reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Podróż do Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
PostWysłany: 6 Wrz 2014, 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

genszer17 napisał:
CHRISTCRUSHER napisał:
F35 powinieneś dać radę , dodatkowo zaliczysz Hveraverill. F26 odradzam ,kilka brodów i dużo wyjebów na drodze. Jechałem obydwiema trasami 2 tygodnie temu i warunki były dobre , na Sprengisandur wyjątkowo niskie poziomy rzek ale i tak za głebokie dla passata.
Witam.Wybieram się 14 września na drogę F26,suzuką 4x4,i mam pytanie,czy tym samochodzikiem dam radę przejechać w jeden dzień? czy potrzeba jakieś dodatkowe wyposażenie?Z góry dzięki za wszelkie info

spokojnie dasz rade.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
genszer17

PostWysłany: 7 Wrz 2014, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za szybką odpowiedż.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WalkerMan

PostWysłany: 14 Wrz 2014, 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio pamiętam jak spędziłem noc chodząc po mieście, było malowniczo <3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DELETED
Gość
PostWysłany: 17 Wrz 2014, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DELETED
Powrót do góry
DELETED
Gość
PostWysłany: 22 Sty 2015, 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DELETED
Powrót do góry
Jar

PostWysłany: 22 Sty 2015, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MateuszS napisał:
Możecie poradzić kiedy jest najlepszy okres na wyprawę do Islandii? Interesuje mnie jaki okres jest najlepszy na pobyt tam - aby móc swobodnie zwiedzać i wykorzystać wyjazd w pełni.

W skrócie: Generalnie lato, między końcem czerwca a początkiem września. Ale tak naprawdę nie ma jednej odpowiedzi. Jak ptactwo i wieloryby, to bardziej początek sezonu, jak zorza polarna, to końcówka. A jak interior, to najbezpieczniej środek.
Przejrzyj starsze posty w tym dziale forum (choćby z tego wątku tylko), nawet z ubiegłych lat. Wszystko co istotne pod tym kątem było już opisane. Sam kiedyś z detalami odpowiadałem na b. podobne do Twojego pytanie, ale w tej chwili nie bardzo mam czas na zabawę wyszukiwarką.
Sporo praktycznych informacji znajdziesz w serwisie www.nat.is, który jak zawsze polecam.
Pozdrawiam
-J.
Powrót do góry
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
PostWysłany: 23 Sty 2015, 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy co jest twoim celem, jesli zorze polarne i jaskinie lodowcoe to zima, jesli lubisz piesze wycieczki, relaks i interesuje cię zwiedzanie interioru to lato latem jest to bardziej dostępne.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
wojcik2106

PostWysłany: 22 Mar 2015, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie, znalazłem sporo przydatnych odpowiedzi.
Powrót do góry
beauty86
Gość
PostWysłany: 2 Kwi 2015, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od kilku lat moim marzeniem jest podróż do Islandii, w tym roku w końcu zamierzam je spełnić. Chyba przymierzam się bardziej do opcji podróży latem, idealny czas na długie spacery i zwiedzanie malowniczych krajobrazów Smile
Powrót do góry
aneta90

PostWysłany: 8 Kwi 2015, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

beauty86 napisał:
Od kilku lat moim marzeniem jest podróż do Islandii, w tym roku w końcu zamierzam je spełnić. Chyba przymierzam się bardziej do opcji podróży latem, idealny czas na długie spacery i zwiedzanie malowniczych krajobrazów Smile

ja wróciłam 3 tygodnie temu. była to idealna opcja aby wygrzać się w ciepłych termach kiedy tu w Polsce tak zimno..
Powrót do góry
martucha748

PostWysłany: 17 Kwi 2015, 20:19    Temat postu: Islandia - październik Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!
Mam zaplanowaną na początek października wyprawę 3dniową na Islandię i wobec tego tutaj nasuwa się moje pytanie: jakie są najważniejsze, najbardziej godne polecenia miejsca na tak krótką wyprawę? Smile Będę mieszkać w Reykjaviku, samochód z wypożyczalni więc z dojazdem problemu być nie powinno Smile czytałam także, że w tym okresie jest szansa na zobaczenie zorzy polarnej - w jakich miejscach jest o to najłatwiej?
Z góry dziękuję za wszelkie rady i pomysły!
Powrót do góry
Jar

PostWysłany: 23 Kwi 2015, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martucha748, przez 3 dni zobaczysz naprawdę niewiele. Na zorze szanse oczywiście są, to dobry sezon, ale przy tak krótkim pobycie to loteria jak w totolotku. No is tatystycznie lepsze warunki (m. in. pogodowe) są na północy Islandii.
Biorąc pod uwagę porę roku i ekstremalnie krótki czas, to nie ruszysz się nigdzie daleko, praktycznie w obrębie tzw. Golden Circle pojeździsz. Część z jego atrakcji jest warta zobaczenia, część to chała (tylko leży blisko Reykjaviku).
Na pewno warto takie standardy jak Geysir/Gulfoss, Thingvellir, możesz wpaść na pola geotermalne w centralnej części Reykjaness, do uznania zostawiam kwestię Blue Lagoon. Jeśli czas pozwoli to warto zobaczyć Seljalandsfoss czy Skogafoss i okolice Skogar, albo nawet daleki wypad do Vik. Na więcej nie starczy czasu, choć z mapy sądząc wydaje się bardzo blisko. Ale trzeba brać pod uwagę zmienne warunki drogowe, pogodowe itp. To stawia pod znakiem zapytania wypad gdzieś dalej na wschód. Po prostu jak będzie sztorm na południu, to możesz utknąć i samolot odleci.
Nastaw się więc na takie wstępne "liźnięcie" Islandii i powrót kiedyś na bardziej poważnie.
Pozdrawiam
-J.
Powrót do góry
garbus

PostWysłany: 4 Sie 2015, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak sprawa wygląda z ceną wyprawy? powiedzmy miesiąc czasu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anielek

PostWysłany: 16 Sie 2015, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za rok mam zamiar wybrać się do Islandii do mojej siostry, która mieszka tam na stałe. Na waszym forum znalazłem tyle ciekawych miejsc dla turystów, że mogę zrobić sobie świetny plan wycieczki:)
Powrót do góry
kekkas

PostWysłany: 18 Sie 2015, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że tak Wink
Powrót do góry
rikos

PostWysłany: 21 Sie 2015, 0:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W niedługim czasie wybieram się do Islandii razem z braćmi
Powrót do góry
BestWestern

PostWysłany: 2 Wrz 2015, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będąc w Islandii warto zwrócić uwagę przede wszystkim na gejzery, które kojarzą się chyba wszystkim z tym miejscem. Największy z nich - Geisir- jest od lat nieaktywny, jednak tuż obok znajduje się Strokkur, który nadal jest ogromną atrakcją turystyczną. Islandia do kraj, w którym znajdziemy także wiele wodospadów, które zachwycają swoim wyglądem, to m.in. Dettifoss, Gullfoss, Godafoss oraz Seljalandfoss. Warto odwiedzić także pole geotermalne Landmannalaugar, dolinę Þorsmork, archipelag małych wysp Vestmannaeyjar, wybrzeże Vik, lagunę Jokulsarlon, a także półwysep Snaefellsnes.
Powrót do góry
Anioł Stróż

PostWysłany: 7 Wrz 2015, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i skończyli się chętni oglądać i zwiedzać Islandię.

A szkoda. Bo teraz dopiero pokazuje jaka ona jest naprawdę.

Jak to mówią "w lipcu to i z Amundsena się wyśmiejesz".

Amen
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Strona 14 z 14

Skocz do: