reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Islandia na dzie艅 dzisiejszy [z g贸ry dzi臋kuj臋!!]
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Pozosta艂e tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
amd

Do潮czy: 20 Mar 2009
Posty: 3
PostWys砤ny: 14 Kwi 2011, 7:45    Temat postu: Islandia na dzie艅 dzisiejszy [z g贸ry dzi臋kuj臋!!] Odpowiedz z cytatem

Witam,

Chcia艂em was zapyta膰 [moje pytanie kieruje do aktualnie przebywaj膮cych na Islandii] o kilka spraw zwi膮zanych z przeprowadzk膮 na wysp臋. Z g贸ry prosz臋 o darowanie sobie post贸w typu "daj sobie spok贸j nie ma sensu!" "syyyyf!" itd. Dzi臋kuj臋 za ka偶d膮 podpowied藕 i sugesti臋 kt贸ra na艣wietli mi sytuacj臋.


Od d艂u偶szego czasu nosze si臋 z zamiarem przeprowadzki (zw艂aszcza teraz kiedy nasz kraj staje si臋 paranoicznym snem wariat贸w). Staram si臋 czyta膰 wszystkie informacj臋 w internecie, znikom膮 ilo艣膰 ksi膮偶ek wydanych w PL o Islandii posiadam w swoim zbiorze, materia艂y do nauki j臋zyka r贸wnie偶...

Jak wygl膮da aktualnie sytuacja na wyspie?
W kt贸ry rejon najlepiej wybra膰?

S膮 trudno艣ci z wynajmem mieszkania? jakie s膮 orientacyjne koszta?
Jak sprawa wygl膮da z pokojami? za jakie s膮 pieni膮偶ki?

Wa偶n膮 kwesti膮 (a w sumie najbardziej) jest praca.

Czy ci臋偶ko o prac臋 "z ulicy" na dzie艅 dzisiejszy?
Nie mam wyg贸rowanych wymaga艅, szuka膰 b臋d臋 czegokolwiek co pozwoli mi si臋 utrzyma膰.
Gdzie polecacie szuka膰 w og贸le? Jakie艣 konkretne miejsca? zak艂ady?
CV w j臋zyku angielskim wystarczy?

J臋zyk angielski komunikatywny [nie chc臋 m贸wi膰, 偶e dobry ale porozumie膰 si臋 potrafi臋 bez pomocy d艂oni Wink].

Jak膮 ilo艣膰 got贸wki polecacie zabra膰 ze sob膮 na "start" ?
Bior膮c pod uwag臋 偶e nie chc臋 po 2ch tygodniach si臋 pakowa膰 i wraca膰 tylko jednak szuka膰 tej pracy...
Najlepiej w PL wymieni膰 PLN->EUR i na wyspie dopiero EUR->ISK?

Kiedy najlepiej wylecie膰 na wysp臋?
Wakacje? Jesie艅? Wiosna? Zim膮?

Warto po przylocie zg艂osi膰 si臋 do jakich艣 urz臋d贸w? instytucji?

Jakie艣 wskaz贸wki przed wylotem na ISL?
Jaki i podczas pierwszych dni na wyspie?

Kursy j臋zyka angielskiego jak i Islandzkiego to na wyspie droga przyjemno艣膰?


Interesuj膮 mnie bardzo realia wyspy z perspektywy Polak贸w ju偶 tam mieszkaj膮cych.
Wol臋 jednak by膰 teoretycznie przygotowany ni偶 lecie膰 w ciemno...

Za wszystkie informacj臋 z g贸ry serdecznie dzi臋kuj臋!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
WielkiBialyKrolik

Do潮czy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 14 Kwi 2011, 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie jestes j臋xxxx i tu tez bedzie Tobie 藕le.
_________________
"Najcz臋艣ciej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet maj膮 膰wokowate oblechy. "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
kramm

Do潮czy: 12 Pa 2010
Posty: 1
PostWys砤ny: 14 Kwi 2011, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe
poniewaz z gory zastrzegles ze prawdy nie chcesz to puchy wieja
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
svavec
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Sk眃: Gdynia
PostWys砤ny: 14 Kwi 2011, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej napisz najpierw dlaczego Islandia ?
Jest wiele krajow lepiej i blizej sytuowanych niz ta wyspa.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
amd

Do潮czy: 20 Mar 2009
Posty: 3
PostWys砤ny: 14 Kwi 2011, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

svavec napisa:
Lepiej napisz najpierw dlaczego Islandia ?
Jest wiele krajow lepiej i blizej sytuowanych niz ta wyspa.


Fascynacja.
Od kilku lat interesuje si臋 Islandi膮 i po prostu chcia艂bym tam spr贸bowa膰 si臋 osiedli膰.

@WielkiBialyKrolik, kramm
Dajcie sobie spok贸j i nie za艣miecajcie tematu.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
WielkiBialyKrolik

Do潮czy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 14 Kwi 2011, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to Ty za艣miecasz, bo niby tak sie interesujesz, ale nie chce Ci sie przeszukac forum by znale藕膰 odpowiedzi, nie dziwota, ze Polska Tobie nie pasuje, bo Pan chcia艂by by膰 traktowany wyj膮tkowo i wszystko mie膰 podane na talerzu. Leni i j臋cz膮cych mamy tutaj pod dostatkiem, nie potrzeba wiecej Smile
_________________
"Najcz臋艣ciej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet maj膮 膰wokowate oblechy. "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
amd

Do潮czy: 20 Mar 2009
Posty: 3
PostWys砤ny: 14 Kwi 2011, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@WielkiBialyKrolik

Musz臋 Ci臋 zmartwi膰...

Nie jestem marud膮 i nie oczekuj臋 podania wszystkiego na tacy. Dodatkowo mam dobrze p艂atn膮 prac臋 w Polsce. Ch臋膰 wyjazdu wynika z niech臋ci do mi臋dzy innymi 'zjadaj膮cych wszystkie rozumy' i zakompleksionych os贸b kt贸re dowarto艣ciowa膰 potrafi膮 si臋 nie poprzez efekty swoich stara艅, a dorzucenie k艂ody pod nogi komu艣 lub prze艣miewanie si臋, a nie z艂ej sytuacji finansowej / niemo偶liwo艣ci znalezienia pracy.

Skoro s膮siad ma wi臋cej to nie zrobi臋 by mie膰 tyle co on, a tak 偶eby mia艂 mniej ni偶 ja. Jakie to Polskie prawda?

Niestety ale nie trafi艂e艣 z ocen膮 mojej osoby. Wyimaginowa艂e艣 sobie 'pionka' na kt贸rym si臋 wy偶yjesz za pomoc膮 艂膮cza.

Forum jak chcesz wiedzie膰 艣ledz臋 na bie偶膮co, nie znalaz艂em w pe艂ni informacji kt贸re by mnie zadowoli艂y. Dlatego te偶 i temat za艂o偶y艂em.

Nie podoba Ci si臋 to?
Nie m贸j problem.

Prosz臋 Ci臋 wi臋c o to 偶eby艣 sobie odpu艣ci艂 pisanie tutaj skoro nie masz nic ciekawego do wniesienia...
(pewnie teraz zacznie si臋 nagonka, w ko艅cu trzeba mie膰 ostatnie zdanie)

Za nap艂ywaj膮ce PW dzi臋kuj臋.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
WielkiBialyKrolik

Do潮czy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 14 Kwi 2011, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak sie sk艂ada, ze dzis mam wolne wiec bede sie wypowiadac Smile poza tym m贸j terapeuta podpowiedzia艂 mi, ze moge se czasem dzieki temu spu艣ci膰 troche ci艣nienia, co czyni臋 z przyjemno艣ci膮 Smile
a teraz do sedna : nie do艣膰, ze jestes leniem to jeszcze k艂amiesz, bo odpowiedzi tutaj s膮, chyba 偶e masz problem ze wzrokiem lub twoje r臋ce znajduj膮 si臋 w zaawansowanym stadium artretyzmu co uniemo偶liwia Ci skuteczne trafienie w klawiatur臋 Shocked no, co tam jeszcze? Aha, jak jestes bogaty to co sie martwisz? Bierz kase, ubierz ciep艂e gacie i przyjezdzaj. Mam nadzieje, ze wypic lubisz, bo tym co nie pij膮 to nie ufam. Jak chcesz to mozesz przes艂ac swoje zdj臋cie a ja w skali od 0 do 5 powiem Ci jakie masz szanse u puci przeciwnej, dlatego wazne jest czy pijesz, dzieki temu mozesz otrzymac dodatkowe punkty.
_________________
"Najcz臋艣ciej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet maj膮 膰wokowate oblechy. "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
janekkisiel

Do潮czy: 14 Lis 2010
Posty: 69
PostWys砤ny: 14 Kwi 2011, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam witam jestem i ja,postaram sie odpowiedzie膰 na te pytania jak najlepiej potrafi臋.
Wi臋c sytu艂acja na wyspie nie jest za ciekawa,

http://www.informacje.is/index.php?option=com_content&view=article&id=2909%3Apomoc-dla-potrzebujcych&catid=83%3Az-kraju&Itemid=145&lang=pl

http://www.informacje.is/index.php?option=com_content&view=article&id=2902%3A13-757-osob-bezrobotnych&catid=83%3Az-kraju&Itemid=145&lang=pl

Je艣li ju偶 si臋 zdecydujesz to najlepiej moim zdaniem wybra膰 rejon sto艂eczny i okolice

Z wynaj臋ciem mieszkania raczej nie powinno by膰 problemu,ale w艂asciciele wynajmuj膮c mieszkanie chc膮 ka艂cj臋 zabezpieczaj膮c膮 i czasem pytaj膮 gdzie pracujesz,nast臋pna sprawa to zameldowanie 偶eby si臋 zameldowa膰 musisz mie膰 kenitala 偶eby mie膰 kenitala najlepiej mie膰 kontrakt bez kontraktu r贸偶nie mo偶e by膰,mo偶esz nie otrzyma膰 kenitala albo otrzyma膰 na czas okre艣lony.

Koszt mieszkania to od oko艂o 80 000 do g贸ry pokoje od 30 000.

Na prac臋 z ulicy raczej bym nie liczy艂 jest to raczej nie realne ale pr贸bowa膰 trzeba a mo偶e si臋 uda,to jeszcze zale偶y co by艣 chcia艂 robi膰.

Co do konkretnych miejsc to nie wiem poprostu czytasz gazety chodzisz po firmach i roznosisz swoje CV w j臋zyku angielskim w zupe艂no艣ci wystarczy.

Ilo艣膰 got贸wki na start to te偶 ci臋偶ko okre艣li膰 we偶 pod uwag臋 wynaj臋cie pokoju je艣li b臋dziesz sam i tylko wydawa艂 kas臋 aby przetrwa膰 to my艣l臋 偶e oko艂o 50 000 na miesi膮c wystarczy ale nie znam twoich wymaga艅 jednym b臋dzie to a偶 za du偶o inni nie b臋d膮 mogli za to prze偶y膰 wydaj膮c na jedzenie.

Najlepiej przyjecha膰 p贸偶n膮 zim膮 na wiosn臋 zawsze co艣 z艂apiesz nawet na sezon,ale jak m贸wi臋 mo偶e si臋 uda mo偶e nie tu gwarancji nie ma.

Co do urz臋d贸w napewno b臋dziesz musia艂 odwiedzi膰 urz膮d w kt贸rym wyrabiasz kenitala,warto zarejestrowa膰 si臋 w urz臋dzie pracy jako osoba poszukuj膮ca pracy ale nie wiem jak to wygl膮da czy musisz mie膰 najpierw kenitala czy nie,tu praktycznie bez tego numeru nie istniejesz i nic nie za艂atwisz.

Kurs Islandzkiego to z tym r贸偶nie i ceny r贸偶ne od 30 000 urz臋dy pracy kieruj膮 na takie kursy za darmo ale nie wiem jak by by艂o w twoim przypadku.

No i na koniec 偶ycz臋 powodzenia i mam nadziej臋 偶e Ci si臋 uda ale nie licz na nie wiadomo co oce艅 sytu艂acj臋 realnie.Jest tak jak jest i ludzie raczej uciekaj膮 z wyspy.
_________________
Piek艂o po 艣mierci to nie piek艂o
Piek艂o to 偶le prze偶yte 偶ycie
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
WielkiBialyKrolik

Do潮czy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 14 Kwi 2011, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozczarowa艂e艣 mnie Janek, liczy艂am na Twoje wsparcie Smile
Ehh, 藕le si臋 dzieje :/ gdzie te czasy gdy ludzie byli niemili i wrzucali sobie nawzajem!?

vanitas vanitatum et omnia vanitas


_________________
"Najcz臋艣ciej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet maj膮 膰wokowate oblechy. "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
janekkisiel

Do潮czy: 14 Lis 2010
Posty: 69
PostWys砤ny: 14 Kwi 2011, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sory Kr贸lik jak Ci臋 zawiod艂em pojedziemy z kim艣 innym ale ch艂opak m膮drze pyta i warto mu pom贸c.Wiem 偶e niekt贸rzy znaj膮 mnie na tym forum z innej strony.
_________________
Piek艂o po 艣mierci to nie piek艂o
Piek艂o to 偶le prze偶yte 偶ycie
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
g6

Do潮czy: 05 Kwi 2011
Posty: 192
PostWys砤ny: 14 Kwi 2011, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z mieszkaniem nie powinno by膰 problem贸w, rejon to raczej okolice stolicy(jak ju偶 wspomniano).
Dop贸ki nie znajdziesz pracy to na prze偶ycie my艣l臋, 偶e potrzebujesz miesi臋cznie ok 40-50 tysi(na 偶arcie, opr贸cz mieszkania)
No i jako艣 musisz zdoby膰 kennitala.
http://www3.fmr.is/lisalib/getfile.aspx?itemid=5852
http://www.mcc.is/polszczyzna/pierwsze-kroki-obywatela-kraju-eog-i-efta/kaflar/nr/1661

Mo偶e te偶 si臋 przyda膰:
http://www.storf.is/
http://job.is/is/
http://vinna.is/
http://visir.is/section/RAD
http://mbl.is/mm/atvinna/
Chocia偶 za du偶o tam nie ma w por贸wnaniu z np. 2006

Plus http://digicoll.library.wisc.edu/IcelOnline/Search.TEId.html
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
WielkiBialyKrolik

Do潮czy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 14 Kwi 2011, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a niech to, umowa stoi Janek! Smile
_________________
"Najcz臋艣ciej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet maj膮 膰wokowate oblechy. "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
darek 13
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Sk眃: Z nie nacka
PostWys砤ny: 8 Cze 2011, 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

amd napisa:
...Ch臋膰 wyjazdu wynika z niech臋ci do mi臋dzy innymi 'zjadaj膮cych wszystkie rozumy' i zakompleksionych os贸b kt贸re dowarto艣ciowa膰 potrafi膮 si臋 nie poprzez efekty swoich stara艅, a dorzucenie k艂ody pod nogi komu艣 lub prze艣miewanie si臋, a nie z艂ej sytuacji finansowej / niemo偶liwo艣ci znalezienia pracy....



Nie zgodz臋 si臋 z amd. Kr贸lik sarkastycznie ale realnie i prawdziwie odpowiedzia艂.
Dziwi mnie s艂u偶alcza postawa tych co tobie linki podrzucaj膮, i twoja amd.
Przedstawiasz si臋 jako mi艂o艣nik Islandii i masz nawet materia艂y do nauki islandzkiego a kilku link贸w znale藕膰 nie potrafisz. W takiej prezentacji jest wewn臋trzna sprzeczno艣膰, czym zas艂u偶y艂e艣 na sarkazmy. Z drugiej strony potraktowa艂e艣, te sarkazmy z du偶ym brakiem dystansu i zdrowego rozs膮dku, zatem kto zaprezentowa艂 kompleksy i chcia艂 si臋 dowarto艣ciowa膰?

Gdybym chcia艂 popisa膰 si臋 znajomo艣ci膮 Islandii to zamiast przedstawia膰 si臋 jako jej wielbiciel, wkleja艂bym informacje i linki o Islandii. Jednym s艂owem nie 偶a艂uj sobie czytaj o Islandii ile tylko znajdziesz a pyta艅 b臋dzie mniej.
_________________
Zr贸wnowa偶ona kobieta to wspania艂y przyjaciel cz艂owieka.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
darek 13
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Sk眃: Z nie nacka
PostWys砤ny: 8 Cze 2011, 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

janekkisiel napisa:
...Z wynaj臋ciem mieszkania raczej nie powinno by膰 problemu,ale w艂asciciele wynajmuj膮c mieszkanie chc膮 ka艂cj臋 zabezpieczaj膮c膮 i ....


Nie b臋dzie problemu z przekazaniem ka艂cji? Do czego im ka艂 najemcy potrzebny?
Ca艂e szcz臋艣cie 偶e kaucji nie chc膮.
_________________
Zr贸wnowa偶ona kobieta to wspania艂y przyjaciel cz艂owieka.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
janekkisiel

Do潮czy: 14 Lis 2010
Posty: 69
PostWys砤ny: 8 Cze 2011, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie r贸b z siebie Daru艣 takiego ciemnego t臋paka, 偶e nie wiesz o co chodzi,a jak si臋 nudzisz, to wyjdz lepiej na podw贸rko, i szczawiu na 艂膮ce nazbieraj, a nie sobie denne posty nabijasz.
_________________
Piek艂o po 艣mierci to nie piek艂o
Piek艂o to 偶le prze偶yte 偶ycie
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
darek 13
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Sk眃: Z nie nacka
PostWys砤ny: 8 Cze 2011, 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janek czego ty si臋 pienisz.
Wyszed艂 fajny dowcip i sobie zauwa偶y艂em, o tobie z艂ego s艂owa nie napisa艂em.
Na 艂膮ce ju偶 by艂em i si臋 mleczy na偶ar艂em bo kwitn膮, zatem uwaga gorycz si臋 ze mnie wylewa.
_________________
Zr贸wnowa偶ona kobieta to wspania艂y przyjaciel cz艂owieka.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
janekkisiel

Do潮czy: 14 Lis 2010
Posty: 69
PostWys砤ny: 8 Cze 2011, 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No fajny fajny ale u Ciebie to masa takich dowcip贸w a jak co艣 to taki wszystko wiedz膮cy i wogle nie wie 偶e jest co艣 takiego jak emotki i jak chcesz 偶eby to wygl膮da艂o na dowcip to lol Smile lol no ewentualnie co艣 podobnego bo jak narazie ze wszystkich twoich post贸w na forum to w 偶adnym dowcip贸w si臋 nie doczyta艂em raczej same z艂o艣liwo艣ci.Ale jak ju偶 tu kto艣 zauwa偶y艂 stary zgred ze mnie i nie naczasie jestem mo偶e i tak.
_________________
Piek艂o po 艣mierci to nie piek艂o
Piek艂o to 偶le prze偶yte 偶ycie
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zatroskany
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWys砤ny: 19 Cze 2011, 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosta odpowiedz jest taka ze ten kolo zadal duzo pytan a nie napisal nic o sobie. Na przyklad praca: jakie ma umiejetnosci i do czego sie nadaje.

Zazwyczaj z takimi to jest tak ze maja fantazje o egzotycznych krainach w ktorych jest lekko latwo i przyjemnie, nie to co w "wariackiej" Polsce. Wiec jak takiemu powiesz ze praca to jest ale na kutrach przy lowieniu ryb na morzu albo przy patroszeniu ryb na ladzie to ci odpowie: Cooo???? Ja mam zapieprzac przy rybach w Islandii???? To jest ponizej mojej godnosci bo ja sie interesuje islandzka egoztyka lol.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
siewa26
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Sk眃: pUstka
PostWys砤ny: 19 Cze 2011, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisa:
Wiec jak takiemu powiesz ze praca to jest ale na kutrach przy lowieniu ryb na morzu albo przy patroszeniu ryb na ladzie to ci odpowie: Cooo???? Ja mam zapieprzac przy rybach w Islandii???? To jest ponizej mojej godnosci bo ja sie interesuje islandzka egoztyka lol.


Praca na statku to by艂by zaszczt do tego dobrze p艂atny - nierealne do zdobycia teraz, zw艂aszcza dla nowicjusza. Patroszenie jest bardziej realne, tylko trzeba sie uda膰 gdzie艣 na wiosk臋, koszty mniejsze i wi臋ksze szanse na znalezienie pracy. Wioska ma same zalety, 艂atwo z dosta膰 niedrogie mieszkanie, powinna znale藕膰 si臋 chocia偶 jedna fabryka szukajaca pracownika + pe艂no islandzkiej oraz polskiej egzotyki.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG Tlen
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Pozosta艂e tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron