reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Kontrola celna - jak wygląda?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
music80s
Gość
PostWysłany: 17 Gru 2005, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 1 Lut 2006, 22:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 17 Gru 2005, 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

music80s napisał:
kosztuje tyle co u nas lub mniej..

Mógłbyś podać przykład?

music80s napisał:
Jak coś ma podobną cene to sie nie opłaca brać.

No co Ty?
music80s napisał:
Nie jest wcale tak drogo..

Niee, wcale.. Prawie tak jak w Polsce jest.. A niedługo ponoć ma być jednym z najtańszych krajów świata!

music80s napisał:
Jak ktos umie dobrze kupować to wyżyje miesiąc za 5000kr na osobę. Jeśli jesteś szczupłą kobietą to nawet za 3000kr/osobe.

Jedź i przeżyj za 250zł! Skąd Ty się urwałes? Jeśli poważnie myslisz o wyjeździe na Islandię to zacznij się jej uczyć.. I nie jedź tam z taką gotówką tylko bo przejdzie Ci miłość do Islandii bardzo szybko.. I nie występuj w roli znawcy i doradcy lepiej, jeśli tak doradzasz..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
music80s
Gość
PostWysłany: 17 Gru 2005, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 1 Lut 2006, 22:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Lubsko

Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 73
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 17 Gru 2005, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No kurcze, nie o to mi chodziło, że można w Islandii, lub nie można czegoś tam .......prosiłem o praktyczny zestaw żywieniowy, czyli co można spokojnie , legalnie, bezpiecznie wziąść ze sobą z jedzenia, aby nie mieć problemów wrazie ewentualnej kontroli. Tak na przykład aby ktoś doświadczony napisał.
Będąc w Islandii z rok napewno sobie to obcykam co i jak, będę mieszkał w stolicy więc tam BONUS napewno jest. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Gru 2005, 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak ktos umie dobrze kupować to wyżyje miesiąc za 5000kr na osobę


Music80s zgadzam sie z toba w zupełności Exclamation Exclamation Exclamation
Bedziesz jadł tylko chinskie zupki i suchy chleb, ale przeżyjesz. Człowieku z jakiego drzewa się urwałeś Question
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
music80s
Gość
PostWysłany: 17 Gru 2005, 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 1 Lut 2006, 22:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Gru 2005, 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Islandzkie piwko z Bonusa.


Co ty za brednie wypisujesz!!!
W Bonusie nie sprzedaja alkoholu!!!
W Ĺźadnym spoĹźywczym sklepie nie sprzedaja alkoholu!!!
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paqos

Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 53
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 17 Gru 2005, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale taki "wywar z czegoś tam" sprzedają i wygląda jak piwo i na dodatek w puszkach lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Gru 2005, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ten taki wywar z czegoś tam jest alkohol free Exclamation
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 18 Gru 2005, 0:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

music80s napisał:
Chyba spaghetti , rybki , pomidorki , serki , czyściutka woda jest w Islandii więc nie trzeba kupować napojów.
Jeszcze pyszny bonusowy chlebek , frytki , skyr czyĹź nie brzmi fajnie?


Nie bełkocz, bo tylko mącisz ludzim w głowach! Ryby są niestety i o dziwo bardzo drogie na Islandii!!!! Sam pojedziesz w rejs zeby sobie złowic?? Bo w sklepie są drogie. Sery też drogie. Chleb w Bónusie ponad 5zl kosztuje i jest strasznie paskudny, blee.. W zwykłym sklepie ponad 10zł jakis troszke lepszy! Skyr: 3-5zl.

"Pyszny bonusowy chlebek"... O matko! Nawet bys w Polsce na taki nie spojrzał! Słuchaj, ja też kocham Islandię, ale nie patrze tak na ślepo na nią jak Ty! A przede wszystkim, kiedy osoby, które tam były lub są, mówią Ci ze sie mylisz, to posłuchaj ich trochę! Fajnie byc optymistą, ale bez przesady.. Nikt Cie nie zniechęca do wyjazdu, jak twierdzisz.. Tylko jak się tu wypowiadasz, to nie stwierdzaj faktów tak, jakbyś sie na tym znał, bo ludzim, którzy przychodzą tu po informacje robisz wode z mózgu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 18 Gru 2005, 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bonus chleb 129kr,najtansze smarowidlo 99kr-300gr,ser 998kr za kilo,ogorek swiezy 50kr,jablka 99kr za kg,maka ok 60 kr 2 kg,makarony 50-70 za paczke,zupki chinskie 19kr,mielone 250kr za 400gr,warzywa w puszkach okolo 70-100kr za szt,mleko 110kr za 1,5l,platki sniadaniowe okolo 200kr za 500gr,papier toaletowy 299 za 12 szt,mydlo 5 malych kostek za 59kr,kawa 189kr za 500gr,najtansza czekolada 100gr-99kr,.duzy jogurt 500gr Oska 120kr...to ceny z bonusa najtansze.Ryby ,lepsze mieso ,inne owoce warzywa drozsze.Miesiac dwa mozna pozyc tak jak MUsic ale potem pomalu poporstu organizm bedzie sie domagal......Normalna rodzina przy normalnym pozywianiu sie tz miesko ,warzywa,owoce wyda napewno okolo 40-50 tys)4osoby)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lubsko

Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 73
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 18 Gru 2005, 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie, siłą żeczy każdy kto przyjeżdza do Islandii, prędzej czy póżniej będzie wiedział ile co kosztuje, to nie jest wcale trudne pochodzić, popatrzeć, posmakować, zdecydować....każdy w końcu pozna ceny jakie tam są. To nawet będzie przjemne poznawanie i gotowanie samemu sobie, ja też potrafię tanio żyć, choć będę pracował 10 dni po 11 godzin a potem 4 dni przerwy, napewno nie będę super oszczędzał na żarciu. Chodzi mi o coś innego......Pytałem się co z żarcia zabrać ze sobą do Islandii, tak aby w razie kontroli nie mieć problemów. Oraz żeby to było praktyczne. Np:
-konserwy
-sosy w torebkach
-pasztety ( w hermetycznych opakawaniach)
-zupki (to chyba nie dobry pomysł)
-herbata i kawa
-bulion w kostach
-może jak ktoś ma coś liofilizowanego z warzyw ?

O to mi chodzi, doradzcie mi co wziąść ze sobą i nie liczyć na szczeście jak celnicy wezmą do kontroli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 18 Gru 2005, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wez wszystkiego po trochu....reszte kupisz albo w polskim sklepie,albo w bonusie,najlepiej wszystkiego po trochu,zeby sie nie czepiali.Wez zupki zwykle ale chinskie nie,bo sa tanie,sosy do makaronow,kilka konserw,pasztetow,troche najtanszych przypraw,herbatki owocowe,troche kawy,bulion w kostkach jest tutaj rozno smakowy.Wez troche lekarstw,witamin ,plastry.Jesli palisz wez papierosy bo sa tu drogie -1 laska jest legalnie,alkohol tez w Polsce duzo tanszy.Dobre ubrania przeciw deszcowe-o tym juz pisalismy wczesniej.Kilka cieplych rzeczy np polar bo szybko schnie i jest lekki.Wez troche suchej pakowqnej kielbaski ,kabanoska....bo taki wedliny sa dosc drogie tu-jesli lubisz.Ja zawsze jak wracam z Polski mam wszystkiego po trochu .......powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
music80s
Gość
PostWysłany: 18 Gru 2005, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 1 Lut 2006, 22:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Lubsko

Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 73
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 18 Gru 2005, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuję Karuta, ze naświetliłeś mi systuację. Bałem się, ze jak wezmę parę konserw, jakieś pasztety to mnie celnicy "zniszczą Smile . Kabanoska, hmmm a nie przyczepią się? Myślałem, że nie wolno takich nie szczelnie zapakowanych wędlin, chyba że chodziło ci o hermetyczne. Mam zamiar też wziąść kilka liofilizowanych gotowych dań (takie jak dla survivalu czy dla kosmonauty) . Trochę sosów, i takie tam podobne żeczy.Ubranie ....kupię jakąś kurtkę z Gore Texu czy coś podobnego. Chyba garnków nie brać co Very Happy ? Wszystko wylicze tak aby nie mieć problemów z bagażem w samolocie i z celnikami w Islandii. Nie chcę liczyć na szczęśćie.

Music80s chciałbym mieć twój zapał, pozytywne myślenie, i optymizm. Very Happy
Może kiedyś sie spotkamy. Jadę sam. W Polsce zostaje żona i 3 letnia córeczka, więc jest mi ciężko.
Aha...chciałbym przypomnieć, że jeżeli ktoś ma pojęcie o pracy w piekarni, zna trochę język angielski to niech mi da znać. [/url]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aguirre

Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 24
Skąd: Tychy
PostWysłany: 9 Lip 2007, 16:58    Temat postu: szynka konserwowana Odpowiedz z cytatem

Witam,
A jak dokładnie wygląda sprawa z konserwami (a szczególnie z szynką konserwowaną)? Jest wpuszczana czy nie?
pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aneczka

Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 37
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 10 Lip 2007, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanko a propo zywnosci. czy ktos wie czy np kotlety zrobione usmazone i zapakowane w torbe izotermiczna mozna przewiezc. to nie jest surowe mieso tylko zrobione. bardzo prosze o odpowiedz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skąd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysłany: 11 Lip 2007, 1:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aquirre, parę tyg temu mój znajomy wwiózł konserwy.

Aneczko, naprawdę ktoś miałby przewozić kotlety? A nie można ich tu usmażyć?
Nie mam pojęcia czy można takie rzeczy przewozić, ale do głowy by mi nie przyszło, że ktoś może wpaść na taki pomysł Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aguirre

Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 24
Skąd: Tychy
PostWysłany: 11 Lip 2007, 10:36    Temat postu: thx Odpowiedz z cytatem

Dzieki aniapl za info - a znajomego kontrolowali na granicy czy wwiózł te konserwy, bo nikt go nie sprawdzil?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skąd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysłany: 11 Lip 2007, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kontrolowali, miał małą ilość kiełbasy to zabrali i kazali zapłacić, a konserwy zostawili. Tylko nie wiem na pewno czy to jest reguła i czy każdemu się udaje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron