reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Koszt przejazdu lub przelotu na Islandię
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eliszeba

Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skąd: Białystok/Akranes
PostWysłany: 7 Lis 2005, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja oczywiście nie jest kredytowa. Ale np. w Locie kupując bilet przez internet można zapłacić czyjąś kartą(tylko trzeba podać dane tej osoby). Rozważamy możliwosć kupna biltu w jedną stronę, zawsze to wykłada się mniej kasy jednorazowo. Do Kopenhagi Lotem lub Sasem. No a potem tym Icelandexpress....Kto latał tymi liniami???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
tomsik

Dołączył: 04 Cze 2004
Posty: 47
Skąd: Czestochowa
PostWysłany: 8 Lis 2005, 0:20    Temat postu: tomsik Odpowiedz z cytatem

jesli jestes z zachodniej Polski rozwaz dolot do Kopenhagi z Berlina. Linie www.easyjet.com lataja z Berlina do Kopenhagi i kosztuja juz od 80 zl w jedna strone.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 8 Lis 2005, 2:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rozważamy możliwosć kupna biltu w jedną stronę, zawsze to wykłada się mniej kasy jednorazowo...


PrzewaĹźnie bilet w jedna strone jest droĹźszy jak w obie.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yiraki
Gość
PostWysłany: 8 Lis 2005, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięto

Ostatnio zmieniony przez yiraki dnia 15 Kwi 2006, 23:59, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
tomsik

Dołączył: 04 Cze 2004
Posty: 47
Skąd: Czestochowa
PostWysłany: 8 Lis 2005, 10:24    Temat postu: tomsik Odpowiedz z cytatem

no ale przeciez jest wiele lini sprzedajacych bilety jednostronne. Czyli Icelandexpress np z Londynu, a do Londynu z Polski wybor biletow w jedna strone jest bardzo duzy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marta Luiza

Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: Islandia
PostWysłany: 8 Lis 2005, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eliszeba napisał:
można zapłacić czyjąś kartą(tylko trzeba podać dane tej osoby). ???

Oczywiscie ze mozesz tak zrobic,sprobuj sprawdzic tez loty przez Londyn,jest duzo taniej z Polski do Londynu,sprawdz tylko zeby samolot ladowal na Stansted bo stad lata icelandexpress.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eliszeba

Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skąd: Białystok/Akranes
PostWysłany: 8 Lis 2005, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wszystkie rady. Oczywiście, że drogimi liniami jest taniej w obie strony. Ale chcemy kupić w Icelandexpress bilet z Kopenhagi w jedną stronę, a do Kopenhagi Lotem. Koszt takiego rozwiązania to ok.1300-1400 zł, więc 1000 zostaje w kieszeni...a wiadomo, że przed wyjazdem wydatków jest dużo. Wiem też,że przez Londyn jest jeszcze taniej, ale lotnisko w Kopenhadze mąż już zna....no i będzie czuł się pewniej po prostu. W ogóle załatwiamy to wszystko w ostatniej chwili, ale praca czeka...więc każdy dzień się liczy. A i tak czekaliśmy bardzo długo...Pytam o różne rzeczy, bo wiadomo jak pierwszy raz...emocje...itp itd...Szczególnie człowiek tak jakoś podchodzi z obawą do tych biletów elektronicznych. No ale świat idzie naprzód Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 9 Lis 2005, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Eliszeba, latałam icelandexpressem, tyle ze przez Stansted, nie przez Kopenhagę. Ze znajomością lotniska nie bylo problemu, choc bylam tam pierwszy raz w zyciu - lotnisko jest wręcz malutkie, jesli się przyrówna do Heathrow. Natomiast uwazajcie na jedno - na odstępy między lotami. Ja sie zdecydowałam na przeczekania calego dnia na lotnisku, a z powrotem - calej nocy, bo sie bałam krótkiej przesiadki - i dobrze zrobiłam - tanie linie czasem zmieniają godzinę wylotu... Owszem, powiadamiają wcześniej, tylko nic by mi to nie dało, gdybym właśnie straciła możliwość przesiadki. Więc lepiej niech to będą nawet 4 godziny w zapasie Smile NIe byłam jedyną osobą czekającą, w tanich liniach te układy połączeniowe takie już bywają, więc czekało nas tam sporo, a bezpieczeństwa strezgło też sporo umundurowanych panów. NIeumundurowanych nie wiem, ilu było... Smile

Latanie tanimi liniami ma w kontekście przesiadek jedną miła zaletę -ponieważ samemu trzeba "dbać" o bagaż czyli nikt za nas nie transportuje bagażu z samolotu do samolotu, ten bagaż ma mniejsze szanse zaginąć... To, co obserwowałam w Krakowie, gdy w czerwcu przyjmowaliśmy masę gości służbowych latających drogimi liniami z różnymi przesiadkami - to był horror, ich bagaże zwiedzały cały świat...

Co do samego lotu to nie wiem, czy coś mogę napisać. Nie dają nic do jedzenia/picia, można sobie kupować. No i tyle...

Pozdrawiam,
An.
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
music80s
Gość
PostWysłany: 9 Lis 2005, 19:59    Temat postu: iceland.pl Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 19:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Jean Valjean

Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 9 Lis 2005, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypomniał mi sie moj kumpel:

"Mam 20 i pol powodu by byc szczesliwym, 20 papierosĂłw i pol butelki wina" ;>
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Davidson
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 42
Skąd: GorzĂłw Wlkp. / 1.12.05. Akranes
PostWysłany: 9 Lis 2005, 20:42    Temat postu: Re: ciekawe ceny Odpowiedz z cytatem

music80s napisał:

Problem w tym czy ją znajde bo jak nie to wydatek łacznie ponad 1500zł to jak na moje warunki domowe bardzo dużo.


Pomnóż tę kwotę x 3 - bo zanim znajdziesz pracę i załatwisz formalności, musisz gdzieś spać i coś jeść.....

Nie jest wcale tak różowo, jakby się zdawało......

D.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
elloth

Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysłany: 10 Lis 2005, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, że dorzucę swoje dwa grosze.

1 grosz (ktoś wcześniej o tym wspominał w tym temacie) - z mojego rozeznania wiem, że domestic flights (zapomniałem jak to się po polsku nazywa :|) są tańsze niż podróżowanie autobusami po Islandii (BSI):
- lot z Egilsstadir do Reykjaviku kosztuje ok. 8675 ISK
- podróż autobusem - ok. 13400 ISK, także różnica jest dość duża (dla Polaków)

2 grosz - może to żadna ciekawostka - ale gdyby ktoś nagle zmienił zdanie(już w samej Islandii), że chce wracać samolotem, to musi się namęczyć szukając tanich połączeń. Ja miałem taką sytuację i najtańszy bilet oferowali mi za 4000 zł :|, na szczęście przeżyłem Norronę w drodze powrotnej.


Ostatnio zmieniony przez elloth dnia 10 Lis 2005, 17:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
music80s
Gość
PostWysłany: 10 Lis 2005, 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 19:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 11 Lis 2005, 2:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chyba Ĺźe znajde Ĺźyczliwego pracodawce ktĂłry mi ufunduje przelot i zakwaterowanie w zamian za niĹźsze zarobki


To że pracodawca ci kupi bilet i pomoże w zakwaterowaniu nie oznacza niższych zarobków. Za bilet będzie ci potrącał z pensji /kwestja dogadania przez jaki okres/ a za mieszkanie bedziesz płacił sam.
Człowieku ceń się Exclamation
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
music80s
Gość
PostWysłany: 12 Lis 2005, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 19:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
noachis
Gość
PostWysłany: 4 Gru 2005, 20:36    Temat postu: taniocha Odpowiedz z cytatem

tak jak piszesz rzeczywiscie jest tanio..jawlasnie patrzylem wizzarem do londynu okolo 70 zł ( wczesneij tym lepieju z rezerwacja) z londynu do aberdeen jakies 100 zł ..myasle ze ciebie pobije z ta cena i to leciutko..po co ludize tyle kasy wydaja jak za tanioche mozna tam dotrzec tyko trzeba dobrze szukac i oczywiscie za wczesu rezerwowac..pozdrawiam
Powrót do góry
Marta Luiza

Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: Islandia
PostWysłany: 5 Gru 2005, 13:37    Temat postu: Re: taniocha Odpowiedz z cytatem

noachis napisał:
z londynu do aberdeen jakies 100 zł

Drogi Noachis
Mysle,ze Aberdeen jest fajnym miastem tylko ze jest w Szkocji.Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lubsko

Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 73
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 14 Gru 2005, 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, że być może marudzę ale.....mam zamiar lecieć za około miesiąc. Nie dosyć, że jestem zpanikowany lekko to nie mam zielonego pojęcia jak do tej Islandii dolecieć. Czytam to forum ale jakoś mam mętlik w głowie co do tego jak aktualnie dolecieć do Rejkiawiku (cena w jedną stronę) do 1500zł (ciekawe czy się w tej cenie zmieszczę) Może ktoś tak jasno i powoli wyjaśni mi to. Leci ktoś teraz, jak załatwiał bilet, gdzie itp. Wiem, że to troche banalne pytanie ale proszę o pomoc w tym zakresie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tutuki66

Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 9
Skąd: ICELAND
PostWysłany: 28 Gru 2005, 1:17    Temat postu: Re: koszt podrozy do Islandii Odpowiedz z cytatem

chyba dryfowales spadochronem od kopenhagi. BULLSHIT :lol: Mieszkam na islandii 6lat i nigdy nie udalo mi sie tak tanio kupic biletu nawet przez internet.A bajki to wciskaj komus innemu ale nie na forum.Ciao bambino:*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paqos

Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 53
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 28 Gru 2005, 7:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jalecialem tak: BERLIN-LONDYN STANSED - AirBerlin a pozniej z tego samego lotniska AICELANDEXPRESS i to wsio, wyszlo dosc tanio ale ceny najlepiej spokojnie zbadac samemu , po co w koncu jest internet Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron