reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Bajka o dobrym rybaku i świecach. Potrzebna pomoc!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Przegląd prasy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
aneta.krejczy

Doczy: 14 Pa 2014
Posty: 141
Skd: Wrocław
PostWysany: 22 Gru 2014, 22:42    Temat postu: Bajka o dobrym rybaku i świecach. Potrzebna pomoc! Odpowiedz z cytatem

Rybak Jón Elíasson, który od pięciu lat jest w Reykjavíku wolontariuszem na rzecz potrzebujących rodzin, został wczoraj o północy obudzony przez policję w związku z podpaleniem jego samochodu. Jón wytwarza świece, które sprzedawane są w okresie bożonarodzeniowym, a dochód z tej działalności przeznaczany jest na cele charytatywne.

„Ktoś włamał się do mojego samochodu, ukradł łopatę odśnieżani i kilka płyt CD, a potem podpalił go”, powiedział mężczyzna dla Mbl.is. Jón nie spodziewa się otrzymać zbyt dużego odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej, gdyż jego samochód miał 15 lat. Jak dotąd nie odnaleziono świadków tego zdarzenia, a szczątki pojazdu zostały dziś rano odholowane z parkingu przy centrum pomocy rodzinie.

Jón skończył wczoraj przygotowywanie 4800 świec i został z powodu swojej bezinteresownej pracy opisany w artykule na łamach dziennika „Morgunblaðið”. Jest on właścicielem małego trawlera, który wypływa z Bolungarvík w zachodniej części Islandii, i – jak wyjaśnił w wywiadzie – potrzebuje zająć się czymś, kiedy nie jest na statku. „Chcę pomagać, wspierając dobrą sprawę”. Ma nadzieję wrócić do swojej pracy w marcu.

Świece są wytwarzane z łoju i – jak tłumaczy Jón – przygotowywanie ich jest raczej nieprzyjemnym zajęciem z powodu zapachu, który wydziela się z łoju podczas topienia. „Nikt więcej nie chciał wykonywać tej pracy, raz udało mi się zdobyć na chwilę pomocników. Nie widziałem nigdy wcześniej [procesu] przygotowywania świec, zanim nie podjąłem [pracy] tutaj i rozpoczęcie tego było trochę eksperymentem. Uczenie się nowych rzeczy to zawsze zabawa. Świece palą się przez okres 15-20 godzin”.

Jeśli ktokolwiek chce pomóc Jónowi i jest w stanie podwozić go lub przekazać mu samochód, prosimy o kontakt z centrum pomocy rodzinie pod numerem 551-3360.

Źródło: http://www.mbl.is/english/news/2014/12/19/volunteer_s_car_set_on_fire/.
_________________
Aneta Krejczy
Instytut Północny
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
DELETED
Go
PostWysany: 29 Gru 2014, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DELETED
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Przegląd prasy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron