reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Polskie Święto
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Kultura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marson
Gość
PostWysłany: 23 Paź 2005, 20:32    Temat postu: Polskie Święto Odpowiedz z cytatem

Z okazji Dnia Niepodległości , w Olafsviku 12 listopada wraz z miejscową polonią organizujemy Polskie Świeto. Będzie to pierwsza tego typu impreza od wielu lat , ja osobiscie nie mam zbyt wielkiego doswiadczenia w organizacji takich uroczystości. Stąd moje obawy co do powodzenia całej imprezy. Program będzie obejmował kolacje (z Polskich dań), taniec i muzyka narodowa. Cieszy nas całkiem spore zainteresowanie i deklaracja pomocy przy organizacji. Chętnie poczytam o waszych uwagach i wskazówkach. pozdrawiam.
Powrót do góry
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 24 Paź 2005, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to bedę trzymać kciuki, żeby Wam się udało i żałować, ze nie zobaczę na własne oczy Smile
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sad234

Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 47
Skąd: zachĂłd
PostWysłany: 24 Paź 2005, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.. może gdzieś udałoby się znaleźć jakiś polski film - najlepiej Wajdy lub Zanussiego .. idealnie pasowałby Karol - człowiek, który został papieżem / Karol - The Man Who Became Pope - reż. Giacomo Battiato .. i urządzić projekcję .. do tego troszku żubrówki i/lub wyborowej a impreza będzie w 100 procentach udana .. Wink
_________________
.. dos meydele vil a ringele hobn ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marson
Gość
PostWysłany: 24 Paź 2005, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... też myślałem o wstawkach filmowych, typu Pan Tadeusz, jeszcze nie wiem jakim sprzętem będziemy dysponować. Jutro kolejne spotkanie organizacyjne ze stroną Islandzką . Co do żubrówki ... trudna do zdobycia, ale barek będzie lol
Powrót do góry
sad234

Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 47
Skąd: zachĂłd
PostWysłany: 24 Paź 2005, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.. można zrobić jeszcze jakąś wystawę/expozycję poświęconą ważnej dla polskiej kultury postaci .. np Mikołaj Rej - ojciec polskiej literatury .. rok 2005 jest ogłoszony rokiem rejowskim - z okazji pięćsetlecia urodzin .. rok 2006 ma być z kolei rokiem Giedroycia - postaci niezwykle cenionej przez Polonię na Zachodzie .. na pewno wielu rodaków posiada jakieś pamiątki, np. archiwalne numery Paryskiej Kultury .. można zadzwonić do ambasady - na pewno by czegoś użyczyli .. Smile
_________________
.. dos meydele vil a ringele hobn ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marson
Gość
PostWysłany: 24 Paź 2005, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...dzięki za rade, jutro porusze temat. Może jeszcze starczy czasu.
Powrót do góry
sad234

Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 47
Skąd: zachĂłd
PostWysłany: 24 Paź 2005, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.. w Internecie jest sporo materiałów na temat w/w .. można ściągnąć, przetłumaczyć na islandzki .. oprawić w ładne passpartu albo ramki .. wygospodarować jakiś przytulny kącik .. zadbać o dekoracje .. czasu na to na pewno wystarczy .. Wink
_________________
.. dos meydele vil a ringele hobn ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wojtsja

Dołączył: 19 Maj 2005
Posty: 15
Skąd: Warszawa-Reykjawik
PostWysłany: 25 Paź 2005, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O filmy mozesz zapytac w muzeum kinomatografii w hafnarfjordur. dopiero co pokazywali tam Kieslowskiego, Wajde i Polanskiego. podejrzewam, ze moga te filmy miec na stale i jesli pokazy nie sa komercyjne to wypozyczyc kopie za darmo. chociaz przyznam, ze nie wiem jak to dziala.

pozdr.
wojtsja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 18 Lis 2005, 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak juĹź jest temat "Polskie Święto", to nie będę nowego zakładać i tu napiszę. Ponoć 11 listopada był obchodzony w Reyðarfjörður przez PolakĂłw tam pracujących. Czy ktoś z szanownych Państwa pracujących przy budowie tamy uczestniczył w tych obchodach? Często się tu spotykacie z nami i rozmawiamy na takie przyziemne tematy, typu: jakie skarpety przywieźć na Islandię, albo co się dostaje na obiad w tamtejszej stołówce. A moĹźe byliście na tym święcie i nam coś ciekawego opowiecie? Uczestniczyło w obchodach 70 PolakĂłw. Nie wierzę, Ĺźe Ĺźaden z nich nie przychodzi na to forum.

Ostatnio zmieniony przez Jola dnia 20 Lis 2005, 19:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marson
Gość
PostWysłany: 18 Lis 2005, 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do polskiej imprezy to mogę się wypowiedzieć tylko o tej w Olafsviku.
Było ok 70 osób, może więcej. Pyszna kolacja, nasz taniec i spiewanie też sie podobało . Do tego pokaz slajdów, i pare innych niespodzianek. Po zdobytych doświadczeniach w przyszlym roku zadbamy o drobniejsze szczegóły. Ogólnie zabawa udana a za rok jeszcze lepsza.
Powrót do góry
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 18 Lis 2005, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to się cieszę, żę się udało. Przypuczczam, że na imprezie nie byli sami Polacy? Jak się to liczebnie rozłożyło? A jak Islandczycy to odebrali? Pytali co to za święto? Opowiadaliście im?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ona
Gość
PostWysłany: 18 Lis 2005, 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No,musialo sie udac,jak Zocha organizowala,a Genia gotowala....he,he...
Powrót do góry
marson
Gość
PostWysłany: 18 Lis 2005, 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bilety były sprzedawane na tydz. przed.(cena 2500 kr), Polaków bylo trzydziestu paru (miałem nadzieje że będzie więcej) do tego 3 Bośniaków i Litwin. Acha nasz szef Lejwur załtwił muzyków / fortepian i saksofon. Przed imprą ogłoszenia w miejscowej gazecie , polskie flagi ,hymn itp.
Po święcie ukazał sie też artykuł w morgunbladid z 15.11 ze zdjęciem.
Wiem że ci którzy przyszli byli zadowoleni. w następnym roku bedzie nas napewno więcej Exclamation
Powrót do góry
marson
Gość
PostWysłany: 18 Lis 2005, 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a kto o Zosi i Gieni pisze Very Happy ??
Byłaś nie ?! lol
Nawet się mogę domyślać lol
Powrót do góry
ona
Gość
PostWysłany: 18 Lis 2005, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie bylo mnie,z czego jestem ogromnie zadowolona....nie przepadam za towarzystwem wzajemnej adoracji,zwlaszcza takim,ktĂłre psuje opinie o Polsce.....chociaz naleza sie cieple slowa,za zorganizowanie tego Swieta,.Pozdrowienia dla Leifura....no comments.
Powrót do góry
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 18 Lis 2005, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ona - Twoj sposob wypowiadania sie jest dziwny... Niby zabierasz glos, ale go nie zabierasz. Skoro wspominasz o jakis paniach i masz negatywne nastawienie do imprezy to napisz nam o co chodzi, dlaczego. Bo my nie wiemy... OK, moze tylko ja nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 19 Lis 2005, 2:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ona Basiu tez nie wie Wink
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ĺźana
Gość
PostWysłany: 19 Lis 2005, 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ONA- jak szkoda, że twoje słowa są tak nie mądre, a ty taka zgorzkniała Sad
Pozdrowienia dla Witka
Powrót do góry
Ĺźana
Gość
PostWysłany: 20 Lis 2005, 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłam na tej imprezie i było fajnie. Jeśli ktoś chce bliższe informacje napiszę na pw.
Powrót do góry
ona
Gość
PostWysłany: 27 Lis 2005, 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no comments,I said so!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Kultura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron