reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

co jeszcze,,,,

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jean Valjean

Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 15 Maj 2004, 0:10    Temat postu: co jeszcze,,,, Odpowiedz z cytatem

Siedzę sobie przed komputerem, popijam kawę, piszę prace z psychologii "Środowisko czy wyposażenie genetyczne"...na zmianę z pracą o litewskim poecie Adomacziusie Mickiewicziusie ;-) i zastanawiam się nad tym [tak, tak...kiepsko mi idzie], co poza Islandią kręci Islandofili, jakie miejsca chcielibyście tez zwiedzić zaraz za lodową wyspą?

Ja bardzo chciałbym zwiedzić także Azję, pojechać do Indii, czy też, już w Europie, Rumunii, na Ukrainę ..do Mołdawii...na Krym

Mimo ze w każdym państwie skandynawskim już byłem [poza Islandią] chciałbym zobaczyć jeszcze północną cześć Norwegii....

Zawitać do St. Petersburga, Moskwy, Lizbony, Belfastu, w którym zakochałem się po lekturze takiej miłej książeczki "Ulica marzycieli", gorąco polecam.

Polecieć do Ameryki Południowej, Peru, Brazylia, Argentyna...

I do Tybetu pojechać, i Nepalu, na Kubę..... kurcze, tyle tych miejsc ze nie wiem czy dam radę, znajdę czas i pieniadze....

A może lepiej zbadać dokładnie tylko jedno miejsce np. Islandie? Jak myslicie?
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 16 Maj 2004, 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To z checi odkrywania swiata zrodzila sie we mnie milosc do dalekiej, mroznej i wietrznej polnocy, czego naturalna pochodna jest zainteresowanie Islandia.

Wychowalem sie na literaturze podrozniczej, poczawszy od Szklarskiego (niedawno sie dowiedzialem, ze ta cholera pisywala w czasie wojny do gadzinowej prasy, yhm), ktorego ksiazki przeczytalem po 5, 7 i wiecej razy, poprzez Wolniewicza, Heyerdalha, na Arkadym Fiedlerze skonczywszy.

Jesli chodzi o Europe to jest to dla mnie z wielu oczywistych wzgledow najblizsza, choc z pewnoscia mniej pasjonujaca perspektywa. Ot, taka rozgrzewka przed prawdziwa przygoda. Skandynawia, Wyspy Owcze. Islandia to osobny temat, bo tu dochodzi jeszcze "uczucie", serce nie sluga, z pewnoscia zabije mocniej. Mysl o wyjezdzie na wyspe spedza mi ostatnimi czasy sen z powiek.

Azja. Z pewnoscia podroz koleja Transsyberyjska musi by niesamowitym przezyciem, cala Syberia pociaga mnie swoja surowoscia i bezkresem, do tego kocham gory, a szczytow tam mnostwo. Tybet- najwieksze pustkowie swiata, Indie.

Afryka. Jakis czas temu myslalem o podrozy zachodnim wybrzezem, poczawszy od Maroka, Sahara Zachodnia, wszystkie kraje Zatoki, Senegal, Benin, Gwinea i te sprawy, powrot samolotem chociazby z Czadu. Wszystko praktycznie juz wyczailem, gdzies mam jeszcze zebrane materialy, poszukam jesli ktos jest zainteresowany. Oprocz tego kolonializm, czyli wzystko to co dzialalo na wyobraznie w dziecinstwie- Egipt, Sudan, Kenia, Tanzania.. Czysty romantyzm:)

Oceania. Strasznie kreci mnie Papua- Nowa Gwinea, wyspa na drugim koncu swiata. Doplynac sobie jakims stateczkiem do Port Moresby, jejć:D Na wyobraznie dziala mi tez archipelag Vanuatu, ktory stal juz dla mnie otworem na wiosne zeszlego roku, kiedy pewien obiezyswiat, bliski znajomy zreszta, zaproponowal mi wspolny wypad, tropikalna dzungle, drewniany szalas, i lapu-lapu na sniadanie. Pieniadze rzadza swiatem niestety, ale co sie odwlecze...

Ameryka Polnocna. yyyy, eeee.. jakos nie bardzo, moze turystycznie:) Choc Alaska.. mrrrau:)

Ameryka Poludniowa. To sobie zostawilem na koniec... Bo jak mnie kiedys ten swiat doszczetnie juz wkurzy to sobie kupie barke i bede zwozil drewno w dol Amazonki... Do Manaus, a moze dalej. I wszystkie problemy bede mial gleboko w ... ;)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Jean Valjean

Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 16 Maj 2004, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola, Adeviq, johanna....?
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 16 Maj 2004, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisał:
Jola, Adeviq, johanna....?


Nie darujesz? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qaanaaq
Gość
PostWysłany: 18 Maj 2004, 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza Islandią...? Oczywiście Wyspy Owcze! Ponadto Grenlandię (pierwsze marzenie z dzieciństwa), Norwegię, Estonię, Rosję, Finlandię, Szwecję, Irlandię, Szkocję... No i Litwę i Łotwę, przy czym to pierwsze o ile dobrze pójdzie zobaczę już we wrześniu...

Ale nie wzgardziłbym też Japonią, Gruzją, Macedonią (gdzie byłem, ale niestety tylko przejazdem)...

Ale tak naprawdę gdybym miał możliwość nie wzgardziłbym podróżą do żadnego kraju Smile
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 18 Maj 2004, 17:45    Temat postu: Daleki wyjazd Odpowiedz z cytatem

Ponieważ dziś już wszędzie "normalny" człowiek może wyjechać z biurem podróży, więc ja marzę o Marsie - tam musi być ciekawie.

Wyjazd w gorące klimaty byłby OK, gdyby nie ta cała rzesza robali, które mogą człowieka zjeść z kopytami Wink
Ale rzeczywiście: z ziemskich celów to Nepal i Andy brzmią ciekawie; wyspami Pacyfiku ni wzgardzę, a Antarktyda na deser...
Jak się jednak dobrze przyjrzeć to nawet w Polsce nie wszystkie "atrakcje" mam zaliczone Sad
Ale ponieważ traktuję Polskę na równi z innymi krajami (staram się być obiektywny), więc i tak znam tutaj dużo ciekawych miejsc... a gdzie indziej jest tyle rzeczy do obejrzenia i dotknięcia Smile

Ale realnie rzecz biorąc z pewnością z przyczyn zawodowych pierwsze będą: Grenlandia i Spitsbergen - gdzie jest naprawdę pięknie. A z rozpędu może na biegun północny? Może ktoś ma do wypożyczenia lodołamacz atomowy? Smile Bo jak nie to na piechotę będę musiał, a w najgorszym wypadku można się tam dostać w brzuszku misia polarnego Wink
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Jean Valjean

Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 18 Maj 2004, 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola napisał:
Jean Valjean napisał:
Jola, Adeviq, johanna....?


Nie darujesz? Very Happy


nie Wink

nooo Islandofile nie dajcie się prosić....Smile

trza rozruszać forum to wiecej twarzy bedzie Smile
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 18 Maj 2004, 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sie za bardzo nie zastanawiam, gdzie jeszcze by pojechac, bo mi Ĺźycia nie starczy by zajrzec w kazdy zakamarek na Islandii.

Choc chcetnie zobaczylabym caly swiat, tylko w jednym miejscu ma sie ochote zostac dluzej, a w innym tylko przemknac.
Chyba jednak zostane przy zimnych klimatach. Powiedzmy, ze Skandynawie juz mam za soba (choc to to samo co z Islandia, ze moznaby zwiedzac cale zycie), teraz pora uderzyc jeszcze wyzej. Svalbard, Grenlandia, no i o 180 stopni w dol, wiec np. wyladowac w Ameryce Poludniowej (glownie chodzi o Chile i Argentyne) dotrzec do przyladka Horn i przeplynac na Antarktyde.

Mam tez najomych w Japonii, ktorzy co roku kusza, nie wiem czy nie szybciej stamtad wyjada niz ja sie zdecyduje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kiniec

Dołączył: 01 Lut 2004
Posty: 30
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 19 Maj 2004, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reszta Skandynawii + Alaska :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Daniel

Dołączył: 13 Kwi 2004
Posty: 116
Skąd: Katowice
PostWysłany: 19 Maj 2004, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co poza Islandią ? Ogólnie ciągnie mnie na północ, zatem Skandynawia, w szczególności Norwegia i Wyspy Owcze (cóż w obu miejscach jeszcze nie byłem, ale wszystko przede mną, mam nadzieję). Pociągają mnie również Wielka Brytania i Irlandia. Ogólnie rzecz ujmując, interesują mnie chłodne i deszczowe miejsca. Poza Europą - fascynuje mnie Syberia.
Niestety wyprawy w wyżej wymienione miejsca to narazie plany, byćmoże część uda się zrealizować w te lub przyszłe wakacje.
Tak się rozpisałem o wielkim świecie, ale ciekawi mnie także bliższa okolica, od czasu do czasu robię sobie wycieczki na rowerze albo pociągiem (to te dalsze) po górnym i dolnym Śląsku. Wcale nie trzeba jechać na koniec świata aby przeżyć przygodę czy zobaczyć ciekawe rzeczy Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hafro

Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 20
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 20 Maj 2004, 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Dwa tygodnie temu na Uniwersytecie w Reykjaviku byl czterodniowy przeglad filmĂłw argentynskich. Obejrzalem osiem swietnych filmĂłw. Amerykanskie kino ze swoimi superprodukcjami niech sie schowa. Argentyna jest fascynujaca (co zreszta wiedzialem juz wczesniej). Bardzo chcialbym tam kiedys pojechac, co moze zisci sie juz w przyszlym roku Question . Moze tez byc Brazylia...

Marzenia na razie marzeniami, a ja pojutrze wybieram sie na tydzien do Portugalii, czesciowo sluzbowo, czesciowo prywatnie. Tez bardzo lubie ten kraj, zwlaszcza tamtejsza kuchnie (islandzka niech sie schowa Smile ).

Pozdrawiam,
hafro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johanna

Dołączył: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skąd: Kielce
PostWysłany: 24 Maj 2004, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm....cały wszechświat Very Happy
Oczywiście Grenlandia, Wyspy Owcze, całą Skandynawię, Irlandię i Wielką Brytanię. Syberia. Chiny, Indie, Tybet. Nowa Zelandia. Alaska. No i Polska! Wymieniłam narazie tylko tych kilka miejsc.... chciałabym zwiedzić wiele więcej Very Happy
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 24 Maj 2004, 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy wszystko i wszedzie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron