reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

W臉DKARSTWO W ISLANDII
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
mike_mil
Go舵
PostWys砤ny: 30 Gru 2005, 15:06    Temat postu: W臉DKARSTWO W ISLANDII Odpowiedz z cytatem

Jestem zago偶a艂ym w臋dkarzem,planuj臋 wyjazd do IS w 2006r za prac膮..
chcia艂bym si臋 dowiedzie膰 jak tam na miejscu stoi sprawa z licencjami na w臋dkowanie..
co,gdzie i jak...
co mo偶na po艂owi膰,ile kosztuje tam sprz臋d w臋dkarski itp..
co warto wzi膮艣膰 ze sob膮 z domu
mo偶e s膮 na forum osoby zara偶one ta wspania艂膮 ''chorob膮''..

pozdrawiam- M\M
Powr髏 do g髍y
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 30 Gru 2005, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzet jest duzo drozszy niz w Polsce ,wiec wez z domu ,ale przygotuj sie na dezynfekcje na lotnisku ,chyba ze nowy i zapakowany .Ceny licencji sa bardzo zrocnicowane .przecietnego smiertelnika raczej nie stac na lowienie lososia,to rarytas dla bogaczy .Chyba ze gdzies z boku.....ale nie polecam bo jak zlapia moze byc kara.W tym roku byly w sprzedazy karty na wiele jezior na Is za 5 tys.czyli 250 zl.W moich okolicach sa jeziorka gdzie lowi sie za dzien za 1000 kr czyli 50 zl ,ale lapiesz tylko male trocie lub pstragi.Tu przewaznie kroluje wedkarstwo muchowe.Trzeba miec duzo cierpliwosci i latem siatke na glowe bo komarki gryza.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mike_mil
Go舵
PostWys砤ny: 30 Gru 2005, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no mi w艂a艣nie nie zale偶y na 艂owieniu 艂ososi...
interesuje mnie zwiedzanie i 艂owienie w niewielkich rzeczkach,jeziorach jakich艣 pstr膮g贸w,okoni i szczupak贸w.. itp....

ile orientacyjnie mo偶e kosztowa膰 tam na miejscu kij spiningowy 艣redniej klasy oraz kij muchowy......??

s艂ysza艂em 偶e szczupak jest tam uznawany wrecz za szkodnika..prawda to?
Powr髏 do g髍y
elloth

Do潮czy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWys砤ny: 30 Gru 2005, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak i w ca艂ej skandynawii szczupak uwa偶any jest za szkodnika, ludziki g艂贸wnie nastawiaj膮 si臋 na pstr膮gi na 艣r贸dl膮dziu, ale s艂ysza艂em, 偶e da sie wyci膮gn膮膰 naprawd臋 niez艂e okazy szczupola.Wink
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwo艣ci zawsze znajduje si臋 w odpowiednich r臋kach"


Ostatnio zmieniony przez elloth dnia 30 Gru 2005, 15:50, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 30 Gru 2005, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak juz Karuta napisala za jeziora i rzeki musisz placic.
Ale za lowienie w oceanie nie placisz nic.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Chessek

Do潮czy: 31 Lip 2005
Posty: 121
Sk眃: 艁贸d藕
PostWys砤ny: 30 Gru 2005, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

elloth napisa:
Jak i w ca艂ej skandynawii szczupak uwa偶any jest za szkodnika, ludziki g艂贸wnie nastawiaj膮 si臋 na pstr膮gi na 艣r贸dl膮dziu, ale s艂ysza艂em, 偶e da sie wyci膮gn膮膰 naprawd臋 niez艂e okazy szczupola.Wink


Tak, nawet w Polsce nie jest zbyt popularny gdyz zjada inne ryby (przeciez jakos musi jej艣膰 Neutral ). A szczupaka mozna duzego wy艂owi膰, sporo kilo dobrego mi臋sa Very Happy

Ale czy nie lepiej 艂owic w Polsce? Mo偶e to ma艂o proIslandzki poglad Wink

Pozdrawiam i zycz臋 udanych 艂ow贸w.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 30 Gru 2005, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale czy nie lepiej 艂owic w Polsce?


Ja w Polsce nigdy sie nie interesowalem wedkarstwem. Przerazala mnie procedura.
Tutaj jest to o wiele prostrze. Nigdy nie lowilem na rzekach i w jeziorach, lowie tylko w oceanie. Trafiaja sie piekne okazy Dorsza, czasami Losos.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Chessek

Do潮czy: 31 Lip 2005
Posty: 121
Sk眃: 艁贸d藕
PostWys砤ny: 30 Gru 2005, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking_warrior napisa:

Ja w Polsce nigdy sie nie interesowalem wedkarstwem. Przerazala mnie procedura.
Tutaj jest to o wiele prostrze. Nigdy nie lowilem na rzekach i w jeziorach, lowie tylko w oceanie. Trafiaja sie piekne okazy Dorsza, czasami Losos.


Ja mia艂em takie u艂atwienie, 偶e po prostu bra艂em w臋dk臋 i szed艂em nad staw. Nigdy nie zapomne jak w Kwietniu chodzi艂em po stawie aby odchaczy膰 sp艂awik kt贸ry si臋 zapl膮ta艂 w jakich艣 krzakach.
Wg. mnie w Polsce si臋 fajnie w臋dkuje, jezdzisz na jakie艣 jezioro i 艂owisz. A jak wy艂owisz co艣 du偶ego to si臋 cieszysz jak dziecko (zreszt膮 艂owi艂em jak by艂em dzieckiem wi臋c to nie jest dobre por贸wnanie Wink ).

Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 30 Gru 2005, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu sa tylko lososie ,pstragi teczowe,cos podobnego do troci wedrownej-laciate nazywa sie urriði i bleikja...cos a"la pstrag ale z rozowym brzuszkiem.Te gatunkie sa odizolowane od ostatniej epoki lodowcowej w jeziorach i roznia sie od ryb na kontynencie.co do cen to ...wiec zestaw z muchami znalazlam na necie za ok 16 tys kr ,zwykly zestaw wedka plus blaszki to taniej ,ok 10 tys.Tylko ze ja sie nie znam i ,,,pewnie to dla amatorow.A w oceanie to ....dla ludzi majacych malo czasu ,zarzucasz i wyjmujesz Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
elloth

Do潮czy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWys砤ny: 30 Gru 2005, 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze w Polsce nie 艂owi si臋 "fajnie" - tylko na wybranych akwenach sumowych, karpiowo-linowych jest nie藕le. PZW o jeziora dba 艣rednio, a jeziora nale偶膮ce do prywatnych w艂a艣cicieli s膮 notorycznie k艂usowane (g艂贸wnie pr膮dem) - zostaj膮 艂owiska specjalne, ale co to za frajda.

Skandynawia jest znana z najlepszych 艂owisk pstr膮gowych w Europie - przede wszystkim si臋 tu NIE K艁USUJE - kary s膮 pewnie strasznie wysokie, poza tym (odwrotnie ni偶 w Polsce) obowi膮zuje tu zasada "z艂ap i wypu艣膰" - a Polscy w臋dkarze w du偶ej mierze 艂owi膮 po to, by mie膰, co je艣膰 (mowa tu g艂贸wnie o Mazurach) - ci, 艂owi膮cy dla sportu to u nas niewielki procent og贸艂u w臋dkarzy. Po prostu - w Skandynawii si臋 o 艣rodowisko dba.

艁owi臋 od 艂adnych paru lat i dochodz臋 do wniosku, 偶e Polska raczej nie oferuje dobrych warunk贸w do w臋dkarstwa. Zreszt膮 - ka偶dy europejski w臋dkarz chce pojecha膰 na skandynawskie pstr膮gi ; ).
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwo艣ci zawsze znajduje si臋 w odpowiednich r臋kach"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Chessek

Do潮czy: 31 Lip 2005
Posty: 121
Sk眃: 艁贸d藕
PostWys砤ny: 30 Gru 2005, 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

elloth napisa:
Po pierwsze w Polsce nie 艂owi si臋 "fajnie" - tylko na wybranych akwenach sumowych, karpiowo-linowych jest nie藕le. PZW o jeziora dba 艣rednio, a jeziora nale偶膮ce do prywatnych w艂a艣cicieli s膮 notorycznie k艂usowane (g艂贸wnie pr膮dem) - zostaj膮 艂owiska specjalne, ale co to za frajda.

Skandynawia jest znana z najlepszych 艂owisk pstr膮gowych w Europie - przede wszystkim si臋 tu NIE K艁USUJE - kary s膮 pewnie strasznie wysokie, poza tym (odwrotnie ni偶 w Polsce) obowi膮zuje tu zasada "z艂ap i wypu艣膰" - a Polscy w臋dkarze w du偶ej mierze 艂owi膮 po to, by mie膰, co je艣膰 (mowa tu g艂贸wnie o Mazurach) - ci, 艂owi膮cy dla sportu to u nas niewielki procent og贸艂u w臋dkarzy. Po prostu - w Skandynawii si臋 o 艣rodowisko dba.

艁owi臋 od 艂adnych paru lat i dochodz臋 do wniosku, 偶e Polska raczej nie oferuje dobrych warunk贸w do w臋dkarstwa. Zreszt膮 - ka偶dy europejski w臋dkarz chce pojecha膰 na skandynawskie pstr膮gi ; ).


Hmm, ja 艂owi臋 (艂owi艂em) prywatnie na prywatnych stawach i mia艂em 艣wi臋ty spok贸j Very Happy
艁owienie dla sportu? To jakby dla sportu tylko postrzelic lisa czy dzika.
Nie popieram tego podobnie jak k艂usownik贸w. To porazanie pr膮dem to kwalfikuje si臋 pod krymina艂.

Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
elloth

Do潮czy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWys砤ny: 30 Gru 2005, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze - dyskusja jest o w臋dkarstwie w Islandii wi臋c nie b臋d臋 si臋 rozwleka艂. Wink

Cytat:
艁owienie dla sportu? To jakby dla sportu tylko postrzelic lisa czy dzika


Rozmawiamy o w臋dkarstwie, a nie o strzelaniu do dzik贸w. Po pierwsze - dzik贸w i lis贸w jest mniej, trudniej do nich strzela膰, strzelenie dzika kosztuje. Z艂owiona ryba powinna by膰 wypuszczona - o ile nic jej nie jest (haczyk nie utkwi艂 w skrzelach, nie uszkodzili艣my p臋cherzyk贸w etc...) - praktykuje si臋 to w ka偶dym cywilizowanym kraju.

Zastanawiam si臋 nad 艂owieniem na much臋 w Islandii, bior膮c pod uwag臋 si艂臋 wiatru, wiej膮cego tu b. cz臋sto, musi to ca艂ekim zabawnie wygl膮da膰, gdy w臋dkarz pr贸buje zarzuci膰 20gramow膮 imitacj臋 muchy Wink. Trzeba uwa偶a膰, 偶eby si臋 w sznur nie zapl膮ta膰 Wink.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwo艣ci zawsze znajduje si臋 w odpowiednich r臋kach"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mike_mil
Go舵
PostWys砤ny: 30 Gru 2005, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.....................20gramow膮 imitacj臋 muchy ........................

no nie do ko艅ca......muszki s膮 wi膮zane najcz臋艣ciej na haczykach nr 16-9
podpowiem 偶e 16ka to jest taka wielko艣膰 jakby艣 szpilk臋 na 3 cz臋sci przecio艂 i zrobi艂 3 haczyki:)

wypuszcza膰 jak najbardziej,ale raz na jakis czas zrobi膰 pstr膮ga na ma艣le i w wrzywach,lub na grilu to te偶 nie przest臋pstwo-1zasad-brac ryby w takich ilosciach jakich potrzeba...

a 艂owienie w stawach nie jest w臋dkarstwem tylko 艂apaniem ryb......jak dla mnie......
chdzi tu te偶 o obcowanie z pi臋kna natur膮.....urzeranie si臋 w ciszy i spokoju z chordami komar贸w i muszek......



ps.s膮 na forum jacys pasjonaci tego pi臋knego sportu,kt贸rzy 艂owi膮 w IS jakie艣 rybki??

pozdro for all-M\M
Powr髏 do g髍y
mike_mil
Go舵
PostWys砤ny: 30 Gru 2005, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.....................20gramow膮 imitacj臋 muchy ........................

no nie do ko艅ca......muszki s膮 wi膮zane najcz臋艣ciej na haczykach nr 16-9
podpowiem 偶e 16ka to jest taka wielko艣膰 jakby艣 szpilk臋 na 3 cz臋sci przecio艂 i zrobi艂 3 haczyki:) I maj膮 po 1gramie ci臋偶aru(tym co powoduj臋 偶e mo偶emy tak膮 muszk膮 za偶uci膰 jest SZNUR MUSZKARSKI stosowany zamiast 偶y艂ki)

wypuszcza膰 jak najbardziej,ale raz na jakis czas zrobi膰 pstr膮ga na ma艣le i w wrzywach,lub na grilu to te偶 nie przest臋pstwo-1zasad-brac ryby w takich ilosciach jakich potrzeba...

a 艂owienie w stawach nie jest w臋dkarstwem tylko 艂apaniem ryb......jak dla mnie......
chdzi tu te偶 o obcowanie z pi臋kna natur膮.....urzeranie si臋 w ciszy i spokoju z chordami komar贸w i muszek......



ps.s膮 na forum jacys pasjonaci tego pi臋knego sportu,kt贸rzy 艂owi膮 w IS jakie艣 rybki??

pozdro for all-M\M
Powr髏 do g髍y
leszek16064
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 19 Lis 2005
Posty: 224
Sk眃: Akranes
PostWys砤ny: 4 Maj 2006, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich W臋dkarzy i nie tylko:)

W Polsce ulubion膮 odmian膮 w臋dkowania by艂 dla mnie spining, na Islandii jestem oko艂o roku i po ostatnich wypadach na 艂ono natury zuwa偶y艂em wiele uroczych strumieni i chcia艂bym wr贸ci膰 do tej formy wypoczynu jak膮 jest w臋dkarstwo.
Pytanie do tych kt贸rzy w艂a艣nie t膮 metod膮 w臋dkuj膮 na Islandii.

1. Ile kosztuje roczne pozwolenie na w臋dkowanie(nie dotyczy pozwolenia na 艂ososia)?.

2.Czy posiadanie zezwolenia na w臋dkowanie upowa偶nia do w臋dkowania na wszystkich zbiornikach wodnych Islandi (rzeki,jeziora)? Je偶eli nie to jak to dok艂adnie wygl膮da, tzn: czy zezwolenie jest na konkretny zbiornik?

3.Czy zezwolenie jest wydawane na konkretne gatunki ryby?

4. Czy posiadaj膮c zezwolenie na pstr膮gi mog臋 spiningowa膰 w dowolnie napotkanym potoku?


Serdecznie z g贸ry dzi臋kuj臋 za odpowiedzi i jeszcze raz pozdrawiam.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 4 Maj 2006, 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.veidikortid.is/-tu mozesz kupic karte uprawniajaca do polowow.Duzo rzek jest w rekach prywatnych i dlatego lepiej poprostu wpisac ja na www.leit.is i sprobowac /tam poszukac info.Sa strony typu http://www.agn.is/,http://www.veidileyfi.is/,http://www.thingvellir.is/thjodgardurinn/veidileyfi/,http://www.laxamyvatn.is/veidileyfi.asp itd ,ogolnie jesli wpiszesz w rubryke ...veiðileyfi to wyskoczy ci pelno stron.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Tomm_ zwei

Do潮czy: 28 Maj 2006
Posty: 6
PostWys砤ny: 6 Cze 2006, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam takie pytanko czy wszedzie nad oceanem mozna sobie z brzegu lowic bez zadnego pozwolenia czy sa moze jakies obszary specjalnie do tego wyznaczone ???
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 6 Cze 2006, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
czy wszedzie nad oceanem mozna sobie z brzegu lowic bez zadnego pozwolenia czy sa moze jakies obszary specjalnie do tego wyznaczone ???


Chyba wsz臋dzie. Jeszcze nikt mi nigdy nie zwr贸ci艂 uwagi, 偶e robie co艣 nie tak.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Tomm_ zwei

Do潮czy: 28 Maj 2006
Posty: 6
PostWys砤ny: 6 Cze 2006, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje Viking za odpowiedz

I mam jeszcze jedno pytanie poniewaz polawialem trochu nad oceanem w USA i tam trzebabylo zarombiscie daleko od brzegu zarzucac przynete czy podobnie jest w Islandii a moze to zalezy od miejsca w jakim sie wedkuje .
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 7 Cze 2006, 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na Islandii 艂owie z molo i nigdy nie n臋ce. Zarzucam r贸偶nie i trafiaj膮 si臋 fajne sztuki. Ja bardziej 艂owie dla samego w臋dkowania. Mo偶e raz, no dwa razy zjad艂em to co z艂owi艂em lol
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5  Nast阷ny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron