reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Przedszkole
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Salomy
Gość
PostWysłany: 15 Sty 2006, 20:56    Temat postu: Przedszkole Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Mam pytanie (teoretycznie jak narazie) czy jest możliwość że jeśli dostanę prace na Islandi (wszystko według prawa - na biało) to czy jest szansa ściągnięcia dziecka i zapisania go do przedszkola ? czy jednak pozostaje zostawienia dziecka z rodziną tu w Polsce.
Dziękuję za jakiekolwiek informacje.
Powrót do góry
Snipper

Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 61
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 16 Sty 2006, 1:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Salomy
oczywiscie ze tak. pamietaj ze islandia to kraj europejski. wrecz jesli wykazesz zainteresowanie zciagnieciem dziecka to wiekszosc ludzi i instytucji wrecz ci pomoze. tu jest bardzo oplacalne posiadanie dziecka.to co teraz napisze moze byc troche niesmaczne ale islandia jest zainteresowana odswiezeniem genow wiec kazdy swiezy material genetyczny jest pod specjalnymi prawami. wiem to co napisalem jest troche prymitywne ale do takich wnioskow doszedlem po wysluchaniu setek zawoalowanych opini islandczykow. jak chcesz wiecej informacji to daj znac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 16 Sty 2006, 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wszystkom prawda. Tylko trzeba sie liczyc z tym , ze przedszkola sa stosunkowo drogie. Ale i tak warto miec tu prace i dzecko przy sobie.Zycze duzo szczescia.Na pewno nie pozalujesz swojej decyzji.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Salomy
Gość
PostWysłany: 16 Sty 2006, 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej dzięki za odp. Pytałam bo jest szansa, narazie nie jest to na 100 %. Ale pewna firma w Keflavik do której wysłałam CV szuka kobiet do pracy. Kontrakt miałby być na 6 miesięcy. Pod koniec stycznia mam z nimi spotkanie tu w Polsce i dopiero wtedy okaże się czy mnie zatrudnią czy nie. A rozłąka z dzieckiem (4latka) na tyle czasu to jest cos strasznego dla rodzica i dziecka :-(. Dlatego narazie na forum pytałam o możliwość przedszkola.
Pozdrawiam serdecznie
a to mój numer gg 7393627 w razie jakby ktoś miał więcej informacji.
Powrót do góry
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skąd: Akranes
PostWysłany: 19 Sty 2006, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko co napisali poprzednicy to tylko w części prawda.
Po pierwsze przedszkole jest tańsze niz jeżeli miałabyś wynająć niańkę do dziecka, niestety na wolne miejsce w przedszkolu trzeba czekać nawet kilka miesięcy, chyba że masz szczęście. Wiem ponieważ z żoną czekamy już jakiś czas a wolne miejsce ma dopiero być czerwiec lipiec, w poprzedniej miejscowości terz trzeba było czekać około 3-4 mieś na wolne miejsce.
Pozdrawiam i powodzenia. flaga Islandii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 20 Sty 2006, 9:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mialam na mysli realia polskie, odnosnie przedszkola.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skąd: Akranes
PostWysłany: 20 Sty 2006, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście Grażynko w stosunku do opłat w polsce jest drogo ale jak prawie wszystko w Islandii.
Nie wiem jak sytuacja wygląda w Reykiawiku czy Keflawiku, ale tak to wygląda np: w Stykkisholmor i Akraness, a z tego co wiem to i w innych miejscowościach z wolnymi miejscami w przedszkolach jest podobnie.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 20 Sty 2006, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie na całej Islandii jest problem z wolnymi miejscami w przedszkolach.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asiaaa

Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 45
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 3 Sty 2007, 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcialabym odswierzyc troche temat przeczkola. A dokladnie zapytac sie czy ktos ma dziecko w przeczkolu w Akureyri. Chcialabym wyslac synka ale najperw chcialabym sie zorentowac jak dzieci polskie radza sobie w w przeczkolu i wogule czegos wiecej sie dowiedziec. Smile
Bardzo dziekoje i mam nadzieje ze ktos mi odpisze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gepard_czester
Gość
PostWysłany: 8 Sty 2007, 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Salomy

tylko uważaj żeby tą firmą z Keflavik nie była firma "Vo.. ". Przepraszam ,że nienapisałem całej nazwy ,ale już raz zostałem zganiony za pisanie całośći
Smile
Powrót do góry
aniafmk

Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 20
PostWysłany: 10 Sty 2007, 14:51    Temat postu: DZIECI RADZA SOBIE SUPER Odpowiedz z cytatem

dzieci w przedszkolach radza sobie ekstra..córeczka moich znjomych ma 4 latka i chodzi do islandzkiego pzredszkola juz 10 miesięcy gada po islandzku jak typowy mały islandczyk...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 11 Sty 2007, 22:33    Temat postu: Przedszkole Odpowiedz z cytatem

Asiaaa napisał:
Chcialabym odswierzyc troche temat przeczkola. A dokladnie zapytac sie czy ktos ma dziecko w przeczkolu w Akureyri. Chcialabym wyslac synka ale najperw chcialabym sie zorentowac jak dzieci polskie radza sobie w w przeczkolu i wogule czegos wiecej sie dowiedziec. Smile
Bardzo dziekoje i mam nadzieje ze ktos mi odpisze


moje dziecko dostalo miejsce w przedszkolu dokladnie po miesiacu pobytu. Szybciej dostaje sie miejsce jezeli dziecko jest starsze np. 5 letnie gdyz przed nim szkola. Poczatki nie byly ciekawe dziecko po 2 tygodniach stracilo chec chodzenia do przedszkola - trafil do grupy gdzie byli sami islandczycy. Codziennie byla mala walka - kryzys trwal jakies 3 tygodnie a potem bylo juz coraz lepiej. Dziecko zaczelo z radoscia chodzic do przedszkola. Najwazniejsze to sie nie poddawac!!!! Obecnie chodzi do pierwszej klasy i bez problemu sie porozumiewa. Zaznaczam, ze w domu mowimy tylko po polsku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asiaaa

Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 45
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 12 Sty 2007, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dieki za informacje w tym tygodniu zapisuje synka do przedszkola i mam nadzieje ze bedzie dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 12 Sty 2007, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zachecaj go jak najwiecej. Nam doroslym jest ciezko na poczatku a co tu mowic o dzieciaczku. Badz dobrej mysli i nieprzejmuj sie trudnosciami. Dzieci sie ucza bardzo szybko, ze my mozemy tylko zazdroscic!!!! Powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wika

Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 33
PostWysłany: 15 Lut 2007, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chcialabym sie dowiedziec czy przedszkola sa otwarte tak jak szkoly czyli do konca maja-poczatek czerwca czy moze jakies w wakacje jest otwarte w Reykjaviku,bo chcialabym zapisac dziecko do takiego zeby pozniej nie szukac drugiego na wakacje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 15 Lut 2007, 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przedszkola maja przerwe latem od 4 do 6 tyg.Zapisz sie czym predzej bo listy oczekiwania w Rvk sa nawet i 2 letnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 16 Lut 2007, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kazdym przedszkolu jest ustalana odrebnie przerwa letnia. W tej chwili sie o tym nie dowiesz. W przedszkolu, do ktorego chodzilo moje dziecko, byla wywieszona lista i trzeba bylo wpisac termin kiedy rodzicom by pasowalo. Nastepnie wybrany zostal termin na ktory przypadlo najwiecej wpisow.
Przedszkole bylo zamkniete przez jeden miesiac. Kazde przedszkole ma taki obowiazek.
Najlepiej podejsc do kuratorium i tam skladasz podanie o przyjecie do przedszkola. Oni dadza ci informacje o przedszkolach w poblizu miejsca zamieszkania lub w poblizu miejsca pracy. Powiedza ile mniej wiecej trzeba by czekac. Nastepnie warto isc do Centrum Miedzynarodowego gdzie chetnie pomagaja w szybszym dostaniu sie do przedszkola.
Warto wiedziec, ze oni maja tutaj system adaptacyjny w pierwszych tygodniach. Wszystko zalezy od dziecka. Pierwszy dzien jestes z dzieckiem godzine, na drugi dzien 2 godziny, na trzeci zostawiasz dziecko na 2 godziny - u mnie calosc zamknela sie w pieciu dniach (w Polsce chodzil do przedszkola), ale kolezanki dziecku zajelo to miesiac. O tym tez dobrze wiedziec.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asiaaa

Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 45
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 27 Mar 2007, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapisalam synka pod koniec lutego a od kwietnia idzie juz do przedszkola. Pani w przedszkolu powiedziala ze gdyby byl islandczykiem to poszedlby dopiero w czerwcu. Chdzi o to zeby dzieci z innych krajow szybciej sie tutaj zaklimatyzowaly. Dodam ze chodzi o przedszkole w Akureyri. Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aga

Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 36
PostWysłany: 19 Lip 2007, 19:41    Temat postu: DOKUMENTY POTRZEBNE DZIECKU ABY ZOSTAŁO PRZYJĘTE ! Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich forumowiczów ..pytanie raczej do mam ..proszę mi powiedzieć ..poniewaz udaje się niebawem na Islandie ze swoim 2-letnim synkiem ,mam pytanie co jest mi niezbedne do zapisania go do przedszkola?.Czy wystarczy tylko paszport ,czy moze jest potrzebny międzynarodowy akt urodzenia ?Bardzo proszę o szczegółową informacje ,żeby się nie okazało ,ze czegoś nie mam co jest niezbędne jesli chodzi o dokumenty
dziekuje z gĂłry za informacje i pozdrawiam wszystkich forumowiczĂłw Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asiaaa

Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 45
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 21 Lip 2007, 1:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli dziecko ma swoj paszport to powinien on wystarczyc , ale miedzymarodowy akt urodzenia moze byc potrzebny do zalatwienia innych spraw zwiazanych z pobytem na Islandii. Jezeli masz meza to pdpowiem ze moze byc jeszcze potrzebny miedzynarodowy akt slubu.

No i to wszystko, nie potrzebojesz rzadnych badan ani zaswiadczen o szczepionkach, bo gdzies tez o tym slyszalam.

Pozdrowienia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 1 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron