Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat |
Autor |
Wiadomo |
| Tely
| Doczy: 07 Mar 2004 | Posty: 82 | Skd: Polska |
|
Wysany: 16 Sie 2007, 7:46 Temat postu: Pani Fotyga - dyplomata ??????????? |
|
|
http://wiadomosci.onet.pl/1589667,12,item.html
Czytając tą wypowiedź czułem tylko i wyłącznie zażenowanie.
Zgadzam się z wypowiedzią, że "tą Pania należy zamknąć w gabinecie a klucz wyrzucić do Wisły".
I nie rozumiem - jaki cel dla polskiej polityki zagranicznej miała ta wypowiedź. Może, ktoś mądrzejszy mi podpowie, bo ja naprawdę nie wiem co Pani "Dyplomatka" chciała przez tą wypowiedź osiągnąć.
Po co się pieprzyć w dyplomację, jutro robimy mobilizację i atakujemy Moskali i Hitlerowców
Wczoraj była defilada, pokazaliśmy całemu swiatu naszą potęgę militarną (najmocniejszą bronią były Leopardy z niemieckiego szrotu)
OD MORZA DO MORZA |
|
Powrt do gry |
|
 |
| Ireth Alpha Team
| Doczy: 22 Pa 2004 | Posty: 416 | Skd: Dania |
|
Wysany: 16 Sie 2007, 10:54 Temat postu: |
|
|
A mi to przypomina zapieklosc pewnego chinskiego studenta, ktory opowiadal nam, jak to kazdy maly Chinczyk od dziecka ma wpajana nienawisc do Japonczykow -- zarowno do osob, jak i produktow, literatury itp. Ze wzgledu na zaszlosci wojenne. Tak tego sluchalam i wlosy mi stawaly deba, ze tyle lat po wojnie mozna sie tak zachowywac. Zgodnie z tymi kryteriami, ja i moje dwie kolezanki, Zydowka i Niemka, nie powinnysmy ze soba nawet rozmawiac...
A pani Fotyga powinna robic to, co umie najlepiej -- milczec. _________________ Ziemniaki pozdrawiaja buraki. |
|
Powrt do gry |
|
 |
| mjkl ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
| Doczy: 26 Pa 2006 | Posty: 2605 | |
|
Wysany: 16 Sie 2007, 11:13 Temat postu: |
|
|
dobra dyplomacja to niepotrzebna fatyga... ;] |
|
Powrt do gry |
|
 |
| jegorek
| Doczy: 21 Maj 2007 | Posty: 24 | Skd: Wrocław |
|
Wysany: 16 Sie 2007, 12:56 Temat postu: |
|
|
szkoda gadac, lepiej zamkąć gdzieś w kraterze wulkanu |
|
Powrt do gry |
|
 |
| narsiltm
 | Doczy: 15 Gru 2006 | Posty: 186 | Skd: Skądinąd. |
|
Wysany: 16 Sie 2007, 13:44 Temat postu: |
|
|
>Tely
Czytales caly wywiad, czy tylko przytoczone i opatrzone odpowiednim komentarzem cytaty?
Moim zdaniem w duzej mierze ma racje ale z tym wywiadem spaprala troche sprawe... a moze nie? Trzeba zaczekac na rezultaty tego kroku. _________________ Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie. |
|
Powrt do gry |
|
 |
| narsiltm
 | Doczy: 15 Gru 2006 | Posty: 186 | Skd: Skądinąd. |
|
|
Powrt do gry |
|
 |
| Tely
| Doczy: 07 Mar 2004 | Posty: 82 | Skd: Polska |
|
Wysany: 16 Sie 2007, 14:23 Temat postu: |
|
|
A wiesz, że zastanowiło mnie dlaczego tak szybko ten temat spadł ze stronu głównej onetu.
Nie będzie tajemnicą, że nie jestem zwolenikiem polityki zagranicznej Pani Fotygi ale w tym miejscu, trzeba to przyznać, padła ofiarą "Dziennika".
I po to właśnie jest forum, żeby nikt nam wody z mózgu nie robił.
narsiltm-
dzięki |
|
Powrt do gry |
|
 |
| Tely
| Doczy: 07 Mar 2004 | Posty: 82 | Skd: Polska |
|
Wysany: 16 Sie 2007, 14:51 Temat postu: |
|
|
narsiltm napisa: | Na przyszlosc, zamiast powielac bzdurne artykuly sugeruje zajzec do zrodel:
|
Jakby to powiedzieć: wiele poważnych redakcji nie zadało sobie takiego trudu, więc co wymagać od nas szarych żuczków.
Jak mówił klasyk (którego imienia nie zacytuję aby go nie reklamować)
Kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą.
I w tym wypadku tak się stało. Jest to klasyczny przykład jak bardzo jesteśmy manipulowani. Przerażający jest dodatkowo fakt, że redaktor naczelny zezwolił na publikację bez autoryzacji.
W każdym normalnym państwie redaktor naczelny zostałby zwolniony z pracy przez rozstrzelanie, a gazeta po długim i kosztownym procesie poszłaby by w skarpetach.
Nie zazdroszczę Fotydze, musi teraz udowodnić, że nie jest wielbłądem. |
|
Powrt do gry |
|
 |
| narsiltm
 | Doczy: 15 Gru 2006 | Posty: 186 | Skd: Skądinąd. |
|
Wysany: 16 Sie 2007, 15:54 Temat postu: |
|
|
Tely sorki za moj ostry ton, spoko gosc jestes:)
Czy wlascicielem dziennika nie jest przypadkiem niemiecki kapital? Obserwuje ta gazete od pierwszego numeru i zauwazylem spadek poziomu. Na samiuskim poczatku byla naprawde fajna,obiektywna i zetelna, ciekawe czy nie chodzilo o zdobycie grupki odbiorcow celem pozniejszego ich manipulowania. Iscie jak u Orwella! _________________ Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie. |
|
Powrt do gry |
|
 |
| Ireth Alpha Team
| Doczy: 22 Pa 2004 | Posty: 416 | Skd: Dania |
|
Wysany: 16 Sie 2007, 19:51 Temat postu: |
|
|
Axel Springer jest wlascicielem, nie przypadkiem. Naprawde sadzisz, ze to ma znaczenie? Przeciez zarowno "Dziennik", jak i "Rzepa" sa prorzadowe. Moze po prostu ktos tam nie lubi pani Fotygi.
Ale co do manipulacji artykulem, jest zenujaca. Az dziwne, ze robia to w czasach, kiedy ludzie znaja obce jezyki i moga sobie rozne rzeczy posprawdzac... Choc, jak pokazuje ten watek, nie kazdemu sie chce. _________________ Ziemniaki pozdrawiaja buraki. |
|
Powrt do gry |
|
 |
| narsiltm
 | Doczy: 15 Gru 2006 | Posty: 186 | Skd: Skądinąd. |
|
Wysany: 16 Sie 2007, 21:36 Temat postu: |
|
|
Z "niemieckim kapitalem" maly zarcik sobie zrobilem. Dzisiaj w Polsce manipulacja tego typu to rzecz nagminna. Nie jestem jakis proKaczynski ale to nagonki na niego powinnismy sie wstydzic przed zachodnimi sasiadami. Drobne wpadki sa naglasniane w ponizajacy(nie tyklo adresata ale na dobra sprawe nas wszystkich) sposob, ze az skora cierpnie. Wole nie myslec jak bym sie czul na jego miejscu... wiem, wiem sam chcial zostac premierem/ prezydentem.
Solidarnosci w narodzie za grosz, wlasne brudy pierzemy w Brukseli nawet Lech Walesa krytykuje w jakby nie bylo niemieckiej prasie obecny rzad. Moze wystosujemy petycje o zbrojna interwencje Rosji,jestem pewien, ze z checia by nam pomogli;) _________________ Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie. |
|
Powrt do gry |
|
 |
| O.E. Opiekun Forum
 | Doczy: 03 Lut 2004 | Posty: 2552 | Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa |
|
Wysany: 16 Sie 2007, 21:52 Temat postu: |
|
|
A nie tak dawno ktoś żądał ode mnie dowodów, że media kłamią. Tu mamy to jak na dłoni. Nikt nie poniesie konsekwencji, a jakaś tam część społeczeństwa zostanie z kłamstwem w głowie.
Co do Fotygi, to wydaje się słabym ministrem. Jednak muszę przyznać, że Niemcy (rozumiane jako rząd niemiecki) z pewnością dba głównie o interes Niemców. Stąd zbliżenie Niemiec i Rosji w wielu kwestiach. Wątpię, by Niemcy robiły coś specjalnie na złość Polsce, raczej robią wiele rzeczy dla swojej korzyści a my czasem na tym tracimy. O wiele klarowniejsza sprawa jest z polityką Kremla, który już się nie kryje ze swą infantylną zabawę w zemstę za to, że Polska nie szanuje Rosji.
Putin jako polityk, choć skuteczny, zachowuje się jak mały chłopiec w piaskownicy. Coś mu się nie podoba, to zaraz ręcznie coś zarządzi. Estonia przeniosła pomnik (nawet go nie zniszczyła!) i już rosyjskie koleje wycofały się z kursowania do Tallinna a siły specjalne zaatakowały sieć internetową Estonii. Dosłownie jak małe dzieci...
Wracając do Niemiec, to tam jest mniej agresji, raczej zwykła biznesowa chciwość (obecna u biznesmenów na całym świecie).
Z pewnością jest wielu Niemców, którzy nie lubią Polaków, ale ogólnie Niemcy jako naród są życzliwi i otwarci.
Do Ireth:
Pamiętaj, że czasem mądry człowiek kłamie, by doprowadzić kogoś do prawdy. Rząd chiński być może tworzy mit wspólnego wroga by zjednoczyć Chinczyków w patriotyzmie. Dzięki temu czują dodatkowy czynnik, który spaja ich naród.
Japonia jako wróg jest prawdopodobnie tylko wirtualnym wrogiem, taką tarczą pewnych frustracji. Prawdopodobnie nie jest to ukierunkowane jako żywa nienawiść do Japończyków, a raczej jako żal i zagrożenie.
W Polsce za PRL też był zasiewany strach przed Niemcami. I raczej nie chodziło o nienawiść, a właśnie o strach, który można wykorzystać.
Oczywiście powstaje pytanie o moralne podstawy takiego działania.
Dziś żyjemy w świecie, gdzie każdy (nawet głupi) człowiek ma prawo do własnej opinii, gdzie wszystkie wartości zostały zrelatywizowane (czyli nie ma wartości bezwzględnych). Czasem taka wolność prowadzi do chaosu.
Może czasem lepiej założyć niewidzialną smycz, by wyprowadzić masy na ludzi?
Bez smyczy, masy pędzą tylko ku kasie, żarciu, seksowi i władzy. A ta gonitwa po trupach jest bardzo szkodliwa dla społeczeństwa.
Osobiście jestem przeciwnikiem kłamstw, ale w przypadku Niemiec, nie jest kłamstwem, że Niemcy jako kraj dość radośnie przystąpił do wojny z Polską. Oczywiście nie można winić szarych mas, których głupota nie pozwala na dojrzałe decyzje; ale fakt pozostaje faktem.
Nie oznacza to, że 3 przyjaciółki (Niemka, Żydówka i Polka) mają się nienawidzić. Raczej powinny PAMIĘTAĆ (ku przestrodze).
Ja mam natomiast wrażenie, że naród niemiecki myśli, że można wreszcie zdjąć "żałobę". Przez 50 lat kajali się za Hitlera i mają dość.
Robią to jednak zbyt ostentacyjnie. Bo młodzi ludzie nie czują więzi i nie czują się odpowiedzialni za tamte czasy. Tak jak Polacy nie czują żalu z powodu Niemców zabitych pod Cedynią...
Czy taka postawa jest dobra? Nie wiem... wydaje mi się, że nie, bo przepraszać zawsze można. Polacy też mogliby przeprosić, bo z pewnością wielu Polaków robiło złe rzeczy. A jako ludzie powinniśmy przepraszać za Hitlera, bo on też był człowiekiem jak my... _________________ CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
|
|
Powrt do gry |
|
 |
| narsiltm
 | Doczy: 15 Gru 2006 | Posty: 186 | Skd: Skądinąd. |
|
Wysany: 16 Sie 2007, 22:00 Temat postu: |
|
|
OE tym razem przyznaje Ci racje bez dyskusji... liczylem nawet na logityczny wpis w tym temacie;) _________________ Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie. |
|
Powrt do gry |
|
 |
| narsiltm
 | Doczy: 15 Gru 2006 | Posty: 186 | Skd: Skądinąd. |
|
Wysany: 16 Sie 2007, 22:08 Temat postu: |
|
|
Ale od jednego nie moge sie powstrzymac... Kto Ci naopowiadal takich bajek, ze Hitler niby Niemcem? Jaka odpowiedzialnosc? Przeciez on byl jedynie zlym czlowiekiem! _________________ Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie. |
|
Powrt do gry |
|
 |
| O.E. Opiekun Forum
 | Doczy: 03 Lut 2004 | Posty: 2552 | Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa |
|
Wysany: 16 Sie 2007, 22:22 Temat postu: |
|
|
narsiltm napisa: | Ale od jednego nie moge sie powstrzymac... Kto Ci naopowiadal takich bajek, ze Hitler niby Niemcem? Jaka odpowiedzialnosc? Przeciez on byl jedynie zlym czlowiekiem! | Brawo!
Tak trzymać
P.S. Oczywiście z narodowości był Niemcem (dokładniej wschodnim Niemcem czyli Austriakiem), ale jego narodowość nie powinna nas interesować, chyba, że robimy tutaj badania socjologiczne.  _________________ CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
|
|
Powrt do gry |
|
 |
| Tely
| Doczy: 07 Mar 2004 | Posty: 82 | Skd: Polska |
|
Wysany: 17 Sie 2007, 10:51 Temat postu: |
|
|
Odżajer Egzegeta napisa: | narsiltm napisa: | Ale od jednego nie moge sie powstrzymac... Kto Ci naopowiadal takich bajek, ze Hitler niby Niemcem? Jaka odpowiedzialnosc? Przeciez on byl jedynie zlym czlowiekiem! | Brawo!
Tak trzymać
P.S. Oczywiście z narodowości był Niemcem (dokładniej wschodnim Niemcem czyli Austriakiem), ale jego narodowość nie powinna nas interesować, chyba, że robimy tutaj badania socjologiczne.  |
Podpisuję się pod tym obiema łapkami |
|
Powrt do gry |
|
 |
| Tely
| Doczy: 07 Mar 2004 | Posty: 82 | Skd: Polska |
|
Wysany: 17 Sie 2007, 10:57 Temat postu: |
|
|
Pamiętacie może film "Wszyscy ludzie prezydenta".
Przypomnijcie sobie jak tam wyglądała publikacja sensacyjnych danych. Przed każdym nowym numerem dziennikarze dzwonili do osób opisanych w ich artykułach z prośbą o komentarz.
Tego w Polsce brakuje. Całkowity brak profesjonalizmu.
Fotyga wg mnie jest złym dyplomatą, ale to nie upoważnia nikogo do rzucania pod jej adresem oszczerstw (bo jak to inaczej nazwać). |
|
Powrt do gry |
|
 |
|
|
Nie moesz pisa nowych tematw Nie moesz odpowiada w tematach Nie moesz zmienia swoich postw Nie moesz usuwa swoich postw Nie moesz gosowa w ankietach
|
|