reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Ogłoszenia.
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Podział grupy "Ogłoszenia" na trzy podgrupy:
sprawdzi się , ogłoszenia będą czytelniejsze
76%
 76%  [ 50 ]
nie sprawdzi się, wolę jak wszystko jest w "jednym worku"
23%
 23%  [ 15 ]
Wszystkich Gosw : 65

Autor Wiadomo
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysany: 17 Lis 2008, 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Porządek w ogłoszeniach jak najbardziej mi się podoba, ale zakaz podbijania czy nawet zapytania już nie.

Taki zwykły przykład: dziś dałam ogłoszenie, że sprzedaję bilet, ogłoszenie obejrzało kilkudziesięciu zainteresowanych, ale chętnych brak.
Jutro moje ogłoszenie spada na drugą, pojutrze na trzecią stronę itd...
ale.....jutro pojawi się nowe ogłoszenie z biletem, pojutrze kolejne i nikt, kto otworzy pierwszą stronę nie będzie szukał dalej bo kupi pierwszy bilet ze strony.
Ja, mimo, że czekam kilka dni, biletu nie sprzedałam, podbijać nie mogę, nowego ogłoszenia zakładać też nie.
Sprawiedliwe?

Dziś mam jeszcze czas na sprzedanie tego biletu, ale jeśli bilet spadnie na 10 stronę a mi czas się skończy (skończy się termin biletu) to nikt go już tak daleko nie będzie szukał.

Owszem można skorzystać z wyszukiwarki, ale nie każdy korzysta. Ja np. czytam ogłoszenia (nie wszystkie) i czasem przekazuję komuś dalej, że na forum można dostać to czy tamto. Oglądam najwyżej 2 pierwsze strony, dalej już mi się nie chce.

A nie wierzę, że któregoś dnia wejdzie na forum osoba, która będzie szukać akurat biletu na 16 grudnia i znajdzie moje ogłoszenie z 10 strony w wyszukiwarce.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Lukas-3000GT
Go
PostWysany: 17 Lis 2008, 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aniapl napisa:
Porządek w ogłoszeniach jak najbardziej mi się podoba, ale zakaz podbijania czy nawet zapytania już nie.

Taki zwykły przykład: dziś dałam ogłoszenie, że sprzedaję bilet, ogłoszenie obejrzało kilkudziesięciu zainteresowanych, ale chętnych brak.
Jutro moje ogłoszenie spada na drugą, pojutrze na trzecią stronę itd...
ale.....jutro pojawi się nowe ogłoszenie z biletem, pojutrze kolejne i nikt, kto otworzy pierwszą stronę nie będzie szukał dalej bo kupi pierwszy bilet ze strony.
Ja, mimo, że czekam kilka dni, biletu nie sprzedałam, podbijać nie mogę, nowego ogłoszenia zakładać też nie.
Sprawiedliwe?

Dziś mam jeszcze czas na sprzedanie tego biletu, ale jeśli bilet spadnie na 10 stronę a mi czas się skończy (skończy się termin biletu) to nikt go już tak daleko nie będzie szukał.

Owszem można skorzystać z wyszukiwarki, ale nie każdy korzysta. Ja np. czytam ogłoszenia (nie wszystkie) i czasem przekazuję komuś dalej, że na forum można dostać to czy tamto. Oglądam najwyżej 2 pierwsze strony, dalej już mi się nie chce.

A nie wierzę, że któregoś dnia wejdzie na forum osoba, która będzie szukać akurat biletu na 16 grudnia i znajdzie moje ogłoszenie z 10 strony w wyszukiwarce.

Popieram, ja np. tez czytam tylko pierwsze 2 strony nie wiecej.
Nawet jesli nowych wiadomosci jest 4 strony, to naciskam ze niby wszystkie przeczytalem i wszystko.

Z jednej strony to dobre z jednej nie.

Ja jednak chcialbym zeby bylo tak jak wczesniej odnosnie pisania postow itp. , ale ogolnie podzial na kategorie mi sie podoba.

Wczesniej nawet nie chcialo mi sie pisac ze cos chce kupic, a teraz jest specjalny dzial i pisze i jestem zadowolony.



Moze zrobic sonde kto chcialby zeby zostaly przywrocone zmiany, a kto nie?
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 17 Lis 2008, 0:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aniapl napisa:
Taki zwykły przykład: dziś dałam ogłoszenie, że sprzedaję bilet, ogłoszenie obejrzało kilkudziesięciu zainteresowanych, ale chętnych brak.
Jutro moje ogłoszenie spada na drugą, pojutrze na trzecią stronę itd...
ale.....jutro pojawi się nowe ogłoszenie z biletem, pojutrze kolejne i nikt, kto otworzy pierwszą stronę nie będzie szukał dalej bo kupi pierwszy bilet ze strony.
Ja, mimo, że czekam kilka dni, biletu nie sprzedałam, podbijać nie mogę, nowego ogłoszenia zakładać też nie.
Sprawiedliwe?
A w takim razie powiedz mi czyje ogłoszenie ma być pierwsze? Twoje czy kilkudziesięciu innych osób, które też chcą podbijać?
Jeśli ktoś szuka biletu, to może skorzystać z wyszukiwarki, jeśli w tytule dasz pełny opis (np.: WAW-KEF 22.12.2008 130 EUR) to myślę, że sporo osób znajdzie, jeśli im zależy na tym, by kupić tanio.

Z drugiej strony, jak to bywa na wolnym rynku, możesz wykupić przyklejenie swego ogłoszenia. W ten sposób inwestując w reklamę masz większą szansę. Ale za tę szansę trzeba zapłacić. To chyba rozsądne.
Ja wiem jak irytujące są serwisy, które pobierają opłaty. Ale zauważcie, że nie pobieramy ich od standardowych ogłoszeń.

Poza tym, istnieje teraz możliwość edycji swych ogłoszeń i ich usuwania.
To również daje pewne możliwości.

Inną możliwością jest wykupienie sobie prawa do podbijania (by uniknąć przyklejenia). Jestem otwarty na propozycje.


Cytat:
Dziś mam jeszcze czas na sprzedanie tego biletu, ale jeśli bilet spadnie na 10 stronę a mi czas się skończy (skończy się termin biletu) to nikt go już tak daleko nie będzie szukał.
No ale co mają powiedzieć inne osoby? Czy ja mam Forum ustawiać tylko dla Ciebie, czy dla wszystkich? Jak pojmujesz sprawiedliwość? Jako możliwość sprzedania twojego towaru? Czy może jako równą szansę każdego. A każdy ma równą szansę, by jego ogłoszenie było przez chwilę pierwsze.


Cytat:
Owszem można skorzystać z wyszukiwarki, ale nie każdy korzysta.
Zgadza się - i z tego wynika, że warto zainwestować w reklamę.

Cytat:
A nie wierzę, że któregoś dnia wejdzie na forum osoba, która będzie szukać akurat biletu na 16 grudnia i znajdzie moje ogłoszenie z 10 strony w wyszukiwarce.
Czyli co proponujesz? Żeby tylko twoje ogłoszenia były na pierwszym miejscu?

Proszę o jakieś konstruktywne pomysły.
Mogę skrócić czas emisji z 2 miesięcy na np. 2 tygodnie, wtedy co 2 tygodnie będzie można dać nowe ogłoszenie...

Ewentualnie można dla biletów lotniczych utworzyć specjalny dział (niestety nie ma możliwości utworzenia subforum). Ale i tak moim zdaniem już jest zbyt dużo działów w kategorii OGŁOSZENIA DROBNE.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysany: 17 Lis 2008, 1:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No ale co mają powiedzieć inne osoby? Czy ja mam Forum ustawiać tylko dla Ciebie, czy dla wszystkich? Jak pojmujesz sprawiedliwość? Jako możliwość sprzedania twojego towaru? Czy może jako równą szansę każdego. A każdy ma równą szansę, by jego ogłoszenie było przez chwilę pierwsze.

Każdy komu zależy na szybszej sprzedaży będzie podbijał częściej, komu się nie spieszy, już nie. Do tej pory takie "prawo" obowiązywało i nikomu nie przeszkadzało (tak mi się wydaje).
I każde ogłoszenie jest przez chwilę pierwsze Wink czy z podbijaniem, czy bez.
Cytat:
Zgadza się - i z tego wynika, że warto zainwestować w reklamę.

Tylko przeciętnej osobie, która nie handluje na codzień na takiej reklamie nie zależy. Zależy mu żeby szybko się pozbyć zbędnej rzeczy. Do tego reklama nie potrzebna. Nie muszę przecież reklamować, że mój bilet jest naj...

Cytat:
Czyli co proponujesz? Żeby tylko twoje ogłoszenia były na pierwszym miejscu?


Ogłoszenia, które są najważniejsze, jeśli komuś zależy na szybkiej sprzedaży to więcej czasu poświęci na podbijanie. Osoba, która ma wyprzedaż np od stycznia już nie musi tego robić. To się po prostu samo rozkłada.
Cytat:
Ewentualnie można dla biletów lotniczych utworzyć specjalny dział

Nie sądzę, aby taki dział był potrzebny, ponieważ sprzedaż biletów (w takiej ilości jak teraz) pewnie się wkrótce skończy.

Jestem za tym by przywrócić możliwość podbijania. Ponieważ do tej pory nikt się chyba nie sprzeciwiał, że przez podbijanie jego ogłoszenie szybko spada. A jak widzisz głosy za przywróceniem są już od pierwszej chwili.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 17 Lis 2008, 3:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aniapl napisa:
Tylko przeciętnej osobie, która nie handluje na codzień na takiej reklamie nie zależy.
Oczywiście, że zależy, bo szybsza sprzedasz, to szybciej kasa w ręku Smile
A kto szybko daje, dwa razy daje.
Podbijanie też jest formą reklamy. Smile

Cytat:
Zależy mu żeby szybko się pozbyć zbędnej rzeczy. Do tego reklama nie potrzebna. Nie muszę przecież reklamować, że mój bilet jest naj...
Ale musisz reklamować, że w ogóle jest na sprzedaż, bo podobnież leniwi nabywcy nie czytają wszystkich ogłoszeń....

Cytat:
Ogłoszenia, które są najważniejsze, jeśli komuś zależy na szybkiej sprzedaży to więcej czasu poświęci na podbijanie.
Czas to pieniądz. Czy nie lepiej zapłacić jakąś kwotę na rzecz Forum i mieć podbijanie z głowy? A jednocześnie Forum zyskuje dodatkowo niezapchane bazy...


Cytat:
Osoba, która ma wyprzedaż np od stycznia już nie musi tego robić. To się po prostu samo rozkłada.
Dlatego płacić powinni ci, którym zależy na szybkiej sprzedaży...

Cytat:
Nie sądzę, aby taki dział był potrzebny, ponieważ sprzedaż biletów (w takiej ilości jak teraz) pewnie się wkrótce skończy.
Pewnie masz rację...


Cytat:
Jestem za tym by przywrócić możliwość podbijania. Ponieważ do tej pory nikt się chyba nie sprzeciwiał, że przez podbijanie jego ogłoszenie szybko spada. A jak widzisz głosy za przywróceniem są już od pierwszej chwili.
Są to niestety głosy kombinatorów.
Dodam jeszcze, że takie sztuczne podbijanie, to de facto łamanie Regulaminu. A nasze Forum ma służyć głównie islandofilom, a nie handlowi. Ale skoro handel już jest, to jego dźwignią jest reklama, a nie kombinowanie i cwaniakowanie (przepraszam za ten pejoratywny wyraz, ale ja tak to widzę).

Możemy wprowadzić jakieś specjalne stawki dla biletów, jako, że to towar "szybko psujący się" Smile
Ale jednak trzeba będzie zapłacić za przyklejenie. Przykro mi.
Ponieważ sprzedając bilety macie nadzieję na przypływ pieniędzy, a więc nie chodzi Wam o to, by oddać komuś bilet za darmo. W takim razie musicie zrozumieć, że my też chcemy by za takie quasikomercyjne działania otrzymać zapłatę.

Ewentualnie, jeśli komuś szkoda pieniędzy, to można umówić się, że ktoś prześle nam kilka najnowszych newsów tłumaczonych z islandzkiego z jakiejś islandzkiej gazety. W ten sposób zapracuje na "reklamę" nie spamerskim podbijaniem, ale uczciwą i pożyteczną pracą. Zapraszam.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysany: 17 Lis 2008, 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dodam jeszcze, że takie sztuczne podbijanie, to de facto łamanie Regulaminu. A nasze Forum ma służyć głównie islandofilom, a nie handlowi

Wobec tego nic już nie mówię.

Przestały mi się podobać zmiany, za forum już raz zapłaciłam i to nie wiem po co, bo z każdego innego korzystam za darmo. Nie mam zamiaru płacić za ogłoszenie.

Nie jestem kombinatorką, chciałam pomóc znajomemu sprzedać bilet i to nie po to by zarobić, tylko po to aby on odzyskał choć część zapłaconych pieniędzy.

Myślę, że jest to duża różnica z osobą np. reklamującą swoje usługi fryzjerskie czy zdolności w naprawie aut. Oni chcą zarobić, ja nie. Ale trudno.

Kończę dyskusję, bo nic ona nie przynosi.

I nie spodziewałam się że jesteś takim materialistą:
Cytat:
szybsza sprzedasz, to szybciej kasa w ręku

Cytat:
kto szybko daje, dwa razy daje

Cytat:
Czas to pieniądz

Cytat:
Ale jednak trzeba będzie zapłacić za przyklejenie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 17 Lis 2008, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aniapl napisa:
Przestały mi się podobać zmiany, za forum już raz zapłaciłam i to nie wiem po co, bo z każdego innego korzystam za darmo. Nie mam zamiaru płacić za ogłoszenie.
Jeśli zapłaciłaś, to inna sprawa, prosze o kontakt na priv.


Cytat:
Nie jestem kombinatorką, chciałam pomóc znajomemu sprzedać bilet i to nie po to by zarobić, tylko po to aby on odzyskał choć część zapłaconych pieniędzy.
Przepraszam, ale dla społeczności internetowej będziesz "kombinatorką", bo chcesz pomóc swojemu koledze, ale szkodzisz kilkuset innym ludziom, bo podbijanie jest nieetyczne.


Cytat:
Myślę, że jest to duża różnica z osobą np. reklamującą swoje usługi fryzjerskie czy zdolności w naprawie aut. Oni chcą zarobić, ja nie. Ale trudno.
Jest duża różnica i dlatego cena w przyklejeniu też będzie różna dla działalności komercyjnej i dla jednorazowej sprzedaży biletu.
I nie zgodzę się, że sprzedając bilet by odzyskać kasę, nie ma się zysku. Gdy nie sprzedasz biletu to nie będziesz miała w ręku tylu pieniędzy ile będziesz mieć, gdy bilet sprzedasz. Każda oferta sprzedaży dąży do tego, by mieć w ręce więcej pieniędzy. Nie jest to działalność komercyjna, ale jednak dążenie do zysku (materializm) Smile


Cytat:
I nie spodziewałam się że jesteś takim materialistą:
Każdy jest materialistą, bo przecież chodzi do pracy nie za "dziękuję" tylko za pieniążki. Sprzedajesz bilet nie za "dziękuję" tylko za pieniążki.
Ale dla mnie te pieniądze z ogłoszeń nie są krytyczne i jak wspomniałem, można by ustalić, że są wpłacane na jakąś fundację albo jako darowizna np. dla TPPI.
Chodzi tylko o to by w sposób wolnorynkowy i uczciwy segregować reklamy.
Dlatego alternatywnym sposobem zapłaty jest napisanie newsa na parę zdań...
Ciągłe podbijanie to strata sporej ilości czasu. Pisząc newsa, robisz coś pożytecznego, a jednocześnie twoje ogłoszenie zostanie przyklejone.
To chyba uczciwe. No i nie wiąże się ze stratą pieniędzy - zero materializmu (bo newsy nie są materialne) Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysany: 17 Lis 2008, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przepraszam, ale dla społeczności internetowej będziesz "kombinatorką", bo chcesz pomóc swojemu koledze, ale szkodzisz kilkuset innym ludziom, bo podbijanie jest nieetyczne.

Jeśli już, to kombinatorem jest mój znajomy, bo on chce "zarobić". Ja robię zwykłą przysługę a to kombinatorstwem nie jest Confused

Podbijanie jest pewnego rodzaju reklamą, dlaczego ma być nieetyczne?
W tym wypadku była to reklama darmowa. Nieetycznym jest robić coś za darmo?

Cytat:
Każdy jest materialistą, bo przecież chodzi do pracy nie za "dziękuję" tylko za pieniążki. Sprzedajesz bilet nie za "dziękuję" tylko za pieniążki.

Chodzę do pracy, bo muszę zarobić na jedzenie i rachunki, nie dla chęci zysku, tylko dla przeżycia.
Materialistką nie jestem na pewno. Nie sprowadzam każdego tematu do rozmowy o kasie i zarabianiu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 17 Lis 2008, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aniapl napisa:
Jeśli już, to kombinatorem jest mój znajomy, bo on chce "zarobić". Ja robię zwykłą przysługę a to kombinatorstwem nie jest Confused
O nie! Kombinatorem nie jest ten kto chce coś sprzedać, ale ten kto używa nieetycznych metod, by zwiększyć szansę sprzedaży.

Cytat:
Podbijanie jest pewnego rodzaju reklamą, dlaczego ma być nieetyczne?
Bo zabrania tego Regulamin oraz netykieta. Spam jest nieetyczny, bo nie zważa na dobro ogółu tylko na własny zysk.

Cytat:
Nieetycznym jest robić coś za darmo?
Nie, nieetycznym jest coś robić wbrew regułom.

Cytat:
Chodzę do pracy, bo muszę zarobić na jedzenie i rachunki, nie dla chęci zysku, tylko dla przeżycia.
Aby przeżyć z pewnością nie trzeba zarabiac tak dużo jak Ty Smile
Ale przecież nie oddajesz pracodawcy nadmiaru kasy jaki Ci zostaje po "przeżyciu". Kupujesz kosmetyki, książki, gadżety, odkładasz na czarną godzinę...
Każdy materialista chce "przeżyć" niektórzy chcą to robić w rolls-royce'ach a inni w fiatach punto... Ale tak czy siak, jestto materializm, ale raz skrajny a raz słaby (ale jednak) Smile


Cytat:
Materialistką nie jestem na pewno. Nie sprowadzam każdego tematu do rozmowy o kasie i zarabianiu.
No każdy to nie, ale tutaj tak Smile
Denerwuje Cię, że ktoś chce zarabiać.
To forma typowo polskiego materializmu przez zaprzeczenie. Bo czesto jesteśmy zbyt leniwi, by sami zarobić, ale z pewnością nie pozwolimy, by zarabiał nasz sąsiad (to było ogólnie o ludziach, nie o Tobie).
A skąd wiesz, czy ja mam za co przeżyć? Może głoduję, a tak jak ktoś wpłaci 5 zł za ogłoszenie, to będe miał na bułkę i pomidora Smile
A jak ktoś wpłaci więcej to obiecuję kupić sobie ładnego Rolls-Royce'a Smile

Może zrobimy akcję pt. "Rolls-Royce dla O.E." ?
Obiecuję, że temu kto wpłaci najwięcej, dam się sfotografować przy moim RR Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysany: 17 Lis 2008, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałam tylko na koniec powiedzieć, że Twój ostatni post jest bardzo niemiły, bo potraktowałeś mnie jak osobę, która chce nie wiadomo czego i to na dodatek za darmo! nie zgadzam się z Tobą w wielu kwestiach, ale szef ma zawsze rację, więc sprzeciwiać się nie mam zamiaru. To Twoje forum.

Więc nie jestem kombinatorką ani materialistką. Nie wiesz ile zarabiam, bo akurat z mojej wypłaty to nawet za czynsz bym nie zapłaciła. Tu muszę liczyć na męża. Więc nie pisz rzeczy o których nie masz pojęcia.

Nie denerwuje mnie, że ktoś chce zarabiać, nie wiem skąd wysunąłeś taki wniosek? Gdybyś głodował to dałabym Ci bułkę a nie na bułkę i na Rolls-Royce'a ode mnie nie licz.

Nie życzę miłego dnia i kończę.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 17 Lis 2008, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jest o wiele lepiej, podbijanie było bez sensu - dlaczego ? - każdy to mógł sobie zrobić, więc i tak Twoje ogłoszenie odnośnie biletu spadłoby po jednym dniu na sam dół, lub drugą stronę, a po podbiciu znowu byłoby widoczne na pierwszej może przez 2-3h. Jak wpłaciłaś datek poproś admina o przyklejenie postu na jakiś czas i masz to z głowy.

Możesz też na czas sprzedaży napisać sobie stopkę o sprzedaży tegoż biletu i jeśli byłabyś aktywna na forum z pewnością wiele osób przeczytałoby to ogłoszenie.

Zablokowanie pisania odpowiedzi jest o.k. gdyż nie ma bezsensownych komentarzy, "na allegro można za tyle kupić" itp.

Może faktycznie zamiast 2 miesięcy, skrócić czas trzymania bazy do 2 tyg, gdyż większość ogłoszeń jest już wtedy i tak nieaktualna.

Pozdrawiam Sebastian
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 17 Lis 2008, 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie podzial jest sensowny i logiczny i juz sie sprawdza.

Podbijanie mnie osobiscie irytuje, bo czlowiek 10 razy otwiera te same ogloszenia, poniewaz po podbiciu oznaczaja sie jako nieprzeczytane. Skoro nie zainteresowalo mnie za pierwszym razem, to raczej nie zainteresuje mnie za 10tym rowniez.

A jak sie bedzie szukalo np. fryzjerki albo biletu, to po uzyciu wyszukiwarki i tak wszystkie"wyskocza".

A zeby uniknac tysiaca pytan na pw, najlepiej napisac od razu niezbedne informacje w ogloszeniu. Zamiast "sprzedam audi rocznik 98 tanio", podajcie wszelkie jego parametry od razu.
No i najlepiej obiekt sprzedazy czy poszukiwan umiescic od razu w tytule swojego ogloszenia (tak zeby inni wiedzieli czego dotyczy) zamiast samego "sprzedam" albo "okazja"
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 18 Lis 2008, 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aniapl napisa:
Chciałam tylko na koniec powiedzieć, że Twój ostatni post jest bardzo niemiły
Aniu, przepraszam Cię, nie chciałem być niemiły. Widocznie się nieco już uprzedziłaś do mnie.

Chciałem tylko wykazać, że to co mówisz nie jest logiczne. Przynajmniej dla mnie.

Cytat:
bo potraktowałeś mnie jak osobę, która chce nie wiadomo czego i to na dodatek za darmo!
To nie chodzi o to, że chcesz za darmo - każdy chce Smile
Chodzi tylko o to, że otrzymując coś za darmo masz pewien w tym zysk. A więc pojawia się kwestia drobnego, ale jednak materializmu. Nie oznacza to, że jesteś supermaterialistką i sprzedasz dzieci za 5 zł. Nie to miałem na myśli.



Cytat:
nie zgadzam się z Tobą w wielu kwestiach, ale szef ma zawsze rację
Nie, szef często nei ma racji i można mu o tym powiedzieć, tak kulturalnie jak Ty to robisz.

Cytat:
To Twoje forum.
Pod względem praw własności tak, ale pod względem obecności i wpływu na losy, to Forum jest dla wszystkich kulturalnych ludzi. I słucham się ich rad odnośnie funkcjonowania.

Cytat:
Więc nie jestem kombinatorką ani materialistką.
Może odczytałaś te słowa zbyt poważnie i silnie. Nie jesteś taką kombinatorką, co to podrabia bilety kolejowe lub 3 razy kasuje ten sam bilet w autobusie.
Ale jednak podbijanie jest pewnym kombinowaniem, a to dlatego, że jest niezgodne z dobrymi obyczajami. Nie znaczy to też jednak, że jesteś wielką zbrodniarką, bo wielu ludzi to robiło i mogłaś pomyśleć, że jest to akceptowane. Ponieważ wina nie jest duża, więc i stopień "kombinowania" niewielki. Dlatego mimo wszystko mam o Tobie bardzo dobre zdanie.


Cytat:
Nie wiesz ile zarabiam, bo akurat z mojej wypłaty to nawet za czynsz bym nie zapłaciła. Tu muszę liczyć na męża. Więc nie pisz rzeczy o których nie masz pojęcia.
Przepraszam. Założyłem, że o ile pracujesz na Islandii, to twoje zarobki są spore. A jeśli pracujesz na pół czy ćwierć etatu, bo resztę pracy masz w domu, to znaczy, że zarabiasz część tego co zarabia mąż, bo to nie jest tak, że kobieta pracująca w domu nie zarabia pieniędzy. Ma ona jakiś tam udział w zarobkach męża (wedle sprawiedliwego podziału ustalonego między mężem a żoną; nie musi to być fifty-fifty). Tak czy siak zarabiasz więcej niż biedacy w najbiedniejszych krajach świata, a oni jakoś dają radę przeżyć. Ty masz internet i pewnie trochę dóbr konsumpcyjnych (to nic złego).
Ale na prawdę nie bierz do siebie tak bardzo tego co mówię o twym ewentualnym materialiźmie, bo być może jest on znikomy, ale każdy z nas jest bardziej lub mniej materialistyczny. To nie jest kwestia czy materializm w nas jest tylko jak jest silny. U Ciebie może być słaby, ale z pewnością jest.


Cytat:
Nie denerwuje mnie, że ktoś chce zarabiać, nie wiem skąd wysunąłeś taki wniosek?
No tak jakoś zabrzmiało z twojej wypowiedzi, gdy wykazałaś, że ja jestem materialistą (do czego się przyznaję bez bicia).

Cytat:
Gdybyś głodował to dałabym Ci bułkę a nie na bułkę
Jesteś dobrą osobą. Będę pamiętał o tej bułce.

Cytat:
na Rolls-Royce'a ode mnie nie licz.
Nie, no jak bułka to już nie RR, bo to by była wielka szkoda nakruszyć w takim aucie Smile Smile Smile

Cytat:
Nie życzę miłego dnia i kończę.
Nie gniewaj się na mnie. Naprawdę Cię szanuję i uważam za dobrą osobę. Myślę, że nie chciałaś tak źle zakończyć swej wypowiedzi, że gniew minie. Ja w każdym razie życzę Ci miłego dnia i nocy.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysany: 18 Lis 2008, 0:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W jednym zgadzam się na pewno, gniew mija Wink

Cytat:
Ja w każdym razie życzę Ci miłego dnia i nocy.

Dziękuję, właśnie przede mną bardzo miła noc Cool
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysany: 21 Lis 2008, 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że teraz ludzie kasują stare i piszą nowe ogłoszenia. Tym samym są na pierwszej stronie. To taka inna forma podbijania?

Czytając nowe ogłoszenia zauważyłam, że się ciągle powtarzają. Rolling Eyes
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 22 Lis 2008, 3:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aniapl napisa:
Widzę, że teraz ludzie kasują stare i piszą nowe ogłoszenia. Tym samym są na pierwszej stronie. To taka inna forma podbijania?

Czytając nowe ogłoszenia zauważyłam, że się ciągle powtarzają. Rolling Eyes
Ci którzy tak robią, zostaną zbanowani. A ich ogłoszenia skasowane.
Skasować można tylko nieaktualne ogłoszenie. Jeśli ktoś kasuje ogłoszenie a potem wpisuje nowe, to znaczy, że ma dużo towaru, którym handluje, a to oznacza komercyjną działalność. Rezultat: banicja.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
hraun
Go
PostWysany: 22 Lis 2008, 6:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tzn. że "bendom egzekócje" Smile
mnie też pewnie "złapiesz"... pytanie kiedy? Very Happy


A tak na temat. Mnie też się nie podoba, że w ten sposób podbijają swoje posty. Czytam jedno i to samo parę razy w ciągu dnia, co jest denerwujące delikatnie pisząc.
o!

Pozdrawiam
Powrt do gry
Admin
Główny Administrator
Doczy: 30 Pa 2007
Posty: 155
PostWysany: 22 Lis 2008, 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzicie dublujący post/wątek/ogłoszenie? Wyślijcie info (z linkami) do admina (do mnie).

Widzicie osoby, które bez zgody admina mają 2 konta? Dajcie znać.

Zróbmy wspólnie porządek.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Lukas-3000GT
Go
PostWysany: 23 Lis 2008, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może tak da rady wkleić na dole strony SB [ shoutbox ] ?


Moze by sie przydalo? Rolling Eyes Wink
Powrt do gry
Admin
Główny Administrator
Doczy: 30 Pa 2007
Posty: 155
PostWysany: 24 Lis 2008, 2:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukass napisa:
A może tak da rady wkleić na dole strony SB [ shoutbox ] ?
Był kiedyś, na samym początku istnienia Forum, ale tylko na chwilę w ramach testów, ale to jest dobre tylko do jakiegoś przekomarzania się...

Ale może wrócimy do tego, gdy będziemy mieli już nowy silnik forum. A moment ten zbliża się nieuchronnie...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron