reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Kontrola celna - jak wygląda?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kalessin4

Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 26
Skąd: Konin, Polska
PostWysłany: 27 Maj 2008, 5:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co z serkami topionymi na chleb? można wwozić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
julci3k
Gość
PostWysłany: 27 Maj 2008, 8:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawnie nie wolno. ale to zależy na jakiego celnika trafisz. Jeden Ci pozwoli drugi nie hehhe musi mieć humor Wink
Powrót do góry
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Maj 2008, 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

albo chetke na serek topiony.. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 27 Maj 2008, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koledze kanapki co mu mama na droge zrobila zabrali, serio Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 27 Maj 2008, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnosnie serkow Hohland topionych to zawsze przemycam w maksymalnych ilosciach. Ja jak i wszyscy znajomi tudziez najblizsi ktorzy kraza na trasie Polska - Islandia (znaczy oni przemycaja dla mnie). Nigdy zadnych problemow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aguirre

Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 24
Skąd: Tychy
PostWysłany: 28 Maj 2008, 10:47    Temat postu: co moĹźna Odpowiedz z cytatem

Co moĹźna, a co nie, to jest napisane tutaj:
http://tollur.is/default.asp?cat_id=301

A każda rzecz która nie podlega wprost pod podane produkty, może być interpretowana różnie (każdy celnik może sobie różnie interpretować). Więc nie ma co się co tutaj rozwodzić, bo w razie kontroli, to i tak wszystko zależy od celnika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
julci3k
Gość
PostWysłany: 30 Maj 2008, 7:12    Temat postu: drukareczka Odpowiedz z cytatem

a może ktoś z was wie czy mogę z Polski na Islandie przeweiść drukarke, bo mi jest tam potrzebna a nie wiem czy mi nie zabiora na lotnisku no bo co ja wtedy zrobie? hehe a może ktoś wie ile może będę musiała zapłacić żebym mogła prawnie normlanie ją przewieśc. I w czym?
Powrót do góry
Tomsson
Gość
PostWysłany: 30 Maj 2008, 10:00    Temat postu: Re: drukareczka Odpowiedz z cytatem

julci3k napisał:
a może ktoś z was wie czy mogę z Polski na Islandie przeweiść drukarke, bo mi jest tam potrzebna a nie wiem czy mi nie zabiora na lotnisku no bo co ja wtedy zrobie? hehe a może ktoś wie ile może będę musiała zapłacić żebym mogła prawnie normlanie ją przewieśc. I w czym?


dzieciaku, weś lepiej jedzenia tyle ile mozesz , drukarke znajdziesz tutaj moze za darmo , sie nie przejmuj.
sie nie oplaca targac zlomu.
Powrót do góry
julci3k
Gość
PostWysłany: 30 Maj 2008, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziecko drogie ile ty masz lat?
Powrót do góry
Milka

Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 140
Skąd: Waw,Hver
PostWysłany: 30 Maj 2008, 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedzenia na Islandii też jest dostatek, a nie ma co wyrzucać przy odprawie, a jeśli chodzi o drukarkę to jestem ciekawa gdzie rozdają za darmo dobre drukarki, może ty Tomsson oferujesz julci3k swoją drukarkę za friko?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 30 Maj 2008, 13:46    Temat postu: Re: drukareczka Odpowiedz z cytatem

Tomsson napisał:
julci3k napisał:
a może ktoś z was wie czy mogę z Polski na Islandie przeweiść drukarke, bo mi jest tam potrzebna a nie wiem czy mi nie zabiora na lotnisku no bo co ja wtedy zrobie? hehe a może ktoś wie ile może będę musiała zapłacić żebym mogła prawnie normlanie ją przewieśc. I w czym?


dzieciaku, weś lepiej jedzenia tyle ile mozesz , drukarke znajdziesz tutaj moze za darmo , sie nie przejmuj.
sie nie oplaca targac zlomu.


a jaki dorosly.
a jaki doswiadczonyyy....
co za wspaniala porada...
Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 30 Maj 2008, 13:50    Temat postu: Re: drukareczka Odpowiedz z cytatem

julci3k napisał:
a może ktoś z was wie czy mogę z Polski na Islandie przeweiść drukarke, bo mi jest tam potrzebna a nie wiem czy mi nie zabiora na lotnisku no bo co ja wtedy zrobie? hehe a może ktoś wie ile może będę musiała zapłacić żebym mogła prawnie normlanie ją przewieśc. I w czym?


jesli drukarka jest warta ponad 20.000 i ma mniej niz 3 lata, to moga wymagac zaplacenia "vat na elektronike" przy wjezdzie tutaj.

ale nowa cz-b drukarke do staniez tu za 5.000isk. Mi by bylo szkoda zachodu z wozeniem chyba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 30 Maj 2008, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja slyszalam ze mozna wwozic sery zapakowane hermetycznie, nie wiem czy to prawda. Mi tak przez telefon celnik bynajmniej powiedzial.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 30 Maj 2008, 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnosnie odprawy celnej jesli chce wwiesc cos co budzi watpliwosci (oprocz wspomnianych Hohlandow ktore z determinacja przemycam) zawsze wysylam do nich maila z zapytaniem. I jesli potem ktos sie czepi to mam odpowiedz "na pismie" i mozna sie na czyms oprzec.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 30 Maj 2008, 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie glupi pomysl.
mozesz napisac mi tego maila?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dottir

Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 12
PostWysłany: 12 Lip 2008, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój post będzie częściowo w temacie, chciałam założyć nowy wątek, ale mam informację, że tylko moderatorzy mogą.

Chciałam Was zapytać, czy ktoś jechał może nie swoim autem na Islandię?
Przeczesałam większość samochodowych wątków na forum i nie znalazłam odpowiedzi.
Za trzy tygodnie płynę z Hanstholm, miałam jechać swoim samochodem, ale niestety nie wyszło. Mam auto pożyczone od rodziny - i teraz pytanie:
jakie papiery są do tego potrzebne?

Tollur.is mnie trochę przeraża, bo pisze, że:
Cytat:
the tourist must submit to the customs:

* the registration certificate of the vehicle
* an insurance certificate for driving in Iceland, either an Icelandic vehicle insurance certificate
* an international insurance certificate for vehicle ("Green Card") valid for Iceland.

The tourist must produce the following if requested:

* a driver's license
* a proof of his legal possession of the vehicle, for example a copy of the car rental agreement,
* a confirmation of having been domiciled outside Iceland for at least one year, for example a statement from the Statistical Bureau of Iceland or other documentation acceptable by the customs authorities (diplomas, wage ships and the like).


Po pierwsze, nie rozumiem, po co mają być jakieś dwa ubezpieczenia, skoro ma się międzynarodowe OC i Zieloną Kartę? I co to jest to drugie ubezpieczenie...

A po drugie, jeśli auto jest nie moje, to jaki dowód pożyczenia zadowoli islandzkich celników? Czy mamy sporządzać umowę notarialną i nie daj Boże jeszcze tłumaczyć na islandzki? Czy może wystarczy taki druk z PZMotu o pożyczeniu, oni to sporządzają po polsku, angielsku i francusku chyba.

A ten ostatni punkt o poświadczeniu z Islandzkiego urzędu statystycznego to już w ogóle nie wiem, o co chodzi...

Żeby nie było - pierwsze co zrobiłam, to napisałam do upplysingar(at)tollur.is, ale minął tydzień, a oni nic... nie wiem, jak szybką mają reakcję zazwyczaj,ale trochę się już zaczynam denerwować.
Chyba, że w ogóle za bardzo się przegrzewam tymi przepisami, ale wolę mieć wszystko pewne przed wyjazdem.
Będę wdzięczna za każdą Waszą podpowiedź! pomocy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomsson
Gość
PostWysłany: 12 Lip 2008, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w seydisfjordzie jak zjedziesz z norrony nikt nie bedzie Cie prosil o zadne dokumenty, jedynie dostaniesz papierek do wypelnienia, i otrzymasz od urzednika taki zielony swistek i chyba naklejke na szybe o ile pamietam i mozesz smigac po is do 12 mcy, (na naklejce podejrzewam dostaniesz pozwolenie na miesiac lub trzy ,po tym czasie trzeba bedzie isc do urzedu po przedluzenie.Swistek,ktory dostaniesz przy zjedzie z norrony w seydisfjordzie oddasz go urzednikowi jak bedziesz wjezdzac na norrone w czasie powrotu na kontynent. to wszystko
Powrót do góry
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 13 Lip 2008, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lovisa napisał:
nie glupi pomysl.
mozesz napisac mi tego maila?


upplysingar@tollur.is

Heh, grunt to refleks. Jakos dopiero teraz to przeczytalam :-) Ale lepiej pozno niz wcale jak mowia niektorzy język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dottir

Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 12
PostWysłany: 15 Lip 2008, 8:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc chyba nie należy się za bardzo przejmować.
Dostałam odpowiedź od urzędu celnego:

Cytat:
Good day

yes the green card for the car insurance is good to bring

you can have in writing from the owner of the car , that he/she give you permit to have the car

usually tourist don´t have to worry much about this

Regards

customs info


Ps. Jak widać - odpowiadają na maile, ale zajmuje im to czasem nawet ponad tydzień Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wujazz

Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 7
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 15 Lip 2008, 19:04    Temat postu: alkohol i papierosy Odpowiedz z cytatem

witam wszystki forumowiczow! Wybieram sie w ten piatek na islandie w celach turystycznych i sercowych ;-) Jade odwiedzic dzieczyne ktora pracuje sesonowo w sieci hotelow fosshotelw miejscowosci sardorkrokur. Mam male zamowienia od ludzi ktorzy tam pracuja nie tylko placy na paierosy i alkohol!
Oczywiscie w granicach rozsadku tzn 2 x 1l wodki i jakies 1-2 wagony papierosow! Z tego co zdazylem sie zorjetowac czytajac ten watek to nie jest tak rozowo jak np. wyjazd do finalndii!!! czyli EU schengen! Prosze o krotka ale konkretna pomoc! mozliwy kontakt skype: wujazz22 lub nr gg: 9439836
Pozdrawaim Wojtek!
ps. skoro tak czepiejaja sie czasem do jedzenia to o pirackich filmach tzn plytach nagranych w domu nie mam mowy ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron