reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

ile czasu zajmuje podroz?
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
rush
Go
PostWysany: 27 Gru 2005, 23:37    Temat postu: ile czasu zajmuje podroz? Odpowiedz z cytatem

wlasnie czekam na wize i wylot nie wiem tylko czy jest uruchomione czarterowe polaczenie z pyrzowic?
Powrt do gry
mariusx
Go
PostWysany: 27 Gru 2005, 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Pyrzowic na razie jest tylko czarter dla powracających ze świąt, 5 i 6 styczeń.
Na podróż liniami rejsowymi zarezerwuj sobie ok 24h, z przesiadkami i oczekiwaniem na połaczenia.
Powrt do gry
rush
Go
PostWysany: 27 Gru 2005, 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj informował mnie znajomy Ze obok tej budowy budują dopiero pas startowy tak się rymuje a jeszcze nie oddali go do ruchu
Powrt do gry
mariusx
Go
PostWysany: 27 Gru 2005, 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki pas startowy !!!! , poproś go żeby nie robił sobie z ciebie idioty.

Do Polski latamy z Egilsstadir (jakieś 30 km ), notabene jest to jak słyszałem lotnisko zapasowe dla Keflaviku.
Powrt do gry
rush
Go
PostWysany: 28 Gru 2005, 0:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra zapytam wprost o warunki atmoseryczne czy są znośnelub podobne do Wielkiej Brytani ,onocy wiem ze teraz jest ze trzy godzinki dnia reszta to szaruga.jak długo tam jesteś i czy Ci się nie znudziło jak przebiegała aklimatyzacja?Planuje także zakup solidnej odzieży I czy sieć bezprzewodowa spisuje się bez zarzutu?trochę sporo pytań ale lubię być solidnie przygotowany.
Powrt do gry
Navijka

Doczy: 02 Wrz 2005
Posty: 39
Skd: 110 Rvk
PostWysany: 30 Gru 2005, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Halo!

Co do pogody to wydaje mi się że zima nas tu oszczędza.
Teraz jest w miarę w porządalu.
Lekki mrozik -4 i jak nie ma wiatru to daje rade.
Pamietaj że to wyspa i pod wpływem oceanu zimy są tu łagodniejsz niz w Polsce....ale pogoda szybko sie zmienia, ostatnio był taki sztorm że chyba w całym Reykjaviku nie dało sie naewt okna otworzyć, o wyjściu z domu nie wspominając, ewentualnie do samochodu Smile
Aklimatyzacja przebiega szybko: jak sie człowiek do śmierdzącej wody przyzwyczai i di krótkiego dnia to jest ok.
Pewnie sie przez pierwsze dni bedziesz dziwił, ale dla mnie 10 rano i egipskie ciemności to normalka-po prostu tak juz jest i nie da sie tego zmienic a potem przestaje sie to wogóle zauważać.
Prawdziwa frajda zaczyna sie gdy jest jasno:) czasami nie wiem co gorsze Very Happy Radze kupic odzież mocno przeciwdeszczową i przeciwwietrzną (nie muszą to być goretexy ani baaardzo ciepłe rzeczy-jak jesteś suchy i cie nie przewiewa to nie zmarzniesz tak szybko.Obowiązkowo czapka i rękawice!!!Zwykłe zimowe buty starczą.

Te pytania były nie do mnie ale co mi szkodzi Very Happy

Znudzić to mi się tu chyba nigdy nie znudzi-zobaczysz sam, a potem jak stąd pojedziesz gdzies indziej to będzie cię denerwował natłok i wielkomiejski ruch..........bo tu tak spokojnie jest Cool
Pozdrawiam!!!

ps.Siec działa jak widac bez zarzutów!!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 30 Gru 2005, 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na podróż liniami rejsowymi zarezerwuj sobie ok 24h, z przesiadkami i oczekiwaniem na połaczenia.


Z Polski do Islandii samolotem 24h?
Chyba jak samolot zamienisz na lotnie, albo przesiadka w Hong Kongu.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rush
Go
PostWysany: 30 Gru 2005, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za porady i ciekawe informacje, na pewno skorzystam.
Do Navijki- opisałem Ci w skrócie info o elektrowni na GG nie wiem cz to otrzymałaś.Nie chciałem opisywać tego na forum o hucie.Jestem szczęśliwy mogąc porozmawiać z Zabrzaninem Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
mariusx
Go
PostWysany: 30 Gru 2005, 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Cytat:
Na podróż liniami rejsowymi zarezerwuj sobie ok 24h, z przesiadkami i oczekiwaniem na połaczenia.


Z Polski do Islandii samolotem 24h?
Chyba jak samolot zamienisz na lotnie, albo przesiadka w Hong Kongu.


Chłopie twoja upierdliwość jest męcząca Sad, odpowiedziałem konkretnie na pytanie, dotyczące transferów dla pracowników huty - tak długo trwa podróż w ekstremalnym przypadku(przykładowo wylot na święta), i tyle radzę sobie przygotować czasu(zawsze lepiej byc przygotowanym), aha przeważnie lecą grupy 30-40 osobowe.

Ostatnio powrót z Polski trwał nawet 3 dni, jeden samolot wypadł i klops.
Ale lot czarterem z Katowic to tylko 5h Smile - niezła różnica.

A to wylot na święta:
Powrt do gry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 31 Gru 2005, 2:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chłopie twoja upierdliwość jest męcząca


Ty nie tylko masz problemy ze zrozumieniem tego co czytasz, ale nawet tego co piszesz. Napisales ze lot liniami rejsowymi z przesiadkami z Polski na Islandie trwa 24h. A teraz zaczynasz kombinowac z rejsami czrterowymi. Zdecyduj sie. Czarter pracowniczy to nie linie rejsowe.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mariusx
Go
PostWysany: 31 Gru 2005, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dalej twierdzę że jesteś upierdliwy ja g... w trawie.

Czarter podałem tylko dla porównania.

Nie wcinaj się w temat, jeżeli nie możesz udzielić konkretnej odpowiedzi - pytanie zadała osoba przylatująca na budoweę Bechtela, interesuje ją lot z Katowic do Eglisstadir, organizowany dla pracowników.

Jak się nudzisz to się czymś zajmij, żone poklep po ....... poliż się po jajach - albo zrób jakiś dobry uczynek.
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 31 Gru 2005, 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy panowie mogliby się uspokoic i wrócić do tematu? Forum to nie jest miejsce na osobiste docinki! Poza tym - jak chcecie sobie pogadać, nawet niezbyt miło to może lepiej na czacie a nie na na forum. Wtedy nie zostawałaby ślady Waszej wymiany zdań.
Proszę też bez zbędnych wulgaryzmów i innych chamskich sformułowań.

Dorośli ludzie a normalnie jak z dziećmi...
kijem go
Poszlibyście lepiej na piwo, czy coś takiego...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 31 Gru 2005, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wlasnie ,czy nie moglibyscie sie przeniesc wlasnie na czat lub na priva.Czytanie prywatnych wypowiedzi -rozmow pracownikow huty naprawde nie wnosi nic na forum.Watek o hucie rozrosl sie do gigantycznych rozmiarow ,ale tresci malo.Nie mam na mysli bron boze pozbywania sie uzytkownikow z Forum ,chodzi tylko o to ze naprawde czesc tych rozmow mogla by byc przeprowadzona na priva.A o wile ciekawiej byloby jesli ktos opisalby dokladnie prace ,na czym polega ,jak sie wspolpracuje z islandczykami ,jakie sa wasze odczucia na temat pobytu tutaj.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 31 Gru 2005, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo przepraszam einar za moja upierdliwosc jak g... w trawie.
Ale dalej twierdze ze linie rejsowe to nie to samo co czarter wynajety przez firme BECHTELA. Pisanie ze podroz z Polski do Islandii trwa rejsowymi/ICELANDAIR, ICELANDEXPRESS / 24h jest bzdura i wprowadzaniem ludzi w blad.

mariusx od mojej zony to zdaleka!!!
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Lauraana
Alpha Team
Doczy: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Skd: Gdansk/101 Reykjavik
PostWysany: 8 Sty 2006, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ach coz... podroz z Gdanska do Reykjaviku zajela mi tydzien temu dwa dni ;) skasowali mi samolot, nie bylo wolnych miejsc nigdzie, wiec: 14 godzin w pociagu zeby dostac sie na inne lotnisko, 3godziny jeden lot, 7 godzin na lotnisku, 4 godziny drugi lot... Mowie wam... fajnie bylo ;) wyszlam z domu w srode o 9 rano, dotarlam do Reykjaviku w czwartek po polnocy! ;)
_________________
og ef þú vilt þá skal ég ljúga að þér...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
UncleBechtel

Doczy: 02 Gru 2005
Posty: 101
PostWysany: 9 Sty 2006, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, a moja podróż trwa przeważnie ok. 20h.
A viking bez sensu sie wymądrza na każdy temat, pewnie ma jakaś traume z dzieciństwa i dlatego.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 9 Sty 2006, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czemu wmawiać ludziom, że podróż trwa 20 godzin?? Standardowo podróż trwa jednak kilka godzin. 20 to może wtedy, jak się leci tanimi liniami i dochodzi problem zgrania połączeń. Jak kupujesz zwykły bilet, to wsiadasz np. na Okęciu, lecisz np. do Londynu i stamtąd Icelandairem jakieś 3 godzinki i jesteś na lotnisku Leifura. Więc nie ma co ludzi straszyć, bo pomyślą, że ta Islandia to gdzieś na końcu świata... Można by powiedzieć, że podróż 5 dni trwa, jak się weźmie pod uwagę prom.

Inna sprawa - nie może być tak, że jak ktoś stara się odpowiedzieć osobom na różne pytania, lub prostuje czyjeś błędy to to się nazywa wymądrzanie się...

Nie wiem jak zauważyłeś u Vikinga syndromy postraumatyczne? Cały czas coś robi, pisze etc. więc problem astenii chyba go nie dotyczy? A może w jakiś tajemniczy sposób zaobserwowałeś jego regres do fazy latencji? Sorry Viking za te wyrażenia i za podejrzenia o te fazy...! Wink To taki zawodowy slang i zboczenie zawodowe... (podkreślam ZAWODOWE! Świntuchy Wink)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Lubsko

Doczy: 07 Gru 2005
Posty: 73
Skd: Keflavik
PostWysany: 9 Sty 2006, 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż....chyba nie będzie tak żle? Z Polski z Wrocławia (Ryanair) do Londynu polecę raczej rano koło 9 rano a odlot z Londynu (Iceland Express) do Rejkiawiku, dolecę koło 22:30 . Bedę miał przerwe w Londynie ale to i tak nie jest aż tak długo. Więc nie jest aż tak żle ....Z Keflaviku odbiorą mnie samochodem. Lepiej nie straszyć ludzi a na lot ma wpływ zasadniczy -pogoda.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
UncleBechtel

Doczy: 02 Gru 2005
Posty: 101
PostWysany: 10 Sty 2006, 2:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawodowe, czy nie zawodowe - ale te jego napady (vikinga) na ludzi bez żadnego powodu, wpadanie w tematy bez czytania całości, to chyba świadczy o jakiś problemach (w dziecinstwie, w pracy, itp.).

A na marginesie to lot czarterowy z Katowic trwa 3,5h !!!!!!!!!!!!, nieźle prawda, gdyby takie połączenia były na poczatku dziennym.

Zresztą ja odpowiedziałem na pytanie osoby kóra do nas przyjeżdża, i będzie miała wszystko załatwione przez biuro, toteż napisałem jak to wyglada w naszym przypadku.

My latamy tak:
Kraków, Wrocław
do:
Warszawa
potem:
Londyn, Kopenhaga, Sztokcholm, Amsterdam, Frankfurt, Paryż!!!
dalej:
Keflavik
transfer na domestic
i jeszcze godzinka do:
Eglisstadir

Czyli przy dobrych układach, bez kłopotów z pogodą i punktualnością jesteśmy w drodze od:
4.00 rano do 20.00 (tak w przybliżeniu)

Czyli co ?
Mam człowiekowi odpowiedzieć że lot trwa 3,5h ?????, czy zgodnie z prawdą, ale niekoniecznie zgodnie z doświadczeniami innych forumowiczów ?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 10 Sty 2006, 2:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy czy mówisz o człowieku lecącym do Egilsstadir do pracy w hucie czy do Reykjavíku, gdzie leci znaczna większość ludzi na świecie.
Wbrew pozorom Islandia to coś więcej niż huta i Bechtel, Alcoa, Karahnjukar i Fjardaal Project...

Nikt nie powiedział, że lot trwa 3,5h - napisałem, że około 3 godzin leci się z Londynu do Keflaviku.

Co do tego zboczenia, to mówiłem o swoim zboczeniu... Czytać trzeba umieć... Nie zauważyłem żadnych specjalnych ataków Vikinga... Częściej zauważam bezsensowne napady na niego.

Cytat:
wpadanie w tematy bez czytania całości, to chyba świadczy o jakiś problemach
Ależ bzdura! Poza tym, żeby wysuwac takie twierdzenia, to warto by było najpierw przeczytać w całości o czym jest mowa, bo takie wpadanie w słowo bez czytania całości to podobno świadczy o problemach... Wink Tak niektórzy mówią... Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron