reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Koszt przejazdu lub przelotu na Islandię
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomsik

Dołączył: 04 Cze 2004
Posty: 47
Skąd: Czestochowa
PostWysłany: 4 Cze 2004, 1:50    Temat postu: Koszt przejazdu lub przelotu na Islandię Odpowiedz z cytatem

dotarlem do Islandii za 550 zl w jedna strone, cala trasa z Polski do Keflaviku samolotem; podzielcie sie waswzymi doswiadczeniami i ocencie czy to duzo czy malo, zrobil to ktos kiedyz za mniej niz 550 pln one way?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jean Valjean

Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 4 Cze 2004, 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widze ze poznałem tu swojego idola ;-)

pisz jak najwiecej...
albo inaczej
jak to zrobiłeś?....
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
johanna

Dołączył: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skąd: Kielce
PostWysłany: 4 Cze 2004, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wooow Shocked podaj szczegóły
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
tomsik

Dołączył: 04 Cze 2004
Posty: 47
Skąd: Czestochowa
PostWysłany: 4 Cze 2004, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no przeciez to proste, wystarczy tylko wnikliwie szukac ofert.
Moja trasa byla nastepujaca
Katowice - Bergamo - WizzAir za 110 zl
Bergamo - Londyn - Ryanair z 15 Euro czyli ok 60 zl
Londyn - Keflavik Ăś IcelandExpress za 56 GBP czyli ok 400 zl
Czyli jak widzicie w sumie bylo to ok 570pln. I do tego mialem caly dzien na zwiedzanie wloskiego Bergamo. Obecnie jest duzo fajnych opcji tylko trzeba ciagle polowac na okazje.
Szkoda tylko ze krajowe loty sa takie drogie. Do Islandii dostalem sie za 570 pln, a za lot z Reykjaviku do Egilsstadir dalem blisko 300 pln - straszne!!!
Jak sa jakies pytania to sluze odpowiedzia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jean Valjean

Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 4 Cze 2004, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pojechałes w ciemno czy miałes cos wczesniej na celowniku?
chodzimi mi o prace of course
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomsik

Dołączył: 04 Cze 2004
Posty: 47
Skąd: Czestochowa
PostWysłany: 4 Cze 2004, 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj celowalem dosc dlugo bo ok roku
Mailowalem z wieloma ludzmi no i jakos sie udalo. W ciemno raczej bym sie nie odwazyl ze wzgledu na koszty utrzymania tutaj. A tak nie place za nic a z jedzenia mam lepsza wyzerke niz w domu. Praca totalnie lekka i w zasadzie nieodczuwalna pomijajac to ze wlasnie wpadl mi do oka jakis smiec i nie chce wypasc, szczypie strasznie. Tak czy siak jestem bardzo zadowolony, o to dokladnie mi chodzilo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 4 Cze 2004, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomsik napisał:
wpadl mi do oka jakis smiec i nie chce wypasc, szczypie strasznie.


Jak wpadł, to i wypadnie... lol Na Islandii łatwiej to znieść Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tornado
Gość
PostWysłany: 6 Cze 2004, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wbrew pozorom można dolecieć do Islandii za mniej niż 550,00 zł . Problem występuje w czym innym - czy pasuje termin lotu. Dla przykładu: dla mieszkańców zachodniej Polski żadnym większym problemem jest dostanie się do Lipska. Z Lipska można (np 20 września oraz wrócić 30 września tego roku )wylecieć do Londynu za 56 euro wraz z opłatami lotniskowymi ( Ryanair) , a z Londynu za 118 funtów wraz z powrotem w tych samych dniach dolecieć do Keflaviku( Icelandexpress).Całość , gdy przemnożymy wyniesie około 540,00 zł w jedną stronę.
Pozdrawiam
Tornado
Powrót do góry
Evelyn
Gość
PostWysłany: 19 Lip 2004, 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podnoszę temat. Mam rok na planowanie. Mniej więcej rozeznałam się w lotach i promach. Prom około 2 tys w jedną stronę dla dwóch osób( polska-dania, dania-islandia). Samolotkiem wygodniej, wiadomo no i krócej. Czytałam że tu niezłe maratony.. 570 zł- istny cud. Macie jeszcze jakieś pomysły? Generalnie chodzi mi o czerwiec 2005 Smile
Powrót do góry
malwinka

Dołączył: 01 Lip 2004
Posty: 53
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 20 Lip 2004, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz jeszcze mase czasu na upolowanie taniej oferty. My dlugo nie moglismy ustalic konkretnych terminow, w koncu kupilismy bilety ze 2 tygodnie temu, czyli ok. poltora miesiaca przed wyjazdem. Airpolonia + Iceland Express wyszlo nam 239 zl + 59 funtow tam i 169 zl + 43 funty z powrotem [to ceny bez oplat lotniskowych].
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Evelyn
Gość
PostWysłany: 21 Lip 2004, 0:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie w taki sam sposób obmyśleliśmy i już wiemy że wyniesie nas ok 500 zł od osoby w jedną stronę Smile
Teraz czas szukać pracy... co nie ukrywam napawa nas przerażeniem, boimy się że nic nie znajdziemy...
Powrót do góry
Lobo
Gość
PostWysłany: 21 Lip 2004, 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, 500 PLN brzmi jak cud :). Nie wiedzialem, ze sa jakies tanie linie na Islandii... ja wlasnie z tamtad wrocilem tydzien temu. Tu sie nie ma czym chwalic, bo wynioslo mnie ok 2500 PLN w obie strony..., Prom Swinoujscie-Kopenhaga, samolot Icelandair Kopenhaga-Keflavik . Tylko, ze mialem wszystko refundowane wiec mnie nie interesowalo... . Teraz zastanawialem sie bardzo jak to taniej zrobic, gdybym chcial sie na wlasna reke wybrac. Ten Iceland Express lata tylko z Anglii ?? to istotne... .
Powrót do góry
Evelyn
Gość
PostWysłany: 21 Lip 2004, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tego to nie wiem, ale można przecież Airpolonia do Londynu a z Londynu do Reykjaviku/Keflaviku linią Iceland Express ( www.icelandexpress.com ) i masz naprawdę tanio Smile Liczyłam dużo możliwości, łącznie z promem, lotami charterowymi.. i ten zestaw wychodzi najtaniej Smile

A na Islandii byłeś czysto turystycznie czy może też pracowałeś? Smile
Powrót do góry
jura
Gość
PostWysłany: 21 Lip 2004, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dniach 27 do 30 lipca 2004r. bilet Icelandexpress na Islandię kosztuje 19 funtów ( z Londynu)lub 200 koron duńskich( z Kopenchagii) + opłaty lotniskowe. Od 31 października 2004r. można lecieć do Kopenchagii za 5 zł + opłaty lotniskowe linią Wizz Air. Tylko bukować Very Happy
Powrót do góry
Lobo
Gość
PostWysłany: 25 Lip 2004, 23:31    Temat postu: podroz, praca Odpowiedz z cytatem

A na ile wczesniej trzeba IcelandExpress rezerwowac, zeby tak tanio bylo... macie juz jakies doswiadczenie? Bo ja mam tylko przy airberlin i takich tu lokalnych to juz na 2 tyg. przed odlotem ceny rosna czasem niebotycznie.

Nie pracowalem... szczerze mowiac nawet nie sprawdzilem, bo przez wiekszosc czasu bylismy w Saudarkrokur, a tylko 3 dni w Reykjaviku... bylismy goscmi na festiwalu UMFI Landsmot (taki ich narodowy-sportowy), z jednej organizacji studenckiej. Troche w innym stylu niz tak "z zewnatrz" - wszedzie bylismy prowadzeni za raczke/autobus/busik, takze zajecia wsrod mlodych islandczykow, tak wiec sie zintegrowalem, ale nie rozejrzalem... ale sie zakochalem i to nie tylko w samym kraju ;). Ten jednak kto raz tam nie byl niech nie podejmuje decyzji, ze od razu zostanie i mu sie spodoba! :) To trzeba "poczuc" i mozna sie zakochac albo nie. Przeraza mnie ze tam tyle Polakow jest, najbardziej liczebna mniejszosc - drugich z kolei Dunczykow jest 2 razy mniej niz nas... . Widzialem statystyki. Ale tak chyba wszedzie :). Gdzie na swiecie sie nie ruszysz to spotkasz duzo rodakow, na Antarktydzie pewnie jest nas wiecej niz fok :-)
Powrót do góry
Paqos

Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 53
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 3 Lis 2005, 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiedzce lepiej jak zaplacic za zabookowany lot na icelandexpress, nie honoruja eKarty VISA, tylko CreditCard. Ma ktos doswiadzcenia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
bartosz
Gość
PostWysłany: 5 Lis 2005, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a my w cztery osoby w samochodzie (promem) i dwa tygodnie pobytu ma Islandii w maju wydaliśmy ok 1400 PLN na osobę
Powrót do góry
Paqos

Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 53
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 5 Lis 2005, 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i problem znikl, wystarczylo sie spytaj swojego przyszlego pracodawcy a on juz zabookowal mi bilety , takze 29 listopada wraz z zoną i bratem wyladujemy na wyspie lol lol Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Eliszeba

Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skąd: Białystok/Akranes
PostWysłany: 7 Lis 2005, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej...ja również przerabiam temat kupna biletu. Ponieważ przyszły pracodawca męża nie może kupić biletu przez internet( jest to dość duża fabryka może dlatego?) zdecydowaliśmy, że kupimy go sami bo zależy nam na czasie. Też posiadam tylko kartę Visa to znaczy że nie uda mi się zapłacić za bilet na Icelandexpress? W ogóle zastanawiamy się czy lecieć tymi właśnie liniami ? Mąż wcześniej latał Lotem, a potem Icelandair...ale wiadomo-drogo! Tylko, że z drugiej strony jest tak zestresowany wyjazdem, że ...Może ktoś podzieli się doświadczeniami ? Najlepiej ktoś kto latał Icelandexpress.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Marta Luiza

Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: Islandia
PostWysłany: 7 Lis 2005, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez internet mozna zaplacic tylko karta kredytowa a nie debetowa ,natomiast czy jest to karta Visa czy Master Card nie ma znaczenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron