reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Praca przy budowie huty w Reyđarfjörđur
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 38, 39, 40  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy zanim dostałeś ofertę z Reyđarfjörđur wiedziałeś coś o Islandii?
TAK
43%
 43%  [ 54 ]
NIE
38%
 38%  [ 47 ]
Nadal nic nie wiem...
17%
 17%  [ 22 ]
Wszystkich Głosów : 123

Autor Wiadomość
Traczyk
Gość
PostWysłany: 31 Sty 2006, 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, czy mógłbyś powiedziec w jakim zawodzie pojedziesz, poniewaz ja czekam na wyjazd jako monter konstrukcji stalowych, z gory dzieki iceland.pl
Powrót do góry
rebTewje

Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 24
Skąd: Kalisz
PostWysłany: 31 Sty 2006, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy to do mnie bylo pytanie, ale jesli tak, to odpowiadam;

ja dla odmiany podpisałem kontrakt jak pracownik ochrony, ponoc jakies nieprzyjemne sytuacje minionej jesieni mialy miejsce w pracowniczym campusie i amerykanie postanowili paru takich jak ja zatrudnic. moze ktos z budowy wie w czym rzecz?

i jeszcze mam pytanie kulinarne: czy jako wegetarianin przeĹźyje na hutniczym wikcie? ;)

i jeszcze jedno: czy gniazdka w pokojach są w naszym europejskim standarcie? wiem, że w usa czy np w gb używają innych wtyczek niż nasze

raz jeszcze pozdrawiam i czekam na re:

:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
melosz

Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 48
PostWysłany: 31 Sty 2006, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakieś strzszne poślizgi są w tereminach wyjazdu.Jankesi chyba nie panują nad terminem budowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
faza69
Gość
PostWysłany: 31 Sty 2006, 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem o jakich poślizgach mówisz ??

dzisiaj dzwonili do mnie że już są bilety i 5 lutego o 4 rano w Krakowie na lotnisku mam być.
Powrót do góry
melosz

Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 48
PostWysłany: 1 Lut 2006, 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Złożyłem papiery w grudniu i nie wiem kiedy mam jechać.Są jakieś sparawy aferalne z Wojewódzkimi Biurami Pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rebTewje

Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 24
Skąd: Kalisz
PostWysłany: 1 Lut 2006, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy sieć wi-fi już hula po kampusie? jesli tak, to jaki ma zasięg? pytam, bo mam starego laptopa i tylko 16stobitowa karta wi-fi do niego wlazi, a nie chce kupowac jej jak sie ma okazac, ze na tej karcie nie znajdzie sieci?

z gory dzieki za cynk ;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
melosz

Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 48
PostWysłany: 2 Lut 2006, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głoszenie legend że pierwszy wytop będzie w lipcu 2006 to lipa.Dopiero 2007
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
atos

Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 5
PostWysłany: 2 Lut 2006, 15:42    Temat postu: Rozliczenie podatkowe Odpowiedz z cytatem

Jak koledzy radzą rozliczyć się z fiskusem w Polsce?
pozdrawiam Wszystkich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jacek .S

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 3
Skąd: OLKUSZ
PostWysłany: 2 Lut 2006, 18:33    Temat postu: fjardaal Odpowiedz z cytatem

witam!panowie po co te nerwy i plotki. Jestem na budowie co prwda dopiero 4 dni ,ale z tego co mi wiadomo niema zadnych poslizgow .Kazdy ktory zostal zakwalifikowany niech czeka cierpliwie na swoja kolej.Na bud. jest tyle ludzi ile potrzeba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
rush
Gość
PostWysłany: 7 Lut 2006, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam po dłuższej przerwie,nie odwiedzałem tego forum przez shizofrenie paranoidalną spowodowaną oczekiwaniem na datę wylotu i oto dziś padła w końcu magiczna cyfra 26 luty.
Tak więc po krótce tylko przypomnę że w moim przypadku okres oczekiwania to bez mała 7 miesięcy.
Składałem papierzyska i w Krakowie(z Bechtela kazali mi iść do urzędu pracy w tym mieście)po czym spróbowałem we Wrocławskim north-starze,a sam jestem z Zabrza.Jeżdziłem do Wrocławia chyba z pięć razy i w ten czwartek jadę po raz ostatni,okres oczekiwania to prawdziwa gehenna ale było warto jednak w dalszym ciągu towarzyszy mi niepokój,jednak niezmiernie mniejszy.
Biorąc pod uwagę to że zwolniłem się z naprawdę dobrej pracy i ciepłej posadki jako dyż.elektroenergetyk i operator nastawnii 60/110kv obawy są uzasadnione.
Życzę wszystkim powodzenia Wink Wink Wink
Powrót do góry
faza69
Gość
PostWysłany: 7 Lut 2006, 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich i tych co juz sa i tych co beda lol lol lol sorki za literowki ale tu na miejscu w kafejce maja niemieckie klawiatury ktore nie lykaja polskiej trzcionki Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Aha bym zapomnial ja i Tedyx juz tu jestesmy od dwoch dni.

podroz koszmar 4 samoloty i dwa autokary, ale ma to sie zmienic i to nie dlugo. Maja latac czartery do Katowic i z powortem.

Panowie jeszcze nie widzialem firmy dla ktorej dobro pracownika jak i jego bezpieczenstwo stoja na tak wysokim poziomie.

Co do WiFI tojest ale niestety pozostawia bardzo wiele do zyczenia oj wiele Tedyx moze cos na ten temat powiedziec zreszta nie tylko on.

pozdr. faza69
Powrót do góry
Traczyk
Gość
PostWysłany: 8 Lut 2006, 10:11    Temat postu: islandia Odpowiedz z cytatem

Witam! dzieki za wiadomosci, ja nadal czekam jako monter - moze sie doczekam hmmm powodzenia
Powrót do góry
melosz

Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 48
PostWysłany: 8 Lut 2006, 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest łącze do internetu w pokoju ? Jaka cena abonamentu ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Savage

Dołączył: 14 Sty 2006
Posty: 10
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 8 Lut 2006, 22:41    Temat postu: TTA Odpowiedz z cytatem

Witam.
mam pytanie do tych co na już miejscu. W Rimecu powiedzieli nam ostatnio że są jakieś perturbacje z kontraktami dla TTA - nie wiem dokładnie o co chodzi, ale sam czekam na taki i z tego co wiem, nie mam pewności że mimo podpisania wstępnego dostanę pełny. Ponoć też teraz informują dopiero na 2 tyg. przed odlotem - mimo ze jeszcze kiedyś obiecywali więcej czasu...? Moze ktoś z Was coś o tym wie dokładniej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
murzyn

Dołączył: 28 Lis 2005
Posty: 18
Skąd: Iceland
PostWysłany: 9 Lut 2006, 12:10    Temat postu: tta Odpowiedz z cytatem

słuchaj Savage TTA to zwykły pracownik fizyczny tyle tylko ze ma dodatkowa dzialke tzn lacznosc pomiedzy szefem danego odcinka a zwyklymi pracownikami bo od niego wymaga sie znajomosci angielskiego. Przylatuja tu prawie sami TTA i pozniej medrkuja ze oni przyjeli sie jako prac. umyslowi. Zreszta to nawet kierownicy robia fizycznie jak jest taka potrzeba
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
atos

Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 5
PostWysłany: 9 Lut 2006, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mów tak Murzyn.Bez TTA nie dalibyśmy rady.Są nam potrzebni i musi ich wiecej przylecieć.Kochani tłumacze. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Savage

Dołączył: 14 Sty 2006
Posty: 10
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 9 Lut 2006, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Murzyn - widze że się nie zrozumieliśmy - w Rimecu powiedzieli że wszystkie kontrakty z wyłaczniem TTA sa potwierdzone. Jednie TTA nie sa pewne, nawet pomimo podpisania wstepnego kontraktu. Dlatego było moje pytanie czy coś wiecie więcej na ten temat. Jestescie a miejscu więc się lepiej orintujecie w zawiłościach i potrzebach pracodawcy. Zdaję sobie sprawę że nie jade parzyć kawy:) Jesli jade...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Horpyna

Dołączył: 22 Gru 2005
Posty: 40
Skąd: KALISZ
PostWysłany: 11 Lut 2006, 21:55    Temat postu: Propozycja pracy. Odpowiedz z cytatem

Czy propozycja pracy w Irlandii (nie Islandii) za 624 euro na tydzień (39godzin/tydzień) plus dodatek za pracę zmianową i nadgodziny (płaca brutto) to dużo czy mało? Nigdy nie pracowałem za granicą i nie mam rozeznania jak to wygląda. Jest to praca w przemyśle spożywczym w którym mam spore doświadczenie. Z Islandii na razie nie mam żadnej odpowiedzi. Proszę o szczere odpowiedzi ponieważ osiągnąłem już wiek w którym trzeba bardzo mocno ważyć decyzję rozwiązania umowy o pracę gdyż na drugą można długo czekać. Już raz podejmowałem decyzję odchodzenia z upadającej firmy i wiem co to znaczy. Pozdrawiam życzliwych.

HORPYNA
_________________
Moja Horpyna to najpiękniejszy bokser
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
faza69
Gość
PostWysłany: 12 Lut 2006, 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

melosz napisał:
Jest łącze do internetu w pokoju ? Jaka cena abonamentu ?

Moi kochani wyjeżdżający tu i teraz rozwieje wszelkie tajemnice i zawiłości spraw internetu tu na miejscu :


1. Internet jest ale radiowy we wcześniej zasiedlonych kampach ponoć jest w pokojach.
2. Nowo zasiedlone nie mają interenetu
3. Na moje pytania co do przyszłości tej sprawy nikt nie umie udzielić konkretnej odpowiedzi.
4. Internet dostarcza Islandzka firma i z tego co wiem to ona wyposażyła kawiarenke w komputery.
5. Jest kawiarenka internetowa i stoi w niej pare kompów ale możesz na nich rozmawiać na GG ( już jest zainstalowane )przeglądać strony oczywiście poprzez filtry.
6. Nie wiem czemu ma to służyć ale kompy w kawiarence mają ograniczenia czasowe tzn. od włączenia masz 60 minut potem komp rozłącza Ci wszystko i na nowo musisz się logować.
7. Ale nie martwcie się są miejsca tak jak to z którego do was pisze gdzie dostęp jest bezproblemowy.
8. Co do opłat były jakieś przymiarki ale jak na razie internet jest free.

to chyba wszystko pozdrawiam
Powrót do góry
melosz

Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 48
PostWysłany: 15 Lut 2006, 6:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To znaczy że cały czas w każdą niedzielę,przybywają nowe "siły".Kiedy zawiadamiają o wyjeździe.Jak to jest zorganizowane.Opiszczcie to.Podobno dzwonią na dwa tygodnie przed wyjazdem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 38, 39, 40  Następny
Strona 29 z 40

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron