reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

艁apanka na obcokrajowc贸w

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Basia

Do潮czy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 13 Gru 2005, 23:40    Temat postu: 艁apanka na obcokrajowc贸w Odpowiedz z cytatem

W poprzedni pi膮tek m贸j m膮偶 pojecha艂 w godzinach wieczornych do centrum miasta. Troch臋 mu si臋 spieszy艂o, tak偶e jakie偶 by艂o jego zdziwienie, kiedy na ulicy Seabraut utkn膮艂 na zaporze policyjnej. Wygl膮da艂o to jak na filmie gangsterskim - kilka radiowoz贸w w poprzek drogi i selekcja aut. I tu niespodzianka. Obcokrajowcy na lewo, Islandczycy na prawo. Islandczycy bokiem jechali sobie dalej, reszta musia艂a zaprezentowa膰 paszporty i pozwolenie na pobyt (prac臋). Nie dali si臋 nabra膰 na dobre wra偶enie, tzn. nowe auto i elegancki garnitur nie pomog艂y ;-) M膮偶 nie mia艂 przy sobie paszportu, wi臋c zosta艂 zaproszony do radiowozu i tam "sprawdzono go telefonicznie". Wszystko by艂o w porz膮dku, rzecz jasna, wi臋c podzi臋kowano mu i pojecha艂 dalej. Nie interesowa艂o ich auto, prawo jazdy ani poziom alkoholu we krwi. Tylko to pozwolenie. No c贸偶, pomin膮wszy fakt, 偶e sp贸藕ni艂 si臋 na wa偶ne spotkanie 45 minut, nic si臋 niby nie sta艂o. Pozostalo jednak niemi艂e wra偶enie... Komu艣 przytrafi艂o si臋 co艣 podobnego?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
nigel
Reporter ICELAND.PL
Do潮czy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 14 Gru 2005, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takie prawo Islandczyk贸w, mysle ze dobrze robi膮.

czy gdybys by艂a obywatelem Islandii nie pochwalalabys tych dzia艂an? Smile
_________________
Skandynawia - wortal raczkuj膮cy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 14 Gru 2005, 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie rowniez sie to podoba. Dlaczego ma ktos pracowac na czarno, kiedy wiekszosc pracuje legalnie i placi podatki.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Basia

Do潮czy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 14 Gru 2005, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez uwazam, ze powinni pilnowac swojego rynku pracy, tylko ze moze lepiej gdyby sprawdzano firmy, bo to one przede wszystkim popelniaja przestepstwo zatrudniajac na czarno, albo po prostu przyjezdzajacych/wyjezdzajacych z kraju. Takie lapanki w centrum miasta jednak mi sie zle kojarza. Poza tym - juz chyba lepiej obstawic na przyklad Netto czy Bonusa. No ale to tylko dywagacje techniczne...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Lubsko

Do潮czy: 07 Gru 2005
Posty: 73
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 14 Gru 2005, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam ,dywaguj膮c dalej....Je偶eli kto艣 jest turyst膮 i jecha艂by samochodem i zatrzymali by go do "takiej kontroli" i niemia艂by paszportu . np zostawi艂 tam gdzie mieszka, to chyba te偶 by niczym nie podpad艂 (po sprawdzeniu, 偶e 偶eczywi艣cie go ma)?

Jak odr贸偶ni膰 nielegalnie pracuj膮cego od legalnie pracuj膮cego po paszporcie w danym momencie? Chyba, 偶e po piecz膮cce wjazdu na Islandie tylko. Bo turysta mo偶e by膰 na Islandii tylko 3 miesi膮ce?

"Netto lub Bonusa obstawia膰 ...." Hmmm przecie偶 tam w danym momecie te偶 tury艣ci mog膮 robi膰 zakupy.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 24 Gru 2005, 5:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj w nocy zostalem zatrzymany przez policje. Gdy sie okazalo ze jestem obcokrajowcem poproszono mnie o paszport. Nie mialem. Pan policjant powiedzial ze wsumie nie jest potrzebny. Przez radio podal moje kennitala. Po jakis 10 moze 15 min. wiedzial o mnie wszystko. Kiedy przyjechalem na Islandie, imie zony. Ale nie znal nr buta Wink
Obok stalo dwoch gosci, rowniez zatrzymanych. Jeden z nich nie mial za ciekawej miny. Byl mocno zdenerwowany. Nie wiem jakiej byl narodowosci i co bylo powodem jego zdenerwowania. Mozna tylko gdybac ze jego pobyt nie dokonca byl legalny.
Panowie policjanci mnie przeprosili i zyczyli weselych swiat. Ja rowniez im zyczylem wesolych swiat i dodalem ze ladny prezent na swieta szykuja nielegalnym.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron