reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Śmierć Polaka na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
g6

Doczy: 05 Kwi 2011
Posty: 192
PostWysany: 21 Kwi 2011, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

malbork napisa:
Klikajac na likar petta w prosty i szybki sposob okazuja ze popieraja i chca zachowac w pamieci osobe,ktora odeszla.


Co jest tak samo szczere i prawdziwe jak posiadanie 500 przyjaciół/znajomych.

Jeżeli ktoś klika na przycisk "Lubię to" obok jakiejś informacji, to może znaczyć dwie rzeczy:
1) Lubi to.
2) Jest idiotą.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 21 Kwi 2011, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdaje sie, ze bez opcji -Like- nie mozna dodawac komentarza
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
malbork

Doczy: 15 Pa 2009
Posty: 66
PostWysany: 21 Kwi 2011, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

g6 napisa:
malbork napisa:
Klikajac na likar petta w prosty i szybki sposob okazuja ze popieraja i chca zachowac w pamieci osobe,ktora odeszla.


Co jest tak samo szczere i prawdziwe jak posiadanie 500 przyjaciół/znajomych.

Jeżeli ktoś klika na przycisk "Lubię to" obok jakiejś informacji, to może znaczyć dwie rzeczy:
1) Lubi to.
2) Jest idiotą.

Drogi Forumowiczu;jesli watek nie dotyczy Ciebie,to prosze nie wypowiadaj sie.Nazywanie ponad tysiac osob idiotami swiadczy o Twoim stanie poczytalnosci.Jesli te osoby pragna w ten sposob wyrazic swoj zal i zlozyc kondolencje Rodzinie to jest ich sprawa.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
g6

Doczy: 05 Kwi 2011
Posty: 192
PostWysany: 21 Kwi 2011, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

malbork napisa:
Drogi Forumowiczu;jesli watek nie dotyczy Ciebie,to prosze nie wypowiadaj sie.Nazywanie ponad tysiac osob idiotami swiadczy o Twoim stanie poczytalnosci.

Podczas drugiej wojny światowej kilkadziesiąt milionów ludzi uznało, że są lepsi od reszty ludzkości, bez wachania nazywam ich idiotami :-]
Pozatym ja wcale nie zakładam, że Ci fejsbukowcy nie wybrali opcji "1".
Cytat:
Jesli te osoby pragna w ten sposob wyrazic swoj zal i zlozyc kondolencje Rodzinie to jest ich sprawa.

Racja, jeżeli pragną wyrazić swój żal "lubiąc to" to ich sprawa, dla mnie równie dobrze mogą wyrażać swój żal zakładając czerwone, okrągłe nosy na gumce.
Za to ja mogę wyrażać swoją opinię na ich temat i to też moja sprawa.

luzik.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
helicopter3
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 25 Wrz 2008
Posty: 117
PostWysany: 24 Kwi 2011, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze zbyt mocno wyrazilem swoje przekonania, jednak trzymam się tego co napisałem. Tchórzostwem jest zostawiac 3 dzieci i żone. Jesli sie ma problemy z psychiką to tzreba to leczyć. Ucieczka jest najłatwiejsza, a walczyć potrafi tylko prawdziwy mężczyzna. Nie twierdze że ja jestem taki wspaniały, ale gdybym ja tak zrobił to tam na górze nie miał bym do siebie szacunku. Przykro mi, że ten gość nie żyje jednak to w jakim stylu odszedl z tego świata zasługuje na pogarde
_________________
niki
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
gladiator

Doczy: 16 Wrz 2008
Posty: 50
PostWysany: 24 Kwi 2011, 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba byc naprawde debilem aby sie ciagle uparcie w ten sam sposob wypowiadac ,nie masz o czym pisac idz sie uchlac ,a przestan pisac swoje glupie komentarze na temat sprawy o ,ktorej nie masz zielonego pojecia.Co za debile przyjezdzaja tutaj ciało z miesa opada.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 24 Kwi 2011, 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

helicopter3 napisa:
moze zbyt mocno wyrazilem swoje przekonania, jednak trzymam się tego co napisałem. Tchórzostwem jest zostawiac 3 dzieci i żone. Jesli sie ma problemy z psychiką to tzreba to leczyć. Ucieczka jest najłatwiejsza, a walczyć potrafi tylko prawdziwy mężczyzna. Nie twierdze że ja jestem taki wspaniały, ale gdybym ja tak zrobił to tam na górze nie miał bym do siebie szacunku. Przykro mi, że ten gość nie żyje jednak to w jakim stylu odszedl z tego świata zasługuje na pogarde


Idiotycznae jest uzywanie w tym kontekscie slow tchorzostwo i pogarda. No bo zalozmy ze facet nie strzelil samobuja ale walnelo mu w banie tak ze trzeba go bylo zamknac w psychiatryku. Efekt podobny: moznaby wiec powiedziec ze zamiast zajmowac sie rodzina i 3 dzieci facet siedzi i nic nie robi. Ale to przeciez choroba. Samobuje sa spowodowane powaznymi zaburzeniami psychicznymi ktore bardzo czesto mozna okreslac jako choroba. Nie mozna z tego powodu ze ktos zachorowal okreslac go tchorzem z pogarda. Jasne ze pozostaje pytanie czy sie leczyl ale nie zawsze taki chory pojdzie do lekarza a i leczenie nie zawsze pomaga.

Gdyby to wszystko bylo takie proste to nie byloby samobujow. A co roku jest tak ze kilkanascie czy kilkadziesiat osob na kazde sto tysiecy robi odlot.
Tchorze? Nie, to problemy z baniom.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 24 Kwi 2011, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się że "Nie Brookliński most",

http://www.emuzyka.pl/Stare-Dobre-Malzenstwo/piosenka/Nie-Brooklinski-Most,37761.html


tak zgadzam się i aby każdy z nas, jeśli do niego przyjdą złe czasy, wybrał rozsądnie.
Nic nam nie daje prawa do oceniania tego człowieka. Nikt z nas nie wie, co spotkało tego człowieka, jakiej presji był poddany, jakie nieszczęścia zagościły w jego życiu. Z całą pewnością nikt nie odbiera sobie życia dla przyjemności, wygody dla poszukiwania szczęścia. Chyba każdy z nas jest w stanie sobie wyobrazić, jak mocno trzeba cierpieć, jak długo nosić w sobie ból, aby w głowie narodziła się idea ostatecznego rozwiązania. Jak wiele człowiek znosi, dźwiga aż przychodzi chwila w której już więcej nie daje rady. Samobójstwa się zdarzają, normalnie odczuwający rozumieją ogrom bólu, który spotkał odchodzącego, współczują jego bliskim którzy pozostali.

Jakikolwiek sarkazm, oceny, próby lubienia a zwłaszcza krytyka nie są odpowiednie do sytuacji. Brak współczucia, zrozumienia, współodczuwania nazywamy często znieczulicą, może właśnie dlatego zatroskany powinieneś jak to piszesz upewnić się czy z twoją banią wszystko OK.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Tomek M

Doczy: 10 Kwi 2009
Posty: 48
Skd: LUBLIN - HAFNARFJORDUR
PostWysany: 24 Kwi 2011, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
dlatego zatroskany powinieneś jak to piszesz upewnić się czy z twoją banią wszystko OK

To przykra prawda.
_________________
Guilty for being the best
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 24 Kwi 2011, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisa:
helicopter3 napisa:
moze zbyt mocno wyrazilem swoje przekonania, jednak trzymam się tego co napisałem. Tchórzostwem jest zostawiac 3 dzieci i żone. Jesli sie ma problemy z psychiką to tzreba to leczyć. Ucieczka jest najłatwiejsza, a walczyć potrafi tylko prawdziwy mężczyzna. Nie twierdze że ja jestem taki wspaniały, ale gdybym ja tak zrobił to tam na górze nie miał bym do siebie szacunku. Przykro mi, że ten gość nie żyje jednak to w jakim stylu odszedl z tego świata zasługuje na pogarde


Idiotycznae jest uzywanie w tym kontekscie slow tchorzostwo i pogarda. No bo zalozmy ze facet nie strzelil samobuja ale walnelo mu w banie tak ze trzeba go bylo zamknac w psychiatryku. Efekt podobny: moznaby wiec powiedziec ze zamiast zajmowac sie rodzina i 3 dzieci facet siedzi i nic nie robi. Ale to przeciez choroba. Samobuje sa spowodowane powaznymi zaburzeniami psychicznymi ktore bardzo czesto mozna okreslac jako choroba. Nie mozna z tego powodu ze ktos zachorowal okreslac go tchorzem z pogarda. Jasne ze pozostaje pytanie czy sie leczyl ale nie zawsze taki chory pojdzie do lekarza a i leczenie nie zawsze pomaga.

Gdyby to wszystko bylo takie proste to nie byloby samobujow. A co roku jest tak ze kilkanascie czy kilkadziesiat osob na kazde sto tysiecy robi odlot.
Tchorze? Nie, to problemy z baniom.




Nieczęsto się zgadzam z Zatroskanym. ale teraz to ma rację. Prawie 95 procent samobójców miało objawy depresji. A na depresję może zapaść każdy z nas. Często znajomi i rodzina nie zauważa niepokojących objawów depresji. A depresja jest bardzo częsta. Jednak często ciężkie depresje są nazywane śmiertelnymi chorobami. Więc jeżeli chorego na depresję nazwiemy tchórzem , to możemy dalej tym tropem nazwać chorego na inną chorobę leniem i obibokiem. A brak wiedzy nikogo nie usprawiedliwia od wydawania bardzo prymitywnych osądów.
Helikopter zniż loty!!!
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 24 Kwi 2011, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak wogóle proponuję polemikę przenieść gdzie indziej i uszanować pamięć po człowieku, mężu, ojcu i czyjmś dziecku. Stało się nieszczęście i zacznijmy się rozglądać wokół siebie. Może wokół nas też jest wiele smutków.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
helicopter3
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 25 Wrz 2008
Posty: 117
PostWysany: 24 Kwi 2011, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dalej bronie swojego, a chodzi mi przede wszystkim o jego dzieci. Nad tym trzeba płakać. Nad rodziną która teraz cierpi. Dzieci nie mają ojca. Gość miał depresje ok! rozumiem. Ale to nie powód do odbierania sobie życia, gdy posiada się liczną rodzine. Wielu naszych rodaków przesadza z alkoholem , narkotykami i moze tu jest winowajca? Jesli tak to tez goscia mi nie szkoda bo powtarzam skrzywdzil rodzine. Druga sprawa jesli komus na Islandii jest ciezko zawsze mozna wrocic do Polski, leczyc się. Życie na islandii raczej nie jest stresujace, jak sie pracy nie ma to jest zasilek, jak zasilek sie konczy jest opieka socjalna i itp. Sa psychologowie, są psychiatrzy, są lekarze. Jest pomoc po polsku, po angielsku. A z tego co widze i slysze to duzo osob narzeka jak im jest ciezko tutaj i niedobrze! Zawsze jest wyjscie! Bilet do Polski do lepszego świata Very Happy
_________________
niki
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 25 Kwi 2011, 7:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

helicopter3 napisa:
dalej bronie swojego, a chodzi mi przede wszystkim o jego dzieci. Nad tym trzeba płakać. Nad rodziną która teraz cierpi. Dzieci nie mają ojca. Gość miał depresje ok! rozumiem. Ale to nie powód do odbierania sobie życia, gdy posiada się liczną rodzine.


Nie qmasz gdzie problem. Jesli ktos pisze ze depresja to nie powod do odbierania sobie zycia to
znaczy ze nie rozumie co to jest. Depresja tak jak inne choroby psychiczne polega na tym ze u chorego mozg nie dziala prawidlowo. Mowiac popularnie chory na depresje "nie panuje nad soba". To jest tak samo jak ktos chory psychicznie twierdzi ze jest sledzony i chca go zabic. Mozna mu tlumaczyc ze nikt go nie sledzi i ze to jest bzdura ale to nic nie da bo u niego w glowie jest inaczej.

helicopter3 napisa:
Wielu naszych rodaków przesadza z alkoholem , narkotykami i moze tu jest winowajca? Jesli tak to tez goscia mi nie szkoda bo powtarzam skrzywdzil rodzine.


Znowu nie bierzesz pod uwage ze uzaleznienie to choroba i chory "nie panuje nad soba". W ciezkich stanach chorzy sa calkowicie pod wplywem nalogu i nie sa zdolni do racjonalnego myslenia.

helicopter3 napisa:

Druga sprawa jesli komus na Islandii jest ciezko zawsze mozna wrocic do Polski, leczyc się. Życie na islandii raczej nie jest stresujace, jak sie pracy nie ma to jest zasilek, jak zasilek sie konczy jest opieka socjalna i itp. Sa psychologowie, są psychiatrzy, są lekarze. Jest pomoc po polsku, po angielsku. A z tego co widze i slysze to duzo osob narzeka jak im jest ciezko tutaj i niedobrze! Zawsze jest wyjscie! Bilet do Polski do lepszego świata Very Happy


To jest prosciutkie rozumowanie wiec nieco pomylone z pokreconym tu jest. Jak obejrzysz statystyki to wyjdzie ze liczba samobojstw i chorob psychicznych zalezy od bardzo wielu czynnikow. Na przyklad w Afryce jest bardzo malo samobojstw i chorych psychicznie. W krajach wysoko rozwinietych liczba chorych psychicznie jest duza i stale rosnie. Samobojstwa zaleza od spoleczenstwa i kultury kraju oraz innych nie do konca poznanych czynnikow. W Japonii jest duzo samobojstw wskutek presji w pracy. Bardzo duzo jest np. na Litwie a w Polsce srednio.
Z tym ze trzeba pamietac ze samobojstwa sa rzadkie bo to 20-50 osob na 100 000.

Jedna z glownych przyczyn samobojstw jest depresja. Ale przyczyna depresji moga byc problemy zyciowe lub zdrowotne. Problemy zyciowe to samotnosc, wyobcowanie ze srodowiska, problemy z praca, w rodzinie. Dlatego faktycznie przeniesienie sie z Islandii do Polski moze byc korzystne dla stanu psychicznego. Na przyklad to ze sie jest bezrobotnym na zasilku czesto wplywa na pogorszenie stanu psychicznego i moze prowadzic do depresji. Jedna z dobrych metod poprawy stanu psychicznego jest terapia zajeciowa czyli praca fizyczna. Czyli moze byc tak ze dla kogos bedzie bardzo wskazane zrezygnowanie z zasilku w Islandii i podjecie pracy fizycznej w Polsce za male pieniadze bo stan psychiczny mu sie poprawi.

Nie ma wiec tak ze Islandia jest dla kazdego lepsza niz Polska. Moze byc wrecz przeciwnie bo zalezy to od psychiki czlowieka. Do tego nalezy dodac ze na stan psychiczny i depresje ma wplyw klimat. W Islandii sa bardzo duze okresowe niedobory swiatla co na wiele osobe ma ogromny wplyw. Te osoby powinnyc stosowac terapie swiatlem i zazywac dodatkowe dawki witaminy D. Moglo byc wiec i tak ze ten biedak co strzelil samobuja ani nie mial problemow w pracy, ani w rodzinie, nie pil i nie cpal. Ale w sezonie zimowym nastroj mu sie pogarszal i wpadal w depreche ktora osiagala szczyt po okresie zimowym.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 25 Kwi 2011, 8:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest off topic, wątek o depresji jest już założony, czy zatroskany byłby łaskaw tam kierować swoje uwagi.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 25 Kwi 2011, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=2836&highlight=depresja proponuję ten wątek.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron