reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Przegląd techniczny samochodu i jego brak
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mkkmiec

Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 86
Skąd: polska - włocławek
PostWysłany: 1 Lip 2009, 13:07    Temat postu: Re: Przegląd techniczny samochodu i jego brak Odpowiedz z cytatem

MAcieja87 napisał:
Witam. Mam takie pytanie moze ktos sie orientuje. Co grozi za brak przegladu w aucie podczas zatrzymania ?? czy zabieraja tylko dowod rejestracyjny czy moze do tego jest jakis mandat jak tak moze ktos sie orientuje w jakiej wysokosci??


jezeli sie nie ma przegladu automatycznie przysylaja ci mandat w wysokosci 15 tys. koron
_________________
Gabriel GarcĂ­a MĂĄrquez

Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Next78
Gość
PostWysłany: 4 Lip 2009, 12:15    Temat postu: Przegląd Odpowiedz z cytatem

To jak jest konkretnie z tym przeglądem ? jedni piszą ze nadal mozna 3 mies.po terminie jezdzic a ktos wspomniał ze od 1 stycznia sa nowe przepisy ,czyli jakie sa te przepisy ? ze koniec z jazdą przez te 3 mies.czy jak??
Powrót do góry
mkkmiec

Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 86
Skąd: polska - włocławek
PostWysłany: 4 Lip 2009, 13:09    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

zgadza sie mamy trzy miesiace wiecej aby zrobic przeglad lecz jesli sie go nie zrobi automatycznie musimy placic 15 tys.[/list]
_________________
Gabriel GarcĂ­a MĂĄrquez

Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hanka79

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 106
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 4 Lip 2009, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Ja mam na tablicy koniec przeglądu w maju ale mam czas do końca lipca żeby na przegląd jechać. Dnia 01.08 muszę mieć już naklejkę z następnym rokiem 2010. Więc mamy 2 miesiące od wymaganej daty a nie trzy. Jeśli policja mnie zatrzyma w sierpniu bez przeglądu to naklejają mi znaczek z ich logo i mam 3 dni na zrobienie przeglądu i zgłoszenie się do nich z ważnym przeglądem. Płacę wtedy 15.000 ISK za zrobienie przeglądu po terminie w Adalskodun i mandat na policji (nie wiem ile). To są informacje których udzieliła mi pani w Umferdastofie. Oprócz tego że płacę te 15.000 ISK to muszę jeszcze zapłacić normalną opłatę za przegląd. Pzdr.
_________________
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Trialerror

Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 169
Skąd: Reykjavik 111
PostWysłany: 4 Lip 2009, 14:09    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Oooo i o to mi chodziło,tej pani info są nadwymiar zrozumiałe Smile czyli 2 mies.a nie tak jak zakładano ze 3 mies.no moze jak sie cofniemy w tył to tak było,w kazdym razie dziekuje za informacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szoduszi tanaka
Gość
PostWysłany: 19 Paź 2009, 9:25    Temat postu: przegląd Odpowiedz z cytatem

A co jeśli już zapłaciło się karę 15klocków. Adalskodun dali mi czas do końca października ale nie wiem czy zdążę na czas z naprawą bo czekam na części. Czy po przekroczeniu tego terminu znów zapłacę kare 15 +przegląd ile ? połowę kwoty?.
Powrót do góry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 19 Paź 2009, 11:29    Temat postu: Re: przegląd Odpowiedz z cytatem

szoduszi tanaka napisał:
A co jeśli już zapłaciło się karę 15klocków. Adalskodun dali mi czas do końca października ale nie wiem czy zdążę na czas z naprawą bo czekam na części. Czy po przekroczeniu tego terminu znów zapłacę kare 15 +przegląd ile ? połowę kwoty?.


jak zrobisz w wyznaczonym terminie to przeglad bedzie wliczony w te 15. jak pozniej - 15+przeglad.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 19 Paź 2009, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli i tak jesli ma sie klopoty techniczne z autem nie oplaca sie robic przegladu.
Jezdzic dopoki mozna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
HARRY75

Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 417
Skąd: z Kątowni
PostWysłany: 19 Paź 2009, 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

albo oddać na vake a kasę przeznaczyć na leczenie osób poszkodowanych w wypadkach drogowych lub na tv trwam Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 19 Paź 2009, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Czyli i tak jesli ma sie klopoty techniczne z autem nie oplaca sie robic przegladu.
Jezdzic dopoki mozna.


ale i tak te 15k zaplacic bedziesz musial. pozniej znow 15k. potem policja zdejmie ci tablice i zdaje sie 30k kary + chyba niecale 20k holowanie. ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 19 Paź 2009, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co rok 15 tys?? za nim policja zdejmie tablice mina wieki. To tylko ladnie wyglada w teorii, w praktyce duzo ludzi jezdzi bez przegladow
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 19 Paź 2009, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
co rok 15 tys?? za nim policja zdejmie tablice mina wieki. To tylko ladnie wyglada w teorii, w praktyce duzo ludzi jezdzi bez przegladow


po przekroczeniu terminu przegladu - czyli jeden miesiac - 15tys. potem znowu 15tys po miesiacu albo 2 jak sie nie stawisz na ten pierwszy. teraz teoria=praktyka. policja nie sprawdza aut na miescie - robia to stacje przegladu+vegagerdin i nie na miescie tylko w papierach. slyszalem juz o paru osobach co niemilo sie przekonaly, ze to dziala coraz sprawniej.

pozyczanie naklejek z cudzych tablic raczej nie ma juz sensu. ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 19 Paź 2009, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

btw a jak sie nawet uda to w marcu przy skladaniu zeznania podatkowego radosc minie. tak samo jak tym, ktorzy sie ciesza ze frajerzy placa ten podatek tv a oni jakims szczesliwym trafem tego unikneli. ktos tam chyba gdzies na forum sie chwalil ostatnio.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 19 Paź 2009, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
potem policja zdejmie ci tablice

Sam sobie zaprzeczasz.
Cytat:
policja nie sprawdza aut na miescie

Mozliwe iz tak jest jak mowisz, jadnak kazdy ma to w d...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
seljahverfi
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 187
Skąd: z Kądś
PostWysłany: 19 Paź 2009, 22:05    Temat postu: Blachy Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej policja sciaga blachy,osobiscie widziałem ,byly z zielonymi naklejkami z przegladu,rano sasiad sie zdziwił Very Happy
_________________
MĂŠr er alvara ™
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szoduszi tanaka
Gość
PostWysłany: 19 Paź 2009, 23:19    Temat postu: przegląd Odpowiedz z cytatem

oo kutwa!. Pocieszające. Pojadę jeszcze raz z usterką może mi przedłużą o miesiąc.Lepsze to niż 15 i przegląd.( jak się uda to potwierdzi się przysłowie "baba z wozu..ma zawsze szczęście!) Shocked
Powrót do góry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 20 Paź 2009, 0:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Cytat:
potem policja zdejmie ci tablice

Sam sobie zaprzeczasz.
Cytat:
policja nie sprawdza aut na miescie

Mozliwe iz tak jest jak mowisz, jadnak kazdy ma to w d...


nie zparzeczasz. ;]

najpierw stacja obslugi+vegagerdin+syslumadur/thjodskra pewnie sprawdzaja wlasciciela auta czy ma wazny przeglad. jesli nie wysyla zaproszenie+rachunek za 15tys. jesli zrobisz przeglad w wyznaczonym w zaproszeniu terminie w tych 15tys masz wliczony przeglad. jesli pozniej placisz normalnie 7tys+15tys kary. jesli olejesz po miesiacu-dwoch dostaniesz kolejny list z rachunkiem na kolejne 15tys i wyznaczonym terminem. gdy znow sie nie stawisz vegagerdin daje znac policji+wyrejestrowuje auto. policja przyjezdza na adres zameldowania wlasciciela auta i zabiera tablice + daje kolejny rachunek a auto jest holowane na vake.

przed 'kryzysem' teoretycznie dzialalo to tak samo tyle - teoretycznie bo miejscowi raczej zycia komplikowac sobie nei lubia. gdy potrzeba $ to z teorii robi sie praktyka. proste. ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 20 Paź 2009, 0:41    Temat postu: Re: przegląd Odpowiedz z cytatem

szoduszi tanaka napisał:
oo kutwa!. Pocieszające. Pojadę jeszcze raz z usterką może mi przedłużą o miesiąc.Lepsze to niż 15 i przegląd.( jak się uda to potwierdzi się przysłowie "baba z wozu..ma zawsze szczęście!) Shocked


jak nei dostales jeszcze zaproszenia z rachunkiem to pojedz nawet jak auto na bank nie przejdzie. zaplacisz 7 a nie 15 a potem jak naprawisz & w terminie drugi przeglad zrobisz to chyba tylko 1tys doplaty bedzie.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 20 Paź 2009, 8:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobaczymy jak to bedzie w praktyce.
W firmie mamy 3 auta, juz dawno bez przegladow, czekam az wkoncu cos sie stanie...
Wkoncu prawo musi byc respektowane.
Nie fair jest jesli ktos robi przeglady systematycznie a inni od 2007 jezdza bez i uchodzi im to bezkarnie.
Ciekawe co w razie wypadku, jesli auto nie ma przegladu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
julka

Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 36
PostWysłany: 20 Paź 2009, 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,ja pracuje na gardabaju przy przegladach samochodu od prawie dwoch lat i to nie jest tak slodko jak tutaj opisujecie,peiej bedzie jak podjedziecie zaplacicie te 7500 i macie termin na naprawe nawet jesli sie nie oplaca samochodu naprawiac bo jesli podjedziecie i zdacie go na zlom to i tak kare bedzie trzeba zaplacic czyli wyjdziecie na czysto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron