reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

ZASIŁEK DLA BEZROBOTNYCH
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 5 Gru 2009, 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AcidBurn napisa:

Nie ma to jak samodoskonalenie.


Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
AcidBurn

Doczy: 09 Pa 2009
Posty: 426
Skd: Reykjavik
PostWysany: 6 Gru 2009, 1:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3KO27 napisa:
...ja poprostu nie wytrzymałem gdy ktoś uważa ludzi na zasiłkach za dno społeczne i najgorsze mendy żyjące za cięzko utyrane pieniądze "porządnych i moralnych" podatników Rolling Eyes powiedziałem swoje...i zgadzam sie z wypowiedzią wyżej,najlepiej niech każdy robi co uważa za słuszne i pilnuje swojego zadka Wink


heh... widzisz, każdy jak najbardziej powinien pilnować swojego zadka, ale kto powiedział, że nie można publicznie wygłaszać opinii? Twisted Evil Ty masz taką, ja mam inną... owszem nie znam Cię, nie oceniam Cię jako całokształtu a jedynie to, o czym piszesz.

Każdy przyjeżdża do innych krajów z różnych powodów: jedni po to, by zwiedzać różne miejsca; poznawać kulturę, mentalność, geografię innych krajów; inni po to, by znaleźć swoje własne miejsce w świecie; jeszcze inni dla celów zarobkowych. Wiesz, ja zauważyłam tutaj coś, czego nie trudno nie zauważyć: Islandia daje ogromne możliwości rozwoju. A dodatkowo jej izolacja i krajobrazy pozytywnie wpływają na mój stan ducha Smile Oczywiście w każdym kraju są minusy i plusy. Tylko śmieszą mnie opinie naszych rodaków, którzy narzekają na cokolwiek i mimo wszystko nadal tutaj m ieszkają Very Happy Skoro jest tak źle i tak niedobrze, czemu nie wrócić do kraju??

Jestem w stanie zrozumieć osoby, które tutaj dłuższy czas pracowały, a coś się wydarzyło w ich życiu, że nie chcą tu dłużej być i wykorzystują pieniądze, które sami naskładali odprowadzając podatki. Przeciwko takim osobom nic nie mam. Chodzi mi właśnie o osoby, które pierdzą w stołki, a z Twoich wypowiedzi tak wynikało Smile Przyjechać, odpracować rok i 3 lata siedzieć na państwowej kasie. I jeszcze być z tego zadowolonym. Skoro się to Ciebie nie tyczy, to nie rozumiem oburzenia Very Happy
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kamcia

Doczy: 04 Gru 2009
Posty: 16
PostWysany: 6 Gru 2009, 2:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co te spory,popieram ludzi którzy siedzą na zasiłkach a niech siedza jak moga a niby czemu nie?Zapracowali sobie na to,nie mam nic przeciwko bo to nie moja sprawa a ich i najlepiej niech sie kazdy skupi na sobie:)Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 6 Gru 2009, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3KO27 napisa:
....widze,że wszedzie wciskasz swoje 5 groszy a raczej 5 koron Wink

A raczej nawet 5 eyrir Smile

3KO27 napisa:
mała przestroga,ażeby nie posypał sie na ciebie grad gromów od innych użytkowników forum,bo była juz jedna taka


Grad gromów jest niemiły tylko jeżeli pochodzi od osób wartych uwagi...od reszty tylko śmieszy...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
AQA
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Doczy: 18 Lis 2009
Posty: 26
PostWysany: 6 Gru 2009, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie sa rozni, a AcidBurn juz nie pierwszy raz pokozauje, ze jest wszechwiedzaca i najmadrzejsza i tak jak napisal K...cos:) moze faktycznie siedzi tu kilka lat i uwaza sie za islandke??? w kazdym razie dla mnie to kazdy moze siedziec na zasilku jesli na to zapracowal i jak SYLWIAM napisala kazdy powinien znalezc taka prace ktora lubi:) od stycznia tez ide na zasilek he he he:)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
carmela

Doczy: 11 Gru 2007
Posty: 34
Skd: reykjavik
PostWysany: 8 Gru 2009, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Ponawiam zapytanie. Czy urzad pracy ma prawo zabrac zasilek lub go wstrzymac lub zrobic cokolwiek innego osobie ktora jest na zasilku i jednoczesnie pracuje na czesc etatu? Czy sa jakies ograniczenia w tej kwestii? Oczywiscie wiadomo ze w takiej sytuacji pobierany zasilek bedzie pomniejszony o te czesc na jaka jest sie zarejestrowanym.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
AcidBurn

Doczy: 09 Pa 2009
Posty: 426
Skd: Reykjavik
PostWysany: 8 Gru 2009, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

carmela napisa:
Witam! Ponawiam zapytanie. Czy urzad pracy ma prawo zabrac zasilek lub go wstrzymac lub zrobic cokolwiek innego osobie ktora jest na zasilku i jednoczesnie pracuje na czesc etatu? Czy sa jakies ograniczenia w tej kwestii? Oczywiscie wiadomo ze w takiej sytuacji pobierany zasilek bedzie pomniejszony o te czesc na jaka jest sie zarejestrowanym.


widocznie nikt nie wie. Jeżeli Cię to spotkało, poprostu udaj się do urzędu lub nawet zadzwoń i zaopytaj. Napewno udzielą Ci informacji.
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
adek85

Doczy: 12 Gru 2008
Posty: 41
PostWysany: 8 Gru 2009, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

carmela napisa:
Witam! Ponawiam zapytanie. Czy urzad pracy ma prawo zabrac zasilek lub go wstrzymac lub zrobic cokolwiek innego osobie ktora jest na zasilku i jednoczesnie pracuje na czesc etatu? Czy sa jakies ograniczenia w tej kwestii? Oczywiscie wiadomo ze w takiej sytuacji pobierany zasilek bedzie pomniejszony o te czesc na jaka jest sie zarejestrowanym.


Tak urzad pracy ma prawo wstrzymać, zawiesic lub zabrac zasiłek do wyjasnienia sprawy, jeżeli sie dorabia nalezy to zgłosić.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skd: z tamtąd
PostWysany: 8 Gru 2009, 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AcidBurn napisa:

Każdy przyjeżdża do innych krajów z różnych powodów: jedni po to, by zwiedzać różne miejsca; poznawać kulturę, mentalność, geografię innych krajów; inni po to, by znaleźć swoje własne miejsce w świecie; jeszcze inni dla celów zarobkowych. Wiesz, ja zauważyłam tutaj coś, czego nie trudno nie zauważyć: Islandia daje ogromne możliwości rozwoju. A dodatkowo jej izolacja i krajobrazy pozytywnie wpływają na mój stan ducha Smile Oczywiście w każdym kraju są minusy i plusy. Tylko śmieszą mnie opinie naszych rodaków, którzy narzekają na cokolwiek i mimo wszystko nadal tutaj m ieszkają Very Happy Skoro jest tak źle i tak niedobrze, czemu nie wrócić do kraju??


zgadzam się w tej kwestii z tobą i naprawde nie narzekam,mi równiez się tu podoba mozna powiedzieć,że odnazlazłem sie tutaj Wink

AcidBurn napisa:

Chodzi mi właśnie o osoby, które pierdzą w stołki, a z Twoich wypowiedzi tak wynikało Smile Przyjechać, odpracować rok i 3 lata siedzieć na państwowej kasie. I jeszcze być z tego zadowolonym. Skoro się to Ciebie nie tyczy, to nie rozumiem oburzenia Very Happy


..jesli dobrze wczytałaś sie w moje wypowiedzi to napewno tak nie wynikało a jesli tak to sprostowałem je po czasie Rolling Eyes ... uwierz mi nie interesował mnie zasiłek zaraz po przyjeździe tutaj i podjeciu pracy,dowiedziałem sie o tych 3 latach bezrobotnego dopiero gdy zacząłem sie o niego starać...akurat tyczy sie mnie bo pisałaś o bezrobotnych więc reasumujac ja nim również jestem i po rajtuzach nie dam sobie jechać Rolling Eyes więc nie każdy bezrobotny jest taki jak ci sie wydaje:?: a jak ty to przyjęłaś lub czy zmienił się twój pogląd na ten temat to naprawde mnie to nie interesi,chciałem ci to pokazać z innego punktu widzenia,proste Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
AcidBurn

Doczy: 09 Pa 2009
Posty: 426
Skd: Reykjavik
PostWysany: 8 Gru 2009, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3KO27 napisa:
akurat tyczy sie mnie bo pisałaś o bezrobotnych więc reasumujac ja nim również jestem i po rajtuzach nie dam sobie jechać Rolling Eyes więc nie każdy bezrobotny jest taki jak ci sie wydaje:?: a jak ty to przyjęłaś lub czy zmienił się twój pogląd na ten temat to naprawde mnie to nie interesi,chciałem ci to pokazać z innego punktu widzenia,proste Wink


no ale widzisz Ty w moje wypowiedzi też się nie wczytałeś, bo napisałam jasno jakich ludzi nie szanuję. Skoro nie tyczyło się to Ciebie, to nie wiem w ogóle skąd to oburzenie i podpinanie się jako tako do nich. Napisałam przecież, że ogólnie do bezrobotnych nic nie mam. Tylko do tych, którzy uczynili sobie z tego spoób na życie. Ot co. Wink
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gromas

Doczy: 17 Lip 2007
Posty: 9
Skd: iceland-reykjavik
PostWysany: 14 Gru 2009, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the directorate of labour has now begun a better a new inspection program aiming at reviewing if those who have been receiving unemployment benefits still have the legal right to do so . the act on unemployment benefits no.54/2006 stipulates the criteria for receiving them . among those are that the unemployed must in active search of a job and residing in iceland cf . paragrapht 13 of the act. for this reason you are hereby asked to attend a meeting with agents of the inspection unit of the directorate of labour at borgatuni 7b at 14;00 on the 18 th of desember. it is necessary to bring personal identifications with you,such as driver license or passport. any comments should be sent by e-meil at eftirlit@vmst.is no later then 17 th of desember. the directorate of labour would like to bring your attention to the fact if you don t qualify for unemployment benefits at all times you risk losing your right to them. PRZETŁUMACZYLEM NA POLSKI: Dyrekcja pracy, teraz zaczęły lepiej nowy program kontroli Dążąc do przeglądu, jeśli ci, którzy zostali otrzymywania zasiłku dla bezrobotnych nadal mają prawo to zrobić. ustawy o zasiłki dla bezrobotnych No.54/2006 określa kryteria ich otrzymywania.spośród tych, które są bezrobotne muszą aktywnie szukać pracy i zamieszkały w por. Islandii. Paragrapht 13 ustawy. Z tego powodu można zostają poproszeni o udział w spotkaniu z przedstawicielami jednostki kontroli w Dyrekcji pracy na Borgatuni 7b w 14; 00 na 18 th of gru. jest to niezbędne dla wprowadzenia osobowych identyfikacyjne z wami, takie jak prawo jazdy lub paszport.wszelkie uwagi należy kierować na adres e-Meil na Eftirlit@vmst.is nie później niż 17 th of gru. Dyrekcja pracy chciałby wnieść uwagę na fakt, czy Don t Kwalifikacje do zasiłku dla bezrobotnych przez cały czas istnieje ryzyko utraty prawa do nich.
CZY KTOS DOSTAL PODOBNE PISEMKO?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
79 ehf

Doczy: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysany: 14 Gru 2009, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prztełumaczyłeś?


W którym miejscu? Ja widze jakiś bełkot z Google translate.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gromas

Doczy: 17 Lip 2007
Posty: 9
Skd: iceland-reykjavik
PostWysany: 14 Gru 2009, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TAK TO MOZE BELKOT Z GOOGLE TŁUMACZ ALE CZY KTOS DOSTAL COS PODOBNEGO? Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Hegemon
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Doczy: 27 Pa 2009
Posty: 38
PostWysany: 14 Gru 2009, 13:26    Temat postu: Zasilek... Odpowiedz z cytatem

Nie ma powodu do obaw,dostalem cos takiego w ubieglym miesiacu,jedziesz pokazujesz dowod tozsamosci i po sprawie.(to tak jak bys musial sie podpisac)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gromas

Doczy: 17 Lip 2007
Posty: 9
Skd: iceland-reykjavik
PostWysany: 14 Gru 2009, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DZIEKUJE HEGEMON ZA ODPOWIEDZ !POZDRAWIAM Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
adek85

Doczy: 12 Gru 2008
Posty: 41
PostWysany: 28 Gru 2009, 1:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdarzyło sie komuś zapomnieć zalogować miedzy 20 a 25???? były w związku z tym jakieś opóźnienia z wypłata zasiłku???
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jacek108

Doczy: 06 Wrz 2008
Posty: 137
Skd: łomża / Reykjavik
PostWysany: 28 Gru 2009, 7:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adek dzieki za posta bo właśnie ja też zapomniałem heh dzis sie zalogowałem. problemow nie było ale nie wiem czy wszystko bedzie ok.... Crying or Very sad
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
seljahverfi
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 12 Lip 2009
Posty: 187
Skd: z Kądś
PostWysany: 28 Gru 2009, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek108 napisa:
adek dzieki za posta bo właśnie ja też zapomniałem heh dzis sie zalogowałem. problemow nie było ale nie wiem czy wszystko bedzie ok.... Crying or Very sad
Ztego tytułu przelew będzie z opóznieniem.
_________________
Mér er alvara ™
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
esmerka31

Doczy: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysany: 28 Gru 2009, 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://visir.is/article/20091228/FRETTIR01/880703407
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skd: Keflavik
PostWysany: 28 Gru 2009, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba byc naiwnym i glupim by logowac sie na stronie VMST z polskiego IP.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Nastpny
Strona 18 z 22

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron