reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Islandia czy Norwegia???

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
skinheads
Go舵
PostWys砤ny: 9 Lis 2005, 15:01    Temat postu: Islandia czy Norwegia??? Odpowiedz z cytatem

Jak myslicie gzdie jest ladniej czy w Norwegi czy na Islandi? przejechalem Norwegie kilka razy i jestem zakochany w norweskich fiordach slicznie jest na lotofach i cudownie na nord cap nie mowiac o miasteczkach norweskich (tromso,alta,trondhaim,bergen,arendal,kirkenes)cudowne sa gory i wspaniale drogi mili ludzie sliczne krajobrazy bylem tez na norweskiej wyspie svalbard ale tam to juz zupelna arktyka:) hehehe mam pytanie do tych ktorzy odwiedzili i islandie i norwegie gdzie ladniej?
Powr髏 do g髍y
Nul

Do潮czy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Sk眃: Krak贸w
PostWys砤ny: 9 Lis 2005, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprosze o 艂atwiejszy zestaw pyta艅... lol
Znam tylko p贸艂noc Norwegii i kawal膮tek po艂udnia, Islandi臋 niby objecha艂am, brakuje mi ca艂ego 艣rodka w艂a艣ciwie, ale przecie偶 nie por贸wnam! Jak por贸wna膰 ksi臋偶ycowy krajobraz Nordkinnu (to obok Nordkapu, najdalszy nie-wyspowy kawa艂ek, przynajmniej mo偶na go zwiedzi膰 za darmo, nie jest tak rozreklamowany) z gejzerem... I w og贸le... Ale pomy艣l臋... Chocia偶, szczerze m 贸wi膮c, to dlaczego nie wrzuci膰 do konkursu takich na przyk艂ad Owczych... Smile
_________________
A-Nul
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 10 Lis 2005, 2:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
to dlaczego nie wrzuci膰 do konkursu takich na przyk艂ad Owczych...


Owcze /przypuszczam 偶e chodzi o Wyspy Owcze Wink / wygl膮daja dok艂adnie jak Islandia. Zwiedzi艂em tylko g艂贸wn膮 wyspe, nie wiem jak pozosta艂e.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
elloth

Do潮czy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWys砤ny: 10 Lis 2005, 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Owcze /przypuszczam 偶e chodzi o Wyspy Owcze / wygl膮daja dok艂adnie jak Islandia. Zwiedzi艂em tylko g艂贸wn膮 wyspe, nie wiem jak pozosta艂e


Chcia艂bym si臋 nie zgodzi膰, 偶e Owcze wygl膮daj膮 tak samo, jak Islandia, bo, moim zdaniem - s膮 tam kompletnie inne kolory. Owcze s膮 ca艂e zielone i bardziej przypomina艂y mi surowsz膮 wersj臋 Irlandii, ni偶 Islandi臋. Oczywi艣cie - to zale偶y od osobistych odczu膰.

Na Owcze warto si臋 przejecha膰 na 3-4 dni i to w zupe艂no艣ci wystarczy.

A w Norwegii nigdy nie by艂em, chocia偶 my艣l臋, 偶e trudno por贸wnywa膰, kt贸ry kraj jest bardziej warty zobaczenia. Najlepiej odwiedzi膰 obydwa Wink.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 10 Lis 2005, 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Owcze s膮 ca艂e zielone...


W takim razie nie widzia艂e艣 ca艂ej Islandii. Tutaj te偶 jest du偶o zieleni.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
elloth

Do潮czy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWys砤ny: 10 Lis 2005, 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W takim razie nie widzia艂e艣 ca艂ej Islandii. Tutaj te偶 jest du偶o zieleni


Wcale nie twierdz臋, 偶e tak nie jest Wink .
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 11 Lis 2005, 13:06    Temat postu: Re: Islandia czy Norwegia??? Odpowiedz z cytatem

skinheads propagandzista napisa:
mam pytanie do tych ktorzy odwiedzili i islandie i norwegie gdzie ladniej?


Islandia jest niepor贸wnywalnie pi臋kniejsza i bardziej urozmaicona. Kiedy nie znalam Islandii, Norwegia podoba艂a mi si臋 najbardziej. Teraz nie mam w膮tpliwo艣ci. Fiordy norweskie s膮 inne w budowie ni偶 islandzkie - oba typy s膮 ciekawe. Przejed藕 si臋 po Zachodnich Fiordach Islandii, wtedy b臋dziesz mia艂 najlepsze por贸wnanie do norweskich.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
archer

Do潮czy: 27 Sty 2006
Posty: 18
Sk眃: Gdynia
PostWys砤ny: 29 Sty 2006, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie ze ciezko poweidziec co jest piekniejsze bo obie te pieknosci maja mnustwo urokow .
gdyby ktos mnie zapytal czy np norwegia , islandia czy finlandia , szwecja albo dania lub kraje bardziej na polodnie to bym sie nawet sekundy nie wachal co poweidziec ale tu naprawde trudno.

obie te "perly polncy " ze to tak nazwe uzupelniaja sie nawzajem
jesli jedna ma jakis szczegol to druga go mam mniej .

np moim zdaniem islandzkei lodowce sa bardziej spektakularne ale zato norweskie sa bardziej blekitne

Pozatym zalezy tez ktore niuanse na kogo dzialaja

Chociaz moze islandia bardzeij ? Wink Wink Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Marta Luiza

Do潮czy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 30 Sty 2006, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

archer napisa:
np moim zdaniem islandzkei lodowce sa bardziej spektakularne ale zato norweskie sa bardziej blekitne

Spedzilam dwa tygodnie pracujac na lodowcu i "gapiac " sie na niego codziennie i lodowiec zmienial kolor w zaleznosci od pogody. Czasami byl tak niebieski, ze czulam sie jak w bajce ,ale zdarzaly sie dni ze byl szary i brudny.
Na Islandii mozna kupic ksiazeczke pod tytulem "dlaczego lod jest niebieski" zdaje sie ze byl tez taki watek na iceland.pl
Nie wierze , ze lodowce norweskie byly blekitniejsze.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 30 Sty 2006, 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta Luiza napisa:
"dlaczego lod jest niebieski" zdaje sie ze byl tez taki watek na iceland.pl


A owszem by艂 taki w膮tek...

Dlaczego l贸d jest niebieski?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
archer

Do潮czy: 27 Sty 2006
Posty: 18
Sk眃: Gdynia
PostWys砤ny: 30 Sty 2006, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta Luiza napisa:

Nie wierze , ze lodowce norweskie byly blekitniejsze.


Marto dlatego napisalem ze moim zdaniem Smile wiem ze to wrazenie subiektywne Smile
bo do wypowiadania sie rzeczowego trzeba by bylo wykonac pomiary specjalistyzne albo conajmniej zrobic zdjeia i w norwegi i na islandi tym samym aparatem ( i podobnym oswietleniu)

na swoje usprawiedliwienei moge co najwyzej podeslac zdjecie z norweskiego lodowca

( zaznaczam ze nie jest ono podrasowane )
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Svensk

Do潮czy: 05 Pa 2005
Posty: 165
Sk眃: Zabrze (PL)
PostWys砤ny: 31 Sty 2006, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cudowne, w og贸le mam dylemat tez czy finlandia, szwecja, norwegia, islandia j臋zyk i moze wyspy owcze j臋zyk mam okropny dylemat, dorad藕cie mi te偶 j臋zyk ja sie zakocha艂em w mitologii nordyckiej, i bardzo mnie ciekawi islandia, ale czy niema tam takiego czegos jakby odizolowanie od swiata? czyli kiepskie radia, tv do **** i tp ? Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
archer

Do潮czy: 27 Sty 2006
Posty: 18
Sk眃: Gdynia
PostWys砤ny: 1 Lut 2006, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Svensk napisa:
cudowne, w og贸le mam dylemat tez czy finlandia, szwecja, norwegia, islandia j臋zyk i moze wyspy owcze j臋zyk


Widzisz wszystko zalezy od tego co cie pociaga, bo naprzyklad jesli pasjonuje cie przyroda zwierzatka chodzenie po lasach i obserwacja tamtejszych organizmow itp to polecil bym ci bardziej Finlandie ( nie liczac pd. czesci to glownie las las las ) ale np jesli pasjonuja cie gory i wszystko co spektakularne wobec czego poczucie wlasnego istnienia nabiera zupelnie innej wartosci to polece ci Islandie lub Norwegie.

hmm szwecja jak na moj gust to hmmm brama norwegi ( przynajmniej w kontekscie co uwazam za piekne )
No jeszcze sa wyspy owcze ( i przyznam ze ciagnie mnie tam strasznie by zwiedzic je przy okazji wyprawy na islandie ) ale o ich urokach powinienm wypowiedziec sie ktos kto tam byl.

Ja ze swojej strony polecil bym ci tylko roztrzyganie czy Islandia czy Norwegia ( co bys nie wybral bedzie conajmniej dobrze Very Happy )
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Svartskjegg

Do潮czy: 27 Lis 2005
Posty: 23
Sk眃: 艢l膮sk
PostWys砤ny: 1 Lut 2006, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Svensk napisa:
cudowne, w og贸le mam dylemat tez czy finlandia, szwecja, norwegia, islandia j臋zyk i moze wyspy owcze j臋zyk mam okropny dylemat, dorad藕cie mi te偶
Rozumiem, 偶e kto艣 ma Ci doradzi膰, co bardziej Ci si臋 podoba ?

Cytat:
bardzo mnie ciekawi islandia, ale czy niema tam takiego czegos jakby odizolowanie od swiata? czyli kiepskie radia, tv do **** i tp
sk膮d taki pomys艂 ? Przecie偶 na forum, tudzie偶 stronie g艂贸wnej jest tyle informacji, 偶e mozna sobie do艣膰 dok艂adny obraz Isnandii zarysowa膰.

Cytat:
do **** i tp
i Telekomunikacja Polska ?



PS. Strasznie niedbale i niezrozumiale piszesz.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 2 Lut 2006, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Svensk napisa:
... i bardzo mnie ciekawi islandia, ale czy niema tam takiego czegos jakby odizolowanie od swiata? czyli kiepskie radia, tv do **** i tp?

Poczujesz tam niespotykane odizolowanie od 艣wiata, jakiego nigdzie indziej nie znajdziesz. Radio jest jedno i tylko nadaje na Reykjavik (i tez nie na ca艂y - tylko na tych co mieszkaj膮 na najwy偶szych pi臋trach, bo do tych na parterze fale nie dochodz膮). TV? A co to jest TV? Nawet nie pytaj, bo Cie wysmiej膮, ze w ogole technika taka jak przesy艂anie obrazu na odleg艂o艣膰 jest mo偶liwa!

Mnie na Twoje pytania po prostu brak s艂贸w...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron