reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Czy administrowanie ma sens?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy administrować forum?
TAK
83%
 83%  [ 40 ]
NIE
12%
 12%  [ 6 ]
A CO ZA RÓŻNICA?
4%
 4%  [ 2 ]
Wszystkich Gosw : 48

Autor Wiadomo
nigel
Reporter ICELAND.PL
Doczy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skd: Warszawa
PostWysany: 2 Lut 2006, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

problemy wynikają po częsci z popularnosci Waszego portalu jak i samej Islandii która (moim zdaniem) wzrasta. Islandczycy zaczynają sciągać naszych rodaków, moze niedlugo jakies linie zaczną do nas latać. realia sie zmieniają - trzeba to uniesc, a nie narzekać. Smile profil uczestnika tego forum po prostu się zmienił.

mozna zatrudnic kilku moderatorów, a niektorym userom wysylac PW z pouczeniami.
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 2 Lut 2006, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może wprowadzić zmiany w regulaminie?
Dodać punkt że zabrania się umieszczania ogłoszeń o prace, a posty takie będą zaraz kasowane.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Basia

Doczy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skd: Reykjavik
PostWysany: 2 Lut 2006, 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie sie nad tym zastanawiam... A moze forum powinno sie rozdzielic? Moze potrzebne jest dodatkowe forum, ktore bedzie zajmowac sie tymi wszystkimi zmianami w prawie, przepisami, pozwoleniami, minimalnymi dochodami, kontami i przelewami?
A tu gdzie zawsze bedziemy robic to co zawsze:-)
Tylko czy wtedy na tym "starym" forum cos bedzie sie dzialo? Wydaje mi sie, ze nadaktywnosc nowych forumowiczow nie ma za wiele wspolnego z nieaktywnoscia starych. Nowi forumowicze dzialaja glownie w obrebie topicu o pracy, a w pozostalych tematach cisza. Forum to my, a nas po prostu na tym forum nie ma. Mnie tez zreszta ;-/
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 2 Lut 2006, 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie jest teraz przykro. Nie powinniscie nikogo szufladkowac. "My starzy" jestesmy tacy do przodu, a to co nowe to" motloch szukajacy pracy". Wyrazilam sie dosadnie , ale ja to tak odbieram!!!. Ja dopiero niedawno zaczelam pisac na forum, to co mam przestac tylko dlatego, ze jestem nowa?????????!!!!!!!
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Squallo

Doczy: 23 Sie 2005
Posty: 174
Skd: Kielce
PostWysany: 2 Lut 2006, 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie, nie oto chodzi. Jeśli coś takiego jest napoisane to nie oznacza że wszyscy nowi są źli. Ale jednak ja wspominam te czasy kiedy ktoś nie robił śmietnika na tym forum. Nie uważam że jesteś złym forumowiczem
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 2 Lut 2006, 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigel napisa:
mozna zatrudnic kilku moderatorów, a niektorym userom wysylac PW z pouczeniami.

Zatrudnić moderatorów - po pierwsze nie ma kasy na zatrudnianie, chyba ze sie złożymy wspolnie (przy pracy za darmo nie mozna od czlowieka nic wymagac, a tu trzeba systematycznie pracowac), a po drugie nie można tu mowic nawet o potrzebie moderacji. Tu trzeba ciągle siedziec i po prostu kasowac kolejne posty z ogloszeniami. Jeśli chodzi o pouczenia: wysylamy kazdemu nowemu uzytkownikowi powitanie, w którym zostaje poinformowany o zasadach forum i zaproszony do zapoznania sie z regulaminem. Jesli uzytkownicy nie stosują się do regulaminu również dostaja stosowne pouczenia na pw.

viking napisa:
A może wprowadzić zmiany w regulaminie? Dodać punkt że zabrania się umieszczania ogłoszeń o prace, a posty takie będą zaraz kasowane.

Jest w regulaminie punkt mówiący o tym, że nie można umieszczać na forum żadnych ogłoszeń bez porozumenia z nami i bez ustalenia warunków. Nie trzeba wiec nic zmieniac w regulaminie, bo to juz jest. O usuwaniu postów też dużo można wyczytac z naszego regulaminu.

Basia napisa:
A moze forum powinno sie rozdzielic? Moze potrzebne jest dodatkowe forum

Nie ma sensu tworzyc dodatkowego forum, jesli mialoby istniec równiez na ICELAND.PL. Przecież te tematy są rozdzielone topikami. Teoretycznie jesteśmy rozdzieleni. Ale... Jest jeszcze jedna sprawa. Ci, których interesuje sama praca siedza zazwyczaj w tym jednym topiku i innym nie przeszkadzają. Ale jest jeszcze jeden rodzaj użytkownika - taki, który nic nie ma do powiedzenia a chce na sile sie wypowiedziec i wypowiada sie. I to oni najbardziej zasmiecaja forum postami nic nie wnoszącymi do treści tematów. To przez nich, tym, którzy szukają ciekawych, nowych informacji nie chce sie przegrzebywać przez setki postów - bełkotów. Ale kiedy im kasować te śmieci - wrzeszczą i protestują co sie dzieje z ich postami. Problem w tym, ze gdyby byly to posty z prawdziwego zdarzenia i zgodne z zasadami to nikt by im tego nie kasowal.

Basia napisa:
Moze potrzebne jest dodatkowe forum, ktore bedzie zajmowac sie tymi wszystkimi zmianami w prawie, przepisami, pozwoleniami, minimalnymi dochodami, kontami i przelewami?

No tak, tylko kto sie tym bedzie zajmowal? I dlaczego ma to byc na naszym portalu? Iceland.pl od poczatku byl portalem turystycznym, poznawczym dla ludzi ciekawych i lubiących ten kraj i chcemy by takim pozostał. Nie mamy obowiazku ani chęci zajmowac sie wszystkim.


Basia napisa:
Wydaje mi sie, ze nadaktywnosc nowych forumowiczow nie ma za wiele wspolnego z nieaktywnoscia starych. Nowi forumowicze dzialaja glownie w obrebie topicu o pracy, a w pozostalych tematach cisza. Forum to my, a nas po prostu na tym forum nie ma.

To też racja, ze to nie tylko za sprawą "śmietnika" aktywni forumowicze przestali pisać. Po prostu niektórym sie znudziło, zajęli sie moze innym hobby.

Grażyna napisa:
A mnie jest teraz przykro. Nie powinniscie nikogo szufladkowac. "My starzy" jestesmy tacy do przodu, a to co nowe to" motloch szukajacy pracy".


Dobrze wiesz, że nie o to chodzi. Niestety (dla kwestii przez Ciebie poruszanej), tak sie sklada akurat, że wszyscy, którzy rozmawiali tu na początku wiedzieli o czym rozmawiają i mieli o czym pisać. Później zaczelo sie rejestrowac po kilkanascie osob dziennie, które głównie przyszły tu wposzukiwaniu pracy. Oczywiscie raz na jakis czas zdarzy się osoba, która trafila tu w innym celu. Mówimy tak w skrócie, że teraz przychodzą osoby nie zainteresowane Islandią, bo w ogromnej większości przypadków tak właśnie jest. Więc niech Ci sie nie robi przykro, tylko wyciągaj z naszych wypowiedzi odpowiednie wnioski.


Ostatnio zmieniony przez Jola dnia 6 Lut 2006, 2:02, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 3 Lut 2006, 1:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hobby sie nie nudzi :-)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
nigel
Reporter ICELAND.PL
Doczy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skd: Warszawa
PostWysany: 6 Lut 2006, 6:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola: uściśle. chodzi o to, żeby więcej osób dostało uprawnienia moderatora. nie mam na mysli tutaj zadnego zawodowego moderatora z wynagrodzeniem.
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
emma
Go
PostWysany: 8 Mar 2006, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie Smile

zabawne moze wydac sie, ze wypowiadam sie na temat moderowania/administrowania w 1 poscie (sic!), ale czytam portal od poczatku jego powstania. Very Happy Jakos nigdy nie napisalam, choc codziennie z kubkiem kawy zasiadam i przegladam wiadomosci, sprawdzam pogode, patrze, jaki ciekawy topik sie pojawil.
Dwukrotnie podrozowalam po Islandii, troche wiec wyspe poznalam, co w polaczeniu z oczarowaniem ta kraina pozwala mi - mam nadzieje- zaliczyc sie do grona zdeklarowanych islandofili i dodac swa opinie Smile

Jak najbardziej jestem za administrowanie i to surowym! Przeciez to co sie wyprawia na forum: praca, nauka, to skandal! Czy tylko po to wchodza na forum niektore osoby, aby zapytac o prace w hucie... Crying or Very sad takie to zalosne. Zeby jeszcze chcialo im sie skorzystac z wyszukiwarki...

Zgadzam sie z wypowiedziami miedzy innymi Joli , Einara, ze kiedys na forum liczyla sie jakosc, teraz ilosc...Po co pisac, jak nic to nie wnosi nowego/ciekawego do watku?! Rozumiem, ze nie ma kasy na zatrudnienie moderatorow, co pewnie w duzej mierze rozwiazaloby ten problem.

I podziwiam Was, zalozycieli portalu, ze tyle pracy wkladacie w utrzymanie strony na poziomie.
Naprawde, jest to jedna z nielicznych w sieci stron, gdzie nie ma chamstwa, przerzucania sie epitetami, panuje atmosfera tolerancji i wyrozumialosci dla nowoprzybylych osob. Jak pomysle, ile razy Jola cierpliwie odpowiada na te same posty... lol

Pozdrawiam ze slonecznego Trojmiasta Smile
Emma
Powrt do gry
Lauraana
Alpha Team
Doczy: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Skd: Gdansk/101 Reykjavik
PostWysany: 31 Mar 2006, 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabawna historia...
dzis, na GG odzywa sie do mnie jakis czlowiek i blaga mnie o pomoc (w czym? tego nie wiem), pisze z okropnymi bledami ortograficznymi o ktorych to bledach go informuje, a on co? zaczyna wyzywac mnie od ku** i dz** i innych...
nie wiedziec czemu, pomyslalam sobie, o... to ten homofob z forum iceland.pl; czlowiek zaczyna z kolei wyzywac mnie od "islandzkich ku**" co tylko mnie upewnia w przekonaniu, ze ma cos wspolnego z forum, po czym mowi (cytuje) "ku** jak patrze na to twoje zdjecie na iceland.pl to mi sie zygac chce, mam nadzieje ze na zyow nie jestes az taka paskudna". rozumiecie, ze zranilo mnie to ogromnie ;)
weszlam wiec na forum, sprawdzilam sobie profil osoby o nicku pawel2 i jak myslicie, co sie okazalo? jego numer GG zgadzal sie z numerem osoby, ktora mnie wyzywala.
niesamowite, prawda?
zastanawiam sie jak to sie stalo, ze tak jak kiedys na tym forum nie spotykalo sie tego typu zachowan, tak od pewnego czasu jest ich mnostwo? skad takie zainteresowanie Islandia osob, ktore potrafia tylko bluzgac i atakowac kazdego bez powodu...?
ciesze sie bardzo, ze ta osoba jest zabanowana.
_________________
og ef þú vilt þá skal ég ljúga að þér...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 1 Kwi 2006, 2:36    Temat postu: Wyzwiska Odpowiedz z cytatem

Myślę, że człowiek, który dopuszcza się takiego zachowania powinien być zbanowany, gdyż nawet róznica zdań nie może prowadzić do wyzwisk, gdyż wyzwiska i wulgaryzmy nie są argumentem w dyskusji.

Na pocieszenie powiem Lauraano, że masz ładny awatar, i o ile jesteś to Ty na tym zdjęciu, to wyglądasz na ładną dziewczynę Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 1 Kwi 2006, 8:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet przecietny pijaczyna by sie tak nie zachowal normalnie. Chłopiec widocznie był pod wpływem jakiegoś "specyfiku". Ja tez pisałam do Ciebie i uważam , ze jestes serdeczną i otwartą osobą. Możesz mu tylko współczuć i jego otoczeniu. Czasami spotykamy sie z takimi toksycznymi ludżmi. Ich zachowanie zawsze rani nas. Najlepsza moja rada . Olej go normalnie, bo szkoda czasu i nerwow na takiego. I tak mu juz nie pomozesz!. Ja czasami zastanawiam sie skad w ludziach tyle zlośliwosci. Chociaz ja tez nie dawno "dałam popisówe", ale to była wyjatkowa sytuacja. Prawde mówiąć do tej pory mam kaca moralnego. Myśle, że temu Pawlowi tez bedzie łyso jak przemyśli całą sprawę. Pozdrawiam Ciebie serdecznie i pamietaj, ze na przykład ja Ciebie bardzo lubię.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skd: Akranes
PostWysany: 19 Kwi 2006, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można załamać ręce jak to wszystko się czyta, ale cóż taka jest prawda że wiele osób traktuje to forum jak pośrednictwo pracy i jeśli spotykają się z odmową pomocy w jej znalezieniu to pokazują co potrafią.
Sam niedawno spotkałem się z dość beszczelnym "typkiem" który wręcz uważał że mam obowiązek mu pomóc bo mu się coś według niego należy.

Lauraannie mogę tylko współczuć i przesłać jej słowa otuchy.

Wszystkim miłośnikom Islandi powiedzieć że tylko dzięki wam to forum ma swój niepowtarzalny klimat i zawiera tyle cennych informacji na temat Islandi i wszystkiego co jej dotyczy.
Moja prośba do was jest taka, piszcie jak do tej pory , nie pozwólcie by to forum przejeła grupa ludzi która uważa to forum za rozrywkę typu:" wkurzę wszystkich jak dodam swoję 3 grosze".
Swojego czasu w podobny sposób" spadło na psy" bardzo bliskie mi forum mojego rodzinnego miasta, uciekli z niego ludzie którzy coś cennego tam wnosili, a ich miejsce zajeli tzw: awanturnicy.
Różnica na tym forum jest jednak taka że na Iceland.pl widać
zainteresowanie Adminów co dzieje się na stronach ich portalu i walka z awanturnikami, a także widać że cenią jakość a nie tylko ilość odwiedzin portalu czy liczbę zarejestrowanych użytkowników, ( LEPIEJ MNIEJ A SMACZNIEJ).
I oby tak dalej, wasza praca jest bardzo , bardzo potrzebna bo mam nadzieję że jednak większość forumowiczów to miłośnicy Islandi a nie tylko poszukiwacze pracy czy poprostu tzw:(grający na nerwach) Wink

Pozdrowienia.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grabak

Doczy: 12 Kwi 2006
Posty: 96
Skd: Kraków
PostWysany: 20 Kwi 2006, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pod tym, co napisał leszek 16064 podpisuję się obiema rękami.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skd: Akranes
PostWysany: 20 Kwi 2006, 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś w sieci znalazłem ciekawy link który tu załączam ponieważ dotyczy on również naszego forum.

http://dziecineostrady.prv.pl/


Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
DoMiNiQuE
Go
PostWysany: 21 Kwi 2006, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie czytam ten watek i az mi sie smutno robi ...dawno mnie tu nie bylo a tu takie rzeczy Neutral Z doswiadczenia wiem, ze predzej czy pozniej spotyka to kazde forum, w wiekszym badz mniejszym stopniu zaleznym od popularnosci.
leszek16064 podal dobry przyklad z dziecmi neostrady Wink
Powrt do gry
Lauraana
Alpha Team
Doczy: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Skd: Gdansk/101 Reykjavik
PostWysany: 3 Cze 2006, 16:23    Temat postu: egoizm Laury Odpowiedz z cytatem

nie wiem jak Was, ale mnie mecza okropnie ciagle powtarzajace sie ogloszenia pt "szukam pracy" i "pomozcie mi znalezc lokum w Rvk"... wiem, ze wielokrotnie to bylo walkowane, ze tym ludziom, ktorzy to pisza mowi sie, zeby uzywali wyszukiwarki...
nie da sie podjac jakich drastycznych krokow? odgornie wywalac wszystkie tego typu posty? nie wiem... w ogole zabronic ogloszen o prace? :/
_________________
og ef þú vilt þá skal ég ljúga að þér...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skd: Akranes
PostWysany: 3 Cze 2006, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety muszę się zgodzić z przedmówczynią, ostatnio na forum zapanował klimat jak w powiedzeniu "róbta co chceta" nazbierało się postów-śmieci że ciężko co kolwiek znaleźć, ale właśnie tego się obawiałem, myślę że Admini mają coraz więcej pracy żeby utrzymać porządek na forum więc życzę im NERWÓW ZE STALI!!!

Pozdrowienia.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 3 Cze 2006, 20:21    Temat postu: Fiesta Odpowiedz z cytatem

W tej chwili część adminów zajęta jest pewnym projektem, stąd mniej newsów oraz taki trochę luz na Forum.
Ale wszystko do czasu Smile

Ponieważ poproszono mnie bym miał oko na Forum, to proszę tych Forumowiczów, którym leży na sercu porządek o zgłaszanie na priva przypadków łamania Regulaminu.
Wystarczy link do postu przesłać na priva do mnie, a ja już zrobię porządek Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 3 Cze 2006, 20:38    Temat postu: Re: egoizm Laury Odpowiedz z cytatem

Lauraana napisa:
nie da sie podjac jakich drastycznych krokow? odgornie wywalac wszystkie tego typu posty? nie wiem... w ogole zabronic ogloszen o prace? :/

O tym samym pomyslalam Rolling Eyes .
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron