedzieć nad jakimś przewodnikiem żeby zastanowić sie co tak naprawdę mogę w tak krótkim czasie zobaczyć.
Ma wiec jeszcze raz prośbę o podsuniecie listy najciekawszych miejsc.
Niestety nie mam nikogo znajomego na IS wiec zakładam ze poĹźyczam małe auto typu Toyota Yaris lub cos podobnego (mam nadzieje się zmieścić 6 dni 400€ ...)
Czy w ciągu 6 dni da się objechać wyspę dokoła droga Nr 1???

Co do przelotĂłw to ja kupiłem bilet z Berlina SXF za 198 € mimo ze to ICELANDEXPRESS to lot obsługują jakieś dziwne linie Jet- X ??? chyba tez Islandzkie.
Do Berlina SXF dolot z Krakowa kosztuje średnio easyJetem 50€ e wiec mam nadzieje zmieścić się 250€ na osobę.
Co ICELANDEXPRESS to od razu mnie do siebie zrazili bo jakim sposobem nie dostałem e-m z potwierdzeniem zakupu wiec zadzwoniłem na call-center gdzie odebrała bardzo gburowata kobieta z dość kiepskim angielskim. Poprosiłem ja o sprawdzenie czy jest rezerwacja i przesłanie e-m niestety do dzisiaj go nie dostałem.
Pieniądze jednak ściągnęli z karty wiec mam nadzieje ze wszystko jest ok.

§ Mam jeszcze raz pytanie o aktualna cenę benzyny
§ czy dostępna jest na IS benzyna ekstrakcyjna „White gas” jak sie uĹźywa do kuchenek np. MSR albo Coleman ?
§ Czy moĹźna wypoĹźyczyć gdzieś sprzed do wędkowania „na muchę” ?

Co do wspinania to udało mi się znaleźć info na stronie:
http://www.fjallamennska.is/english.php
oraz stronę Islandzkiej federacji :
http://www.isalp.is/
niestety niewiele tam po angielsku.

Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 22 Paź 2005, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsze słysze żeby na Islandie latał Jet-X. Może oni tylko pośredniczą w sprzedaży biletów.
Cena benzyny na dzien dzisiejszy to około 110 ISK.
Z autem za 400 € moĹźesz mieć problem.

Atak ma Yaris za 5900 ISK dziennie
http://www.rentacar.is/
Ale uważaj bo z Atak znalazłem oferte za 3500 ISK
http://www.bilaleiga.is/

Hertz ma za 3500 ISK, ale jest limit 100 km dziennie. Kierujacy musi miec karte kredytowa. SamochĂłd podstawia na lotnisko za 2300 ISK
http://www.hertz.is/main/view.jsp?branch=514

Podam ci jeszcze pare. Ale poczytasz juĹź sobie sam Wink

http://www.avis.is/

http://www.travelnet.is/ABC/bilaleiga_rb/index.asp

http://www.arctic.is/
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 22 Paź 2005, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na naszej stronie wypisane sa wszystkie wypozyczalnie.. z adresami!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 22 Paź 2005, 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ups!
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 22 Paź 2005, 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SEO napisał:
Czy moĹźna wypoĹźyczyć gdzieś sprzed do wędkowania „na muchę” ?


Tu są adresy wypożyczalni sprzętu wędkarskiego, skontaktuj się z nimi:

Veiðihornið
Address: Hafnarstræti 5
Location: 101 ReykjavĂ­k
Phone: (+354) 551-6760
E-mail: olafur@veidihornid.is


Vesturröst
Address: Laugavegi 178
Location: 105 ReykjavĂ­k
Phone: (+354) 551-6770
E-mail: vesturrost@mmedia.is


Útivist og veiði
Address: SĂ­ðumúli 11
Location: 108 ReykjavĂ­k
Phone: (+354) 588-6500
E-mail: herdis@lax-a.is


Angling Club Lax-á
Address: Vatnsendablettur 181
Location: 203 KĂłpavogur
Phone: (+354) 557-6100
E-mail: arnibald@lax-a.is
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SEO

Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 35
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 23 Paź 2005, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki !

JET -X wykonuje wszystkie loty dla ICELANDEXPRES na nowo otwartych kierunkach jak Alicante ,Berlin, Sztokholm itp.
Wszystkie te loty maja kod "JXX" http://www.icelandexpress.co.uk/flight_info/schedule/Default.aspx
ICELANDEXPRES na za mało samolotów aby obsłużyć te nowe kierunki wiec wynajęli mniejsze maszyny MD81 od Jet-X.

Tak poza tym to może to wynikać z tego ze kilka miesięcy temu ICELANDEXPRES został przejęty przez Duńczyków czyli http://www.sterlingticket.com, może Jet -X to tez ich własność ...

A tak na marginesie to nie widziałem na stronie informacji ze z europy można dolecieć jeszcze liniami :
http://www.atlantic.fo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 23 Paź 2005, 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo przepraszam, że się wtrącam, ale to nie ICELANDEXPRESS został przejęty przez linie Sterling, tylko linie Sterling zostały przejęte przez ICELANDEXPRESS...

http://www.iceland.pl/archiw/050315go1.html

Ale teoria ogólnie niezła Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SEO

Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 35
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 23 Paź 2005, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i tu mnie masz :

"Iceland Express' owners, Fons EignarhaldsfĂŠlag hf, have recently acquired both Sterling and Maersk Air, with the intention of merging the two companies and creating the fourth largest low-fare airline in Europe. There are currently no plans to merge Iceland Express with the new company."

A jeszcze godzine temu bym sporo postawil na to ze jest odwrotnie !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 23 Paź 2005, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hazard bywa groĹşny Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 24 Paź 2005, 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Seo za uzupełnienie alpinistyczne.

W 6 dni chyba się to w czerwcu objedzie... Myśmy jechali dłużej, ale też w niektórych miejscach się zatrzymywaliśmy na więcej niż jedną noc, poza tym zbaczaliżmy na półwyspy, mieliśmy zapas czasu. Inna sprawa, że w wielu miejscach dobrze by było zostać na kilka dni, ot choćby żeby połazić, bo samo objechanie to nie wszystko...

A co do tego, że taniej jest lecieć do Stanów niż na Wyspę... No i dobrze, więcej Polaków (i nie tylko) pojedzie tam! A na Islandii by się tyle nie zmieściło... A jeśli komuś bardzo zależy, to i tak uzbiera i zwiedzi... Czemu już parę osób na forum dawało wyraz Smile Czego wszystkim o tym marzącym życzę!
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ted

Dołączył: 16 Wrz 2004
Posty: 60
Skąd: katowice
PostWysłany: 24 Paź 2005, 13:23    Temat postu: Tak jest!!! Odpowiedz z cytatem

W pełni popieram Nul!Jak się chcę to sie uda!Ja co prawda planowałem cały rok ale sie udało i warto było!
I podaje namiary na pare zdjęć z wyjazdu!
www.iceland.glt.pl Powinno juz działać!
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron