reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

PODRÓŻ Samolotem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 24 Paź 2006, 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bilet juz kupiony:) 2 os z Krakowa do Frankfurt HHN RyanAir a potem z HHN do KEF IE - ze wszytskimi oplatami wyszlo 840zl bilet w 1 strone za osobe, moze byloby trpche taniej gdybym zamowil wczesniej... w poniedzialek juz tam bede z moim Skarbem:]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REWI

Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 43
Skąd: kopavogur
PostWysłany: 24 Paź 2006, 23:40    Temat postu: no to powodzenia Odpowiedz z cytatem

bardzo ci zazdroszcze bo moj skarb juz nie chce żebym do niej dołączył !!! trzymaj sie mocno twego skarbu hehe lol
_________________
JESTESMY POLAKAMI !!!!!!!!!!! na zawsze!!!!! ale nie do końca !!!! heheh
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 24 Paź 2006, 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj trzymamy sie - nie wnikam co sie stalo ale glowa do gory Smile i powodzenia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fryda3l
Gość
PostWysłany: 30 Paź 2006, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj bagaz 24 kg przeszedl bez problemow. za drugim i trzecim razem tez ;] podrecznego mi nie wazyli ani razu. reszte wysylam paczka jak mam.
Powrót do góry
wika

Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 33
PostWysłany: 1 Sty 2007, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy ktos moze lecial z dzieckiem,bo nie jestem pewna czy dziecko tez moze miec bagaz 20 kg i czy moge zabrac wozek jako bagaz podreczny i czy nic nie placi sie za ten wozek lecac icelandexpres z berlina,za dziecko place ze znizka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 2 Sty 2007, 9:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że możesz na konto dziecka wziąść ilość bagażu taką samą jak Ty. Natomiast jeśli chodzi o wózek jako bagaż podręczny to chyba nie bardzo wyobrażam sobie wóżek w samolocie przy Tobie, Dziecko i tak musi przebywać w normałnym fotelu pasażerskim. Możesz go potraktować jako bagaż. Sama wiem, że ludzie w ten sposób przewożą rowery, foteliki samochodowe dla dzieci. ale jak ta linia lotnicza ma stanowisko odnośnie przewożenia wózków razem z resztą bagaży najlepiej się dowiesz dzoniąc do nich bezpośrednio, bo czasami różne linie inaczej traktują tego typu bagaże. Życzę szczęśliwej podróży.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
marekgc

Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 88
Skąd: Patreksfjordur/Wrocłw
PostWysłany: 2 Sty 2007, 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Limit bagażu liczy się dla pasażera z biletem. Jeżeli dziecko ma osobny bilet (ma ponad 2 lata) przysługuje na nie normalny limit bagażu. Jeśli nie to musisz się zmieścić we własnym limicie. Ale nie załamuj się, jeżeli w bagaż główny wpakujesz 25 kg, bagaż podręczny i jeszcze jakąś torebkę to jak znam życie (też jeżdżę z dziećmi) słowa ci nikt nie powie.
Tylko jak tu wcześniej ktoś zauwaĹźył „zgrabnie” to i na przylotach nie będą się czepiać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asiaaa

Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 45
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 3 Sty 2007, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja lecialam tymi samymi liniami co ty z dzieckiem 3 latka. mialam dla siebie 20kg bagazu i 10 podreczny i dla dziecka tak samo. Oprocz tego mialam wozek ktory hostessa wziela ode mnie przed samolotem a spowrotem dostalam ten wozek razem z bagarzem glownym. Ale bez problemu bo jak wysiadlam z samolotu to wzielam sobie z lotniska taki maly wozek na bagaz i tam posadzilam dziecko i poszlam odedrac bagaz glowny. Jak masz jeszcze jakies pytania to pytaj Very Happy

Ps jak dziecko ma mniej niz 2 latka to moze mniec 10 kg bagazu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marika

Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 91
Skąd: GDYNIA
PostWysłany: 3 Sty 2007, 15:50    Temat postu: bagaz Odpowiedz z cytatem

witam
a ja płaciłam 64 zł juz w samej Bydgoszczy za2 kg wiecej, mozna było do londynu miec 15 kg i podreczny 10.Podrecznego nikt niewazył,z tego co wiem to kazdy płacił i było nerwowo juz na lotnisku,ale przepisy taki bagaz okreslaja.15 Kg bagaz,wiec mało co mozna wziasc,sama walizka 7 kg.Nastepnym razem nic niewezme tylko torebke Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marika

Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 91
Skąd: GDYNIA
PostWysłany: 3 Sty 2007, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomniałam, chyba ze puszki sardynki,walizka 7 kg i reszte puszek by było razem 15kg lol lol lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
misia_polarna

Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 4
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 4 Sty 2007, 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paqos wiesz jak ja z mezem zawsze robie, wracajac z Polski na Islandie mamy bardzo duzo bagazu!!!!!!!! takie rzeczy jak aparat i kamera wieszamy sobie na szyje lub przypinamy do spodni i nie sa wazone, nasze duze torby ostatnio wazyly po 27 (wow) myslelismy ze bedzie problem ale wykombinowalismy maly przekret. Na lotnisko zawsze odwozi nas ktos z rodziny i kiedy mi idziemy zdac bagaz ktos pilnuje nam podrecznych ktore uwierz ale zawsze waza 15 kg, kiedy kobieta wazac nasze torby robi duze oczy i pyta czy mamy podreczne my zaprzeczamy, nie przyznajemy sie, wtedy kobitka mowi ze nie policzy nam za nadbagaz bo odejmie nam te kilogramy ktore bysmy mieli w podrecznych i gra muzyka, potem nikt nie wnika czy ty masz te podreczne czy nie, latamy zawsze przez Kopenhage takze bagaz zdany w Polsce odbieramy w Islandii i gdyby tu ktos sie przyczepil o te podreczne to zawsze moge nasciemniac ze to sa moje zakupy z Kopenhagi. W Islandi odkad latam nigdy nie musialam tez placic za nadbagaz, wazne tez jest aby odprawiac sie jako jedne z pierwszych osob wtedy nawet bez kombinowania przymykaja oko na dodatkowe kilogramy,my zawsze jesli nie jestesmy pierwsi to w pierwszej dziesiatce bo wtedy i o dobre miejscowki mozna poprosic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mr Pink Eyes
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 22
PostWysłany: 5 Sty 2007, 8:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprytnie tyle tylko ze nie placenie za nadbagaĹź to kradzieĹź jak jazda na bez biletu autobusem nie zaplacenie za batonika itp.
Polak = Przekręt prawda to czy fałsz? [/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wredna_mimi

Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 262
Skąd: Ełk
PostWysłany: 5 Sty 2007, 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mr Pink Eyes napisał:
sprytnie tyle tylko ze nie placenie za nadbagaĹź to kradzieĹź jak jazda na bez biletu autobusem nie zaplacenie za batonika itp.
Polak = Przekręt prawda to czy fałsz? [/b]


Nie powinieneś wrzcać wszystkich do jednego worka.
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marekgc

Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 88
Skąd: Patreksfjordur/Wrocłw
PostWysłany: 5 Sty 2007, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mr. pink... ale ty nie płacisz za ten nadbagaż a pewnie też masz pare grzechów z tego worka. Uśmiechnij się "podobno nie ma ludzi ponad prawem " a taki szcegół wzbudza twój nie pokój.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
misia_polarna

Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 4
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 5 Sty 2007, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie czuje sie zlodziejka i jak popatrzysz uwaznie na ludzi na lotniskach to zobaczysz ze nie tylko ja Polka tak robie, na calym swiecie znajdziesz przekretow. Robie tak lecac z PL do IS liniami sas i gdyby sas byl 100% fair to bym im przekretow nie robila. Za kazdym razem kozystajac z uslug tych mam co najmniej pol godz opoznienia bo to nie maja autobusu wolnego albo samolot jeszcze sprzataja czyli kradna moj czas, pieniadze sobie odrobia a mi czasu nikt nie zwroci:). Czesto zepsuli mi walizki, porwali, odlamali kolka i kiedy poszlam sie poskarzyc powiedzieli ze pokryja moje straty jezeli zaplacilam dodatkowe ubezpieczenie albo placilam za bilet karta kredytowa. Ja czlowieczek ktory uczy sie na swoich bledach zaczelam placic za bilet karta visa, walizki cale, smialam sie w duchu ze na walizki z plakietkami bardziej uwazaja ale czy to prawda czy przypadek nie wiem. No wiec walizki mam ubezpieczone, zalecialam, jade do domku oczywiscie po dlugiej podrozy smigam do lazienki zeby sie wykapac, otweiram walizke zeby wyjac czyste ciuski i co tam widze, wszystko mokre, ponosi mnie wiec dzwonie do biora sasu tam pyataja czy cos sie zniszczylo, nie zniszczylo sie ale skoro pakuje czyste, suche ciuchy to po rozpakowaniu tez chce je takie miec, pani przez tel mowi ze niestety ubezpieczenie tego nie obejmuje, ja zamiast biec witac sie z rodzina i znajomymi ktorzy tak dlugo na mnei czekali musze robic pranie zeby mi rzeczy nie zgnily, fajnie?? Popatrz na to z tej strony, to ze ktos kupil bilet nie znaczy ze jest go stac na dodatkowe ubezpieczenie bo np. ciulal na ten bilet pare lat, zniszcza takiemu czlowiekowi walizke i skoro nie stac go na ubezpieczenie to na nowa walizke tez nie, milo? czy ktos sie martwi takim czlowiekiem czy przelozeni takich lini lotniczych zacieraja rece bo nie zaplaca odszkodowania i kasa im w kieszeni zostanie. Ja ich nie okradam, ja tylko wykorzystuje pewne luki w organizacji na lotnisku i to nie dla tego ze jestem Polka, przekretem bo przekretow znajdziesz na calym swiecie. To ze jestem Polka to mam byc naiwna, dac sie oszukiwac, podeptac, zawsze byc poszkodowana?? O NIE, jezeli nie zdobylam ich szacunku bedac uczciwa, rzyczliwa to zdobede w inny sposob, moze jak sie zorientuja co ja robie to powiedza no sprytna Polka tak latwo dalismy sie jej oszukac, wyciagna z tego wniski, w koncu uswiadomia sobie ze Polak nie glupi to w koncu nie bede miala dziwnych przygow latajac liniami sas:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
misia_polarna

Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 4
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 5 Sty 2007, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PRZEPRASZAM ZA BLEDY mnie po przeczytaniu mijego tekstu rez oczy zabolaly Embarassed ale tak wlasnie ze mna sie dzieje jezeli robie 10 rzeczy na raz, i dziekuje tez moim obroncom, pozdro:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mirusiek
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 29
Skąd: Gardur
PostWysłany: 29 Sty 2007, 22:48    Temat postu: wozki i foteliki dzieciece w samolocie Odpowiedz z cytatem

wozkim dzieciece i inwalidzkie, po zgloszeniu przu odprawie bagazu oddajesz dopiero w rekawie tuz przed wejsciem do samolotu, jest na nich naklejany twoj bilet, taki jak na bagazach, warunek musza byc skladane. Jak dolecisz wozek jest wypakowywany w pierwszej kolejnosci.
Foteliki dzieciece nadajesz normalnie jako bagaz.
Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mirusiek
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 29
Skąd: Gardur
PostWysłany: 29 Sty 2007, 22:53    Temat postu: wlasnie Odpowiedz z cytatem

misia_polarna napisał:
paqos wiesz jak ja z mezem zawsze robie, wracajac z Polski na Islandie mamy bardzo duzo bagazu!!!!!!!! takie rzeczy jak aparat i kamera wieszamy sobie na szyje lub przypinamy do spodni i nie sa wazone, nasze duze torby ostatnio wazyly po 27 (wow) myslelismy ze bedzie problem ale wykombinowalismy maly przekret.


A JA MUSZE TE WALIZKI WYPAKOWYWAC. Szkoda ze robiac przekrety nie myslicie o ludziach ktorzy to musza dzwigac. Najgorsze, czytaj najciezsze sa walizki z i do USA- Icelander, oraz z Polski, zwlaszcza w IcelandExpresie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 31 Sty 2007, 18:25    Temat postu: Re: wlasnie Odpowiedz z cytatem

oraz z Polski, zwlaszcza w IcelandExpresie[/quote]

ciekawe.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 31 Sty 2007, 18:26    Temat postu: Re: wlasnie Odpowiedz z cytatem

mirusiek napisał:
oraz z Polski, zwlaszcza w IcelandExpresie


ciekawe....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron