reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Koszt przejazdu lub przelotu na Islandię
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lubsko

Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 73
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 15 Sty 2006, 1:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy turyści muszą kupować bilety do Islandii w obie strony ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Snipper

Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 61
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 15 Sty 2006, 6:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubsko
nio niestety taka jest prawda. wyobraz sobie ze masz bilet w jedna srone a lotnisku w keflaviku nie spodobales sie uzednikom i co? wtedy oni cie nie wpuszczaja na teren islandi tylko przebukowuja bilet co jest znacznie tansze niz kupno nowego biletu i wracasz do kraju z ktorego przyleciales. bo jesli ty im powiesz ze nie masz zadnej kasy bo ci na przyklad ukradli albo zgubiles Very Happy wiec dlatego takie sa przepisy lini lotniczych ze bilet masz w dwie strony. czasem mozna kupic w jedna ale koszt takiego biletu jest porownywalny z cena za" tam i powrot"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lubsko

Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 73
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 15 Sty 2006, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o to że jadę do pracy w piekarni. Odesłałem wszystkie papiery (contract...itd) do pracodawacy ale prosi on żeby przyjechać teraz już jako turysta bo bardzo mu na tym zależy. Rozumiem to i muszę jechać jako turysta. Z tego co się dowiedziałem to raczej nie cofają z Islandii. Pozatym wezmę ze sobą karty kredytowe zamiast gotówki i mam podany przez pracodawcę adres gdzie mam mówić, ze się zatrzymam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 15 Sty 2006, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To kup sobie bilet w jedną strone. Jeżeli lecisz tanimi liniami to zapłacisz około 50% ceny w obie strony. Gorzej jak lecisz zwykłymi liniami, wtedy bardziej się opłaca kupić bilet w obie strony.

Cytat:
Z tego co się dowiedziałem to raczej nie cofają z Islandii.


Akurat tego nie był bym taki pewny.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lubsko

Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 73
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 15 Sty 2006, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking_warrior napisał:
To kup sobie bilet w jedną strone. Jeżeli lecisz tanimi liniami to zapłacisz około 50% ceny w obie strony. Gorzej jak lecisz zwykłymi liniami, wtedy bardziej się opłaca kupić bilet w obie strony.

Cytat:
Z tego co się dowiedziałem to raczej nie cofają z Islandii.


Akurat tego nie był bym taki pewny.



A w ogóle moża lecieć (mam zamiar lecieć z Londynu Iceland Express) mając bilet w jedną stronę? Wpuszczą mnie wogóle wtedy do Islandii.Czy trzeba mieć gotówkę do okazania czy wystarczą karty kredytowe?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 15 Sty 2006, 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam pojęcia. Jak cię zatrzymają możesz mieć problem, a równie dobrze przejdziesz bez problemu. Wszystko zależy od pani/pana który cię będzie sprawdzał. Ogólnie jest przyjęte że turysta musi mieć bilet w dwie strony.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lubsko

Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 73
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 15 Sty 2006, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzęki Viking za podpowiedz. Kupię bilet w obie strony, wtedy nie powinno być problemu. Ogólnie podczas rozmowy telefonicznej, pracodawca prosi aby przyjechać ASAP, dlatego lecę teraz. Pracodawca mówi , że nie będzie problemu z uzyskaniem working permision itd.

Aha jak możesz powiedz mi czy na umowie o pracę (contract of employment) powinna być oprócz pieczątki pracodawcy itp , jakieś inne pieczątki, np.związków zawodowych itd? Przepraszam, że piszę w tym temacie i o sprawach czysto prawnych ale lepiej zapytać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 15 Sty 2006, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Aha jak możesz powiedz mi czy na umowie o pracę (contract of employment) powinna być oprócz pieczątki pracodawcy itp , jakieś inne pieczątki, np.związków zawodowych itd?


Nie mam pojęcia. Nigdy nie widziałem ani nie miałem w ręce tego dokumentu.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 15 Lut 2006, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na glownej stronie jest informacja o biletach lotniczych Iceland Exspres. Czy ktos juz korzystal z ich uslug i ile wynosi bilet w jedna strone? Bede wdzieczna za konkretne informacje.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 15 Lut 2006, 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz kliknąć w baner i wybrać sobie odpowiednie terminy i miejsca, z których chcesz lecieć i dokąd chcesz lecieć. System poprowadzi Cię przez całą rezerwację biletu. Nie musisz oczywiście dokonywać rezerwacji ale będziesz mogła sprawdzić cenę lotu w interesującym Cię terminie. Zasada tanich linii lotniczych takich jak m.in. ICELANDEXPRESS jest oczywista: im wcześniej dokonasz rezerwacji, tym mniej zapłacisz.
Ale ogólnie rzecz biorąc dokonywanie rezerwacji jest naprawdę banalne.
Iceland Express


Ostatnio zmieniony przez einar dnia 18 Lut 2006, 19:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
helguera

Dołączył: 22 Gru 2005
Posty: 133
Skąd: Madrid
PostWysłany: 15 Lut 2006, 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zawsze w tanich liniach sprawdza się zasada, czym wcześniej tym taniej. Często jest na odwrót. Cena spada progresywnie w miarę upływu czasu. Na ogół rezerwacja 3 miesiące przed odlotem (np. w takich liniach jak ryanair, skyeurope, centralwings...) jest droższa niż 2 czy 1 miesiąc przed. A potem cena samego biletu może spaść do zera. Często warto czekać na okazję, oczywiście ryzykując, że ktoś nam "sprzątnie" rezerwację spod nosa. Ta linia Icelandexpress wydaje się jednak dość "sztywnym" połączeniem i niekoniecznie tak musi być...
pozdrawiam
_________________
!Los paises frios no son menos atractivos que los paises donde hace calor!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ireth
Alpha Team
Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 416
Skąd: Dania
PostWysłany: 24 Lut 2006, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam inne pytanie do tych, co juz byli. Dostalam piekny prezent, mianowicie bilet na Islandie; spelnia sie marzenie mojego zycia. Oplacono mi tez noclegi i wycieczke "Golden Circle". Moje pytanie brzmi: ile powinnam wziac ze soba pieniedzy (mniej wiecej, rzecz jasna), zeby miec na podstawowe produkty zywnosciowe, atrakcje w Reykjaviku, komunikacje miejska itp.? Bede tam cztery dni (koniec kwietnia). Dziekuje z gory.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CHRISTCRUSHER
Gość
PostWysłany: 25 Lut 2006, 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyjeżdzając tu obojętnie na jaki okres zabierz po prostu ze sobą kartę ,wydasz akurat tyle ile będziesz potrzebowała. Chyba nikt nie jest w stanie odpowiedzieć ile wydasz pieniędzy , wszystko zależy od potrzeb własnych ,od tego co chcesz zobaczyć gdzie jadać i czym jeździć. Ja na życie wydaję średnio około 15 tys tygoniowo ale nie mieszkam w Reykjaviku ,ostatnio na zakup pamiątek dla rodzinki wydałem 7500 - były to takie drobiazgi jak breloczki ,naklejki ,flagi ,kubki itp.
Powrót do góry
Ireth
Alpha Team
Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 416
Skąd: Dania
PostWysłany: 25 Lut 2006, 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie mam karty, nawet konta nie mam, taka jestem niedzisiejsza Smile. Chodzilo mi o srednie koszty zwiedzania i zywienia typu trzy bulki dziennie, skad mam wiedziec, jakie tam sa ceny.
Rozumiem, ze Ty to piszesz w koronach islandzkich. Hmmm, niezle.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 25 Lut 2006, 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bulki sa drogie-moga kosztowac nawet 100kr za sztuke .1 chleb z bonusa to 100kr ,masmix to 150 kr za 400 gr ,ser duza kosta okolo kilograma 1000 kr ,paczka srednio drogiej szynnki kanapkowej 400kr,dzem 200kr,ogorek swiezy 100kr-srednio....,sok 1 l okolo 100kr,makaron ,ryz ,zupki chinskie grosze,Mleko 1,5 l 120 kr,paczka kornflakes 300-400 kr,owoce 100-15- za kilo pomarancze ,jablka ,gruszki.Jogurt duzy 150kr,maly 70 kr.Teraz mozesz zrobic male wyliczenie....a potem dodac do tych cen 10% bo jak nam wzrosnie inflacja to ceny tez w gore.... Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CHRISTCRUSHER
Gość
PostWysłany: 25 Lut 2006, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak ale wciąż zostają pamiątki które koniecznie trzeba zakupić : polecam islandzkie skarpety wełnianie - to takie bardziej praktyczne i bardzo ciepłe ,chociaż nie wiem czy to akurat taka pamiątka która powinna być w posiadaniu Islandofila ,ale za to kubki ceramiczne z wizerunkiem Wikinga i barwami Islandii to koniecznie - strasznie ładne są
Powrót do góry
Ireth
Alpha Team
Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 416
Skąd: Dania
PostWysłany: 4 Mar 2006, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje Smile. Zastanawia mnie teraz jeszcze jedno -- dlaczego tam lece godzinke z hakiem, za to wracam piec??? Lece Kopenhaga-Reykjavik liniami Iceland Express Confused .
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 4 Mar 2006, 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zastanawia mnie teraz jeszcze jedno -- dlaczego tam lece godzinke z hakiem, za to wracam piec??? Lece Kopenhaga-Reykjavik liniami Iceland Express .


Bo tam leci z gĂłrki za to z powrotem pod gĂłrke Wink
Żartowałem.
Róznica czasu. W lecie miedzy europą a Islandią jest 2 godziny a w zimie 1 godzina.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.


Ostatnio zmieniony przez viking dnia 4 Mar 2006, 16:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ireth
Alpha Team
Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 416
Skąd: Dania
PostWysłany: 4 Mar 2006, 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to chyba i tak za duzo? Moj wylot i powrot dziela raptem cztery dni. Na wiosne Smile.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dalapon

Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 2
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 12 Lip 2006, 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym się dowiedzieć od Was, jak w tej chwili kształtują się najtańsze możliwości dostania się na Islandię w dniach 26 - 27.07 z opcją powrotną. jak macie jakieś info to bardzo będę wdzięczny za nie. czy jest możliwość w tej chwili załatwienia sobie podróży (grupowa) w obie strony w/w dniach w granicach 1000 - 1200 złotych?
Dziekuję z góry za odpowiedź
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron