reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

10 dni na Islandii w tym 8 w podróży 4x4. Co warto zobaczyć?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Różności dla Islandofilów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tokarool

PostWysłany: 6 Cze 2014, 16:38    Temat postu: 10 dni na Islandii w tym 8 w podróży 4x4. Co warto zobaczyć? Odpowiedz z cytatem

Chciał bym się dowiedzieć od ludzi którzy już byli bądź mieszkają na miejscu co warto zobaczyć czyli nie popełnić grzechu i coś przeoczyć i co sobie odpuścić choć bardzo reklamowane tak jak blue lagune?
Auto wynajęte mamy na 8 dni dacia duster, miejmy nadzieję że się spisze w interiorze (nasze się tam wybrać jednakże patrząc po "atrakcjach" wszystko jest rozlosowane po obrzeżach wyspy) przez ten okres ( zastanawiam się jaki będzie poziom wód)

Wybieramy się już tuż tuż tzn 15 czerwca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
turboneta

PostWysłany: 6 Cze 2014, 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że błękitną lagunę możesz sobie spokojnie odpuścić.
Co do reszty wolę się nie wypowiadać, bo warto zobaczyć całą resztę Smile
Powrót do góry
tokarool

PostWysłany: 6 Cze 2014, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisał:

Co masz na myśli pisząc cała resztę? Jak juz napisałem bedzie my 10dni wiec ciutko jesteśmy ograniczeni czasowo wiec może parę tych naprawdę WYMAGAJACYCH zobaczenia. 😉
Powrót do góry
misiek777

PostWysłany: 6 Cze 2014, 23:45    Temat postu: 10 dni na Islandii w tym 8 w podróży 4x4. Co warto zobaczyć? Odpowiedz z cytatem

interior o tej porze roku co chcesz jechać to zapomnij,drogi w górach dopiero otwierają przeważnie pod koniec czerwca lub początek lipca.jeżeli ta dacia duster ma koła minimum 38 cali to spoko ale samemu czyli na jedno auto nie polecam podróży.
jeżeli chcesz zwiedzić interior to polecam lipiec sierpień.
Powrót do góry
misiek777

PostWysłany: 6 Cze 2014, 23:50    Temat postu: 10 dni na Islandii w tym 8 w podróży 4x4. Co warto zobaczyć? Odpowiedz z cytatem

tu masz stronke ze stanem dróg
http://www.vegagerdin.is/ferdaupplysingar/faerd-og-vedur/faerd-um-allt-land/island1.html
Powrót do góry
kpkacha

PostWysłany: 7 Cze 2014, 13:22    Temat postu: wycieczka Odpowiedz z cytatem

turboneta napisał:

1. Błękitną Lagunę masz po drodze z lotniska do stolicy [droga nr 41] więc można zajechać ale nie w celach kąpieli a tylko darmowego spaceru (jest tam ścieżka spacerowa zaraz przy wejściu do ośrodka. Zajmie Wam max 30 minut a fajnie zobaczyć. Na samo kąpielisko też można wejść ale myślę że ścieżka jest atrakcyjniejsza szczególnie dla fotografów.
2. Stolica - jeśli Was interesuje raczej przyroda to polecam 1 - 1,5 dnia i wycieczkę autobusem turystycznym z przewodnikiem po ang (owszem, kursuje taki, nie pamiętam ceny biletu ale dość tani jak na IS) po najważniejszych punktach miasta.
3. półwysep Snaefellsnes a szczególnie Budir (może złapiecie foki) i Arnarstapi (miejsca lęgowe ptaków i super formacje skalne - szlak pieszy, dłuższy spacer). Ze stolicy kierunek na północ na Akranes lub Akureyri [krajowa 1, przy Borgarnes odbijacie w nr 54]
Jeśli wolicie półwysep pominąć to lecicie dalej krajową 1
4. Zachodnie fiordy - piękne widoki ale z braku czasu odradzam.
5. Za Laugarbakki odbijacie z [1] na szutrową [711] - foki (większe prawdopodobieństwo spotkania na wschodniej części). Hvitserkur - - krowa trolowa zamieniona w skałę Wink i stada fok - przyda się lornetka i dobry zoom w aparacie. Krótki spacerek. Lecicie do [716] i wyskakujecie na [1] jak nie macie czasu to od razu na Akureyri, jak odbijecie na [75] do Glaumbaer to tu jest długi dom torfowy - muzeum jak dawniej żyli na IS - warto).
Jak macie czas to lecicie od Blonduos [744], [75] (jak pojedziecie w dół a nie wybrzeżem to też zahaczycie o Glaumbaer, [76] na Hofsos, Siglufjordur, Dalvik, [82] na Akureyri (polecam tu muzeum, w centrum informacji turystycznej też Wam powiedzą co warto zobaczyć)
6. -ta część zajmie cały dzień- Krajową [1] przez groblę w stronę jeziora Myvatn. Po drodze macie: Muzeum starych samochodów (ale trzeba kawełek odbić na Ystafell (jeśli dobrze pamiętam), Godafoss, psełdokratery - Skutustadir, samo jezioro Myvatn (jedźcie [884] dołem jeziora), Dummuborgir Ludent (park wulkaniczny nazywany zwariowaną lawą lub miastem troli, warto iść szlakiem czerwonym ok 2h., Hverfjall (lub Hverfell) - kaldera na którą można wejść ale zajmie za dużo czasu więc radzę odpuścić. Znowu na [1]. Naturalne kąpielisko Myvatn (mała droga ok 500m, na prawo z głównej drogi), na wprost niebieskiego jeziorka - nazywane małą błękitną laguną - polecam tu kupić naturalnie pieczony rugbraud ("rugbrojd") w gejzerach a nie podróby sklepowe. Po drugiej stronie górki po prawej - Hverrarond czyli cuchnące błota - poczujecie zapach Wink. Odbijacie na [862] na Dettifoss - nie wiem czy dużo zobaczycie, 3 tygodnie temu było tam jeszcze pełno śniegu więc nie dało się dojśc do najlepszych pkt widokowych. Wracacie do głównej i dalej prosto [1] na Egilsstadir.
7. [92], [96], [1] w stronę Djupivogur i Hofn - po drodze trochę atrakcji (pytajcie po informacjach turystycznych), piękne widoki, stada reniferów (chyba że już poszły w góry, końcem maja jeszcze były). Lecicie [1] aż do Lodowej Laguny! Jokulsarlon - tu koniecznie trzeba się zatrzymać, polecam też wycieczkę amfibią nie zajmie dużo czasu.
8. Dalej [1] po drodze macie: Skaftafell i wodospad Svartifoss (trzeba podejść spory kawałek), Kirkjubaejarklaustur i wodospad sióstr (można odpuścić), Vik, odbijcie w [218] na Dyrholaey na plażę ! (trzeba zobaczyć), Skogar i wodospad Skogafoss!
Między Hellą a Selfoss odbijacie w [30] aż do...
9. Wodospad Gullfoss, następnie Gejzery, park narodowy Pingvellir - tą trójkę trzeba zobaczyć koniecznie.

To tylko przykładowa trasa Wink mam nadzieję że pomogłam.
Mam nadzieję że numerki dróg - [..] - wpisałam dość aktualne, ewentualnie skorygujcie według najnowszej mapy.
tokarool

PostWysłany: 7 Cze 2014, 15:20    Temat postu: Re: 10 dni na Islandii w tym 8 w podróży 4x4. Co warto zobac Odpowiedz z cytatem

misiek777 napisał:
tu masz stronke ze stanem dróg
http://www.vegagerdin.is/ferdaupplysingar/faerd-og-vedur/faerd-um-allt-land/island1.html

Dzięki to się Napewno przyda, jestem w szoku ze jeszcze jest tak mało dróg przyjezdnych i tym samym się zastanawiam czy dobrze wydaliśmy pieniądze zabierając auto 4x4 bo z mapy wychodzi ze jest tylko parę dróg wymagających 4x4 tych przyjezdnych oczywiście :-)

kpkachaJak najbardziej pomogłeś! Przyniosę to dziś na mapę i zobaczymy jak to wygląda wizualnie :-)

Jeśli komuś jeszcze przychodzą jakieś miejsca godne uwagi pisać, sprawdzę je napewno :-)
Powrót do góry
tokarool

PostWysłany: 9 Cze 2014, 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

juz sie lekko zmeczyłem;)
https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=zQmczhTlxT4M.kUhO1hpHUpxc

Jak macie jeszcze ciekawe miejsca, dawać.
Powrót do góry
kpkacha

PostWysłany: 10 Cze 2014, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.glaumbaer.is/is/information/glaumbaer-farm/glaumbaer-polski-1 tu info o Domu torfowym
kpkacha

PostWysłany: 10 Cze 2014, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawych miejsc jest jeszcze wiele ale nie sądzę żebyście dali radę zobaczyć więcej w te 8 dni. Ogólnie zasada jest taka, że jak po drodze zobaczysz znak w kształcie 4 pętelek w kolorze czerwonym na białym tle Wink to jest to jakieś ciekawe miejsce Smile
kpkacha

PostWysłany: 10 Cze 2014, 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://zlaptrop.com/2012/12/09/islandia-zanim-pojedziesz-przeczytaj/ - znalazłam jeszcze coś takiego. Przyznaję że tylko rzuciłam okiem więc nie wiem na ile będą przydatne i prawdziwe informacje tam zawarte.
tokarool

PostWysłany: 11 Cze 2014, 1:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki kpkacha!

Znasz jakieś sprawdzone trasy pisze w Landmannalaugar? Myślę że tak max 6 godz.
Powrót do góry
kpkacha

PostWysłany: 11 Cze 2014, 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tokarool napisał:
Dzięki kpkacha!

Nie ma za co Smile Niestety w temacie dłuższych tras pieszych nie pomogę, moja rodzina jest raczej z tych korzystających z 4 kół Smile spacerek 2h to już dla nich dużo, szczególnie że do większości atrakcji można dojechać autem i nie koniecznie 4x4.
Jeśli nikt na forum nie pomoże to zapytajcie po przyjeździe w biurze informacji turystycznej - znajduja się praktycznie w każdej miejscowości (oznaczone znakiem [i]), powiedzą Wam które trasy są najbardziej atrakcyjne i jak długie czasowo.
tokarool

PostWysłany: 12 Cze 2014, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kpkacha napisał:
tokarool napisał:
Dzięki kpkacha!

Nie ma za co Smile Niestety w temacie dłuższych tras pieszych nie pomogę, moja rodzina jest raczej z tych korzystających z 4 kół Smile spacerek 2h to już dla nich dużo, szczególnie że do większości atrakcji można dojechać autem i nie koniecznie 4x4.
Jeśli nikt na forum nie pomoże to zapytajcie po przyjeździe w biurze informacji turystycznej - znajduja się praktycznie w każdej miejscowości (oznaczone znakiem [i]), powiedzą Wam które trasy są najbardziej atrakcyjne i jak długie czasowo.

OK. A to może masz dwu godzinna, ładna , sprawdzona trasę w tym miejscu?
Powrót do góry
tokarool

PostWysłany: 13 Cze 2014, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z was orientuje się gdzie dokładnie się znajdują te słupy przesyłowe?

http://4.bp.blogspot.com/-K01EdqKkAOI/T1jtwgfXWkI/AAAAAAAAJNI/MXpTgAtEDcE/s1600/MF-Pylon-Backdrop-4.jpg[/img]
Powrót do góry
tokarool

PostWysłany: 13 Cze 2014, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://4.bp.blogspot.com/-K01EdqKkAOI/T1jtwgfXWkI/AAAAAAAAJNI/MXpTgAtEDcE/s1600/MF-Pylon-Backdrop-4.jpg
Powrót do góry
WielkiBialyKrolik

PostWysłany: 13 Cze 2014, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wogole to sie znajduja? czy to nie czasem tylko projekt?
WielkiBialyKrolik

PostWysłany: 13 Cze 2014, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tokarool napisał:
Dzięki kpkacha!

Z tego co kojarze to mozna kupic na stacji taka mape-dobra do łazenia

to tak na przestroge, bo to roznie bywa. co jakis czas ktos gdzies polezie i sie gubi, czasami go odnajda zywego czasami niestety nie.

http://icelandnews.is/wiadomosci/z-kraju/trwaja-poszukiwania-zaginionej#comment-7499
kpkacha

PostWysłany: 13 Cze 2014, 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do trasy Landmannalaugar - Thorsmork http://www.nat.is/travelguideeng/hiking_laugavegur.htm
to całość zajmuje jakieś 5 dni Wink
Jak się nie ma czasu to chyba najlepiej podjechać 4x4 [208] i [225] i oglądać z auta lub podchodzić po kawałkach Wink ale z tego co widzę na mapce drogowej to [225] jest jeszcze zamknięta. W ogóle ten obszar najlepiej oglądać w sierpniu.
Skoro macie auto 4x4 to polecam popodjeżdzać po otwartych drogach ile się będzie dało bo wtedy zobaczycie więcej niż w ciągu 2 godzin pieszo, to jest po prostu za duży obszar.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Różności dla Islandofilów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: