reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

PODRÓŻ Samolotem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ilona

Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 67
Skąd: Frankfurt
PostWysłany: 24 Mar 2006, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam pojecia jakie sa wymiary bagazu podrecznego, ale ja mialam taki sredni plecak i byl bardzo dopchany, ale nikt nic nie powiedzial, moglam miec 20 kg bagazu glownego i 5 podrecznego. Milam wiecej, ale nie doplacalam, nawet jesli najpierw lecialam LOTem. No, ale to zalezy od osoby kontrolujacej bagaz.
_________________
Nie wiem dokąd iść, dokąd zmierzać mam,
Wiem tylko tyle, Ĺźe znĂłw jestem sam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Tomcat

Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 123
Skąd: (juĹź nie)Reykjavik
PostWysłany: 25 Mar 2006, 17:49    Temat postu: bagaĹź Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko:czy dobrze rozumiem,że mogę mieć np.tylko jedną torbę ważącą 20kg a nie dwie po 10kg każda? Czy ilość sztuk bagażu robi jakąś różnicę? Nigdy nie leciałem samolotem dlatego nic nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ilona

Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 67
Skąd: Frankfurt
PostWysłany: 25 Mar 2006, 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mie, no pewnie, ze mozesz miec dwie po 10 kg, to akurat nie robi roznicy. Na 1 osobe przypada w sumie 20 g bagazu glownego, a czy spakujesz go do 1 czy do 10 walizek to nie ma znaczenia
_________________
Nie wiem dokąd iść, dokąd zmierzać mam,
Wiem tylko tyle, Ĺźe znĂłw jestem sam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
gigi_26

Dołączył: 21 Maj 2005
Posty: 43
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 12 Kwi 2006, 0:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"W kabinie samolotu wolno przewozi tylko jedn sztuk bagau podrcznego na osob o wadze nie wikszej ni 10 kg oraz wymiarach nie wikszych ni 55 x 40 x 20 cm."
www.rynair.com

podobne informacje wyczytac mozna na innych www linii lotniczych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
helguera

Dołączył: 22 Gru 2005
Posty: 133
Skąd: Madrid
PostWysłany: 12 Kwi 2006, 1:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gigi_26 napisał:
"W kabinie samolotu wolno przewozi tylko jedn sztuk bagau podrcznego na osob o wadze nie wikszej ni 10 kg oraz wymiarach nie wikszych ni 55 x 40 x 20 cm."
www.rynair.com


W praktyce, często nikt nie sprawdza wymiarów bagażu podręcznego, ani w tanich liniach, ani w "normalnych" (tym bardziej)...nikt go nie waży ani nie mierzy, można mieć np. torbę i kilka reklamówek z "prezentami". Oczywiście każdy ma inne doświadczenia...
Wyżej ludzie mówią jednak o bagażu głównym a nie podręcznym. W liniach ryanair limit od niedawna wynosi 30 kg i płaci się za jego nadanie.
_________________
!Los paises frios no son menos atractivos que los paises donde hace calor!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gigi_26

Dołączył: 21 Maj 2005
Posty: 43
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 12 Kwi 2006, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzy posty wyżej Zirella o to pytała właśnie jaki może być bagaż podręczny, dlatego odpisalam, gdyż jeśli chodzi o bagaż główny to wydaje mi się że temat został wyczerpany przez ludzi wystarczająco Cool
Ale dzięki za uwagę, przynajmniej wiem,że ktoś odczytał mojego posta lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Alutka

Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 70
Skąd: 104 Reykjavik
PostWysłany: 13 Kwi 2006, 1:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radzila bym wam przestrzegac wymiarow bagazu podrecznego Smile oczywiscie jesli pakujecie sie do walizki bo siatki plecaczki sie nie licza Smile
Ale jesli wymiar jest wiekszy niz podala wczesniej gigi to mozna miec problem z zamknieciem luku nad glowa.
A i jeszczze jedno, jesli ktos bedzie mial przesiadke w niemczech, tam przy odprawie sa specjalne, jakby to nazwac "bramki" przez ktore przepycha sie podreczny bagaz Smile i zawsze powinien sie zmiescic bo inaczej..... kaplica. Osobiscie kilka razy musialam wyciagac rzeczy z kieszonek by celnik spojrzal na mnie laskawym okiem język

To chyba tyle
A do dziewczyn jesli chcecie miec wiecej kg bagazu zawsze zamiast malutkiej torebuni, mozecie zabrac "plecak szkolny" moj kiedys wazyl 7 kg ale udawalam, ze jest lekki jak piorko lol To jeden z trikow

Powodzenia w pakowaniu bo to nielada sztuka
_________________
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
lucyfer1234

Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 6
PostWysłany: 1 Maj 2006, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM WSZYSTKICH,
MAM PARE PYTAN JESLI CHODZI O LOT SAMOLOTEM Z KRAKOWA DO LONDYNU STANSTED A SKOLEI Z LONDYNU DO REYKAJVIKU.PYTANIE DOTYCZY TEGO ZE W LONDYNIE(JAK WCZESNIEJ NAPISAŁEM)MAM PRZESIADKA NA INNY SAMOLOT I W SUMIE DUZO CZASU BO OK.4 GODZ.ALE NIGDY NIE LECIAŁEM I NIE WIEM GDZIE SIE UDAC PO WYLADOWANIU W LONDYNIE ABYM NIE MIAŁ PROBLEMÓW Z ODPRAWĄ,ZEBYM NIE BŁĄDZIŁ PO LOTNISKU.Z LONDYNU LECE LINIA ICELAND EXPRES.WYLATUJE 10 MAJA Z KRAKOWA MOZE LECI KTOS KTO MÓGŁBY MI TROCHE POMÓC LUB UDZIELIC PARE WSKAZÓWEK.DZIEKI Z GÓRY ZA POMOC I POZDRAWIAM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ireth
Alpha Team
Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 416
Skąd: Dania
PostWysłany: 1 Maj 2006, 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lucyferze, spokojnie. Stansed jest relatywnie male, a Keflavik to kurnik Wink . Nie zgubisz sie, wszystko jest opisane wyraznie i dokladnie, wszedzie masz drogowskazy -- osobne na wejscie i wyjscie, na odbior bagazu itp. Glowa do gory.
A cztery godziny szybko zleca, osobiscie radzilabym Ci zaraz po odebraniu bagazu isc nadac go na ten drugi lot i miec spokojna glowe.
Pozdrawiam.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
helguera

Dołączył: 22 Gru 2005
Posty: 133
Skąd: Madrid
PostWysłany: 1 Maj 2006, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ireth napisał:
Stansed jest relatywnie male ...
A cztery godziny szybko zleca, osobiscie radzilabym Ci zaraz po odebraniu bagazu isc nadac go na ten drugi lot i miec spokojna glowe


No, nie jest to Heathrow, ale to nie jest małe lotnisko w Europie (prawie 150 połączeń, kilkaset lotów dziennie), no i z 10 razy większe niż Balice. Very Happy Natomiast same hale są bardzo dobrze oznaczone i nie można się zgubić. Tak samo jak Ireth polecam jak najszybciej nadać bagaż i w miarę szybko wejść przez bramki na poczekalnię (jest tam mniejszy tłok niż na hali). To co mnie tam denerwuje, to ciągłe zmiany bramek, niewiarygodna ilość zmian, być może dlatego, że jest to centrum przesiadkowe tanich linii. Poza tym, straciłem tam jeden lot...do Krakowa, (samolot z Hiszpanii, którym leciałem zmienił rozkład i przyleciał z opóźnieniem).
Na lotnisku widziałem też korony islandzkie (ktoś kiedyś pytał), ale kursu się nie doliczyłem (liczony jest do funta). Są też złotówki, więc od biedy można tam jeszcze kupić za złotówki korony islandzkie (via kurs do funta), ale strata na pewno jest ogromna.
_________________
!Los paises frios no son menos atractivos que los paises donde hace calor!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dzezik79

Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 7
PostWysłany: 1 Paź 2006, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
Ja bede leciał Britiszem, tam jest limit na bagaż do 23 kg, wymiar szokująco mały bo 56x45x25 + podreczny, coś wspominaliście o tym że ważny jest wymiar tego podręcznego, hhmm ile właściwie?, zamierzam jako podręczny mieć plecak, wsadze tam laptopa, aparat, dyskmena, zasilacze i wagowo bedzie już 5 kg, sądze że się nie przyczepia, ale wracając do tematu tego głównego bagażu to szczerze mówiąc nie wiem co robić; mianowicie, czy brać wymiarowo podobny (60x40x20), gdzie w sumie to nic z ciuchów duzo nie wpakuje, a lece na zime..., czy zaryzykować z dużą walizką powiedzmy przekraczającą 70 cm, i tu właśnie moja obawa apropo tych kosztów nadbagażu, cholera wie co robić, zostaje jeszcze opcja wysłania części ciuchów paczką, jeśli wysyłaliście w ten sposób to prosił bym o jakąś podpowiedź gdzie mógłbym to nadac w miare dobrej cenie, i gdzie termin ten nie będzie za długi...
z góry wielkie dzięki, i pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Old Star

Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skąd: Down Town czyli z Miasta DaunĂłw
PostWysłany: 1 Paź 2006, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzezik79 napisał:
witam
Ja bede leciał Britiszem


A ile taka zabawa kosztuje?

OS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dzezik79

Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 7
PostWysłany: 1 Paź 2006, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pare dni temu zapłaciłem za bilet w jedna strone 560 zł z Krakowa wylot o 11-50 do Getwick o 13-20, z Getwick kolejnego dnia o 7-30 do Keflaviku na miejscu o 9-45
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Old Star

Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skąd: Down Town czyli z Miasta DaunĂłw
PostWysłany: 1 Paź 2006, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIedrogo tylko kosmicznie długo.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dzezik79

Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 7
PostWysłany: 1 Paź 2006, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niestety prawie 18 godzin na lotnisku, to samo czekanie mnie już irytuje, no ale cóż mała kasa za bilet to są minusy, oby tylko nie kimnąć sobie przed odprwą, bo będzie tragedia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
police55
Gość
PostWysłany: 1 Paź 2006, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzezik79 napisał:
witam
Ja bede leciał Britiszem, tam jest limit na bagaż do 23 kg, wymiar szokująco mały bo 56x45x25 + podreczny, coś wspominaliście o tym że ważny jest wymiar tego podręcznego, hhmm ile


Polecam strone
http://www.britishairways.com/travel/bagchk/public/en_pl

wszystko tam jest na temat bagazu.

I nie przejmuj sie. Widzialem ludzi z takimi walizami ze chyba slonia mozna tam wsadzic.

Pozdrawiam
Powrót do góry
bisiek
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 67
PostWysłany: 2 Paź 2006, 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tak patrze na wasze trudy i wysilki i doszedlem do wniosku ze wam pomoge....macie... Very Happy Very Happy Very Happy

http://www.whichbudget.com/pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Eliszeba

Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skąd: Białystok/Akranes
PostWysłany: 2 Paź 2006, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja niedługo (chyba pod koniec przyszłego tygodnia) lece z Berlina z lotniska Schoenefeld liniami Iceland Express. Może ktoś leciał z tego lotniska? Czy można już zabierac bagaż podręczny? Bo niedwno było to zabronione w związku z zajściami na lotnisku w Londynie. Koszt tego lotu też nie jest wysoki..ok 330 Euro w dwie strony. A z Białegostoku dojeżdżam na samo lotnisko autobusem Orbisu koszt ok.260 zł w dwie strony. Mój mąz już tak podróżował w czerwcu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Navijka

Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 39
Skąd: 110 Rvk
PostWysłany: 2 Paź 2006, 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli lecicie w 2 osoby to zdaje sie ze jest dopuszczalne 20 kg na glowe.

Poogladaj dokladnie swoj bilet lotniczy bo gdzies tam w srodku malymi literkami ta informacja powinna byc.

Ja raz dalam sie wpuscic w maliny, bo caly czas rozmowa byla ze 25 kg na glowe i potem na lotnisku okazalo sie ze mamy 10 kg nadbagazu Exclamation Exclamation Exclamation i do zaplacenia 10 euro za kazdy kilogram...
Dzieki ci Panie Boze za problem z jakimis ludzmi przy innej bramce, bo zaczynali juz gadke typu: eee prosze cos wyjac...

Co do bagazu podrecznego o ile sie nie myle to 5 kg i gdzieniegdzie sa wagi bezposrednio przed wejsciem do rekawa samolotu, na ostatnim etapie odprawy. Najwazniejsze zeby bagaz podreczny byl zgrabny ( nie przekraczajacy wymiarow, zeby sie zmiescil do luku).Jak jest zgrabny i nie budzisz podejrzen ze masz tam 20 kg to moszesz zaryzykowac, oczywiscie z glowa.

Laptop do reki jak najbardziej, plus torebka w przypadku kobiety ( bo to rzecz najbardziej chyba osobista) i wszystko przechodzi bez bolu.

Milego lotu Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barlak

Dołączył: 20 Kwi 2006
Posty: 23
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 3 Paź 2006, 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepszym zrodlem informacji jest strona internetowa Iceland Express. Bagaz glowny 20kg na osobe i podreczny 10kg na osobe o okreslonych wymiarach (+ewentualnie aparat, kurtka, torba z zakupami ze sklepu wolnoclowego, etc.). Wszystko jest szczegolowo napisane w warunkach umowy (skrot takze na wydruku e-biletu).

Mnie w sierpniu na Schoenefeld nikt nie wazyl ani nie mierzyl podrecznego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron