reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 81, 82, 83 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
megi19855

Do潮czy: 19 Cze 2008
Posty: 31
Sk眃: borlakshofn
PostWys砤ny: 20 Pa 2008, 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz dziekuje Ci bardzo Zuzula666. Fajnie ze jest taka strona na ktorej mozna sie uzyskac porade. Termin mam na 31 pazdziernika i bardzo sie boje to moje pierwsze dziecko chcialabym juz trzymac je w ramianach i miec porod za soba no ale bol mnie nie ominie gratuluje wszystkim kobietom ktore urodzily i przyszlym zycze powodzenia i szybkiego porodu sobie tez. lol
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Justyna

Do潮czy: 03 Wrz 2005
Posty: 73
PostWys砤ny: 21 Pa 2008, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam termin na 10 listopada i strrrrasznie sie boje. Wiem 偶e w艂a艣ciwie ju偶 w ka偶dej chwili moge urodzi膰 i jestem przera偶ona - CZY TO NA PRAWDE BARDZO BOLI?? Podobno jedne dziewczyny mniej odczuwaj膮 b贸l a drugie bardziej - od czego to zale偶y? Czy Wy bardzo cierpia艂y艣cie?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 21 Pa 2008, 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna przede wszystkim te ca艂e nerwy i stres schowaj g艂臋boko w szafie Wink to ci si臋 do niczego nie przyda, a wr臋cz mo偶esz zaszkodzi膰 dziecku.Nie wiem czemu ale ja sie wcale nie ba艂am porodu chocia偶 by艂a to moja pierwsza ci膮偶a. Dla mnie liczy艂o si臋 tylko to oby juz si臋 zacz臋艂oWinka urodzilam 13 dni po terminie. Oczywi艣cie 偶e bola艂o bo to przecie偶 ma bole膰, ale przecie偶 mozesz dosta膰 znieczulenie.Mo偶e niekt贸rym sie wydaje 偶e znieczulenie za艂atwia ca艂膮 spraw臋 ale i tak b臋dzie sie odczuwa艂o dalej b贸l tylko duzo mniejszy. Nie przejmuj si臋, kiedy poczujesz malutkie,cieplutkie cialko na brzuszku w jednej chwili zapomnisz o ca艂ym b贸lu jaki wyierpia艂a艣 Wink Taki b贸l bardzo szybko sie zapomina. Ja juz nie pamietam, a by艂o to 3 miesi膮ce temu Wink Tak偶e Justyna luzik i ciesz sie wolno艣ci膮 puki co Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
LUCYNA86
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Sk眃: Hafnariorður
PostWys砤ny: 21 Pa 2008, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam termin na 19 listopada i juz nie moge sie doczekac kiedy zobacze moja mala Smile tez sie boje porodu ale nie mysle tak o tym bardziej skupiam sie na tym kiedy juz sie skonczy i zobacze moja malutka Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 21 Pa 2008, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny znowu powracam do tematu naszych kilogram贸w po porodzie j臋zyk Przedtem nie bardzo chcia艂y艣cie pisa膰 na ten temat, mo偶e teraz bedzie lepiej Wink Moja Amelia ma juz 3 miesi膮ce a mi pozosta艂o 7,5 kg zbednego t艂uszczyku. Robi臋 troche brzuszki i staram sie ogranicza膰 s艂odycze(ale same wiecie 偶e czasmi pokusa jest wi臋ksza) no i jako艣 marnie wychodzi. Strasznie powoli trac臋 te kilogramy. Ale musz臋 doda膰 偶e i tak nie jestem w najgorszej sytuacji. W ci膮偶y przyty艂am 22kg Exclamation Exclamation Exclamation ale te 14 juz na szcz臋艣cie uciek艂o sobie Very Happy .Tylko martwi臋 sie o reszt臋. Ajak u was dziewczyny sprawy sie maj膮 Question Question Pewnie juz dawno wszystkie powraca艂y do dawnej wagi Crying or Very sad tylko ja bidulka zosta艂am Sad
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Paula

Do潮czy: 28 Mar 2008
Posty: 82
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 21 Pa 2008, 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam oczekuj膮ce i obecne mamusie. Jestem w 24 tygodniu ci膮偶y i od 6 dni mam przedwczesne skurcze. Jest ich po 30 dziennie, a wieczorem od 4 do 6 na godzin臋. No-spa niestety nie pomaga. Trafi艂am do szpitala i lekarka zapisa艂a mi leki Adalat na obni偶enie ci艣nienia Shocked a przecie偶 ci艣nienie mam w normie,a czasem nawet za niskie. Zaczynam si臋 ju偶 obawia膰 tych islandzkich lekarzy. Moja po艂o偶na jak zwykle nieosi膮galna. Piel臋gniarka zabroni艂a bra膰 te leki. A pani z maternity services w Mjodd kaza艂a dalej bra膰. Czuj臋 si臋 po nich fatalnie, boj臋 si臋 o Ma艂a a skurcze nie ust膮pi艂y ca艂kowicie. Czy kt贸ra艣 z Was mia艂a tutaj podobne problemy?
Z g贸ry dzi臋kuj臋 za pomoc.
_________________
Even the stars look brighter tonight
Nothing's impossible
I still believe in love at first sight
Nothing's impossible (DM)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Magda77

Do潮czy: 10 Lip 2008
Posty: 67
PostWys砤ny: 21 Pa 2008, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paula niestety nic nie wiem na temat lek贸w, kt贸re Ci przepisali ale mam nadziej臋, 偶e Twoje skurcze min膮. Trzymam za Ciebie kciuki i napisz, jak ju偶 poczujesz si臋 lepiej Smile


Zuzula mnie przyby艂o te偶 ponad 20 kg w czasie ci膮偶y- teraz zosta艂o mi 7 i waga te偶 stoi jak na razie w miejscu Sad . Najlepsze jest to, 偶e m膮偶 nie wierzy, 偶e nie mieszcz臋 si臋 jeszcze w swoje stare spodnie- m贸wi, 偶e wygl膮dam jak dawniej ale to niestety tylko z艂udzenie Sad . Ty mo偶esz chocia偶 ju偶 膰wiczy膰 a ja po cesarce, wi臋c musz臋 poczeka膰 z par臋 miesi臋cy z robieniem brzuszk贸w[/b]
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Magda77

Do潮czy: 10 Lip 2008
Posty: 67
PostWys砤ny: 21 Pa 2008, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...i jeszcze mam pytanie... dosta艂am dzisiaj krople D3 dla Ma艂ego- czy dobrze zrozumia艂am 偶e mam je podawa膰 tylko przez 5 tygodni?? Wydaje mi si臋, 偶e w Polsce d艂u偶ej podaje si臋 t膮 witamin臋- a tu, gdzie tak ma艂o s艂o艅ca tym bardziej zalecana jest ta witamina przez ca艂膮 zim臋?
Jak Wy j膮 dawkowa艂y艣cie dziewczyny!!!
(dzi臋ki z g贸ry za pomoc Very Happy )
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 21 Pa 2008, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pyta艂am si臋 o t膮 witamink臋 D i moja po艂ozna powiedzia艂a mi 偶e spokojnie do 6 miesi膮ca moge je podawa膰 ma艂ej.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
basia376

Do潮czy: 02 Lut 2008
Posty: 17
PostWys砤ny: 21 Pa 2008, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oni potem mowia ze mozna zamiast witaminy d3 podawac Lysi witaminy to wsumie jest tran i witaminy Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email WP Kontakt
yasminum
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWys砤ny: 21 Pa 2008, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi polozna kazala podawac Livol D do ukonczenia pierwszego roku...
_________________
W ma艂ych r膮czkach mie艣ci si臋 ca艂a mi艂o艣膰
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Paula

Do潮czy: 28 Mar 2008
Posty: 82
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 21 Pa 2008, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi臋ki Magda za odpowied藕. Pozostaje dalej le偶e膰 i czeka膰.
Pozdrawiam!
_________________
Even the stars look brighter tonight
Nothing's impossible
I still believe in love at first sight
Nothing's impossible (DM)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 21 Pa 2008, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam podawa膰 krople z witamin膮 Ai D od ukonczenia przez ma艂ego pierwszego miesi膮ca( czyli jutro) najpierw przez cztery dni po 1 kropelce dziennie. nast臋pne 4 dni po dwie kropelki, nastepne 4 dni po 3 kropelki. A po tych wyliczankach trzeba codzienie podawa膰 dziecku po 4 kropelki a偶 do p贸艂 roku. Potem dziecko zaczyna je艣膰 inne rzeczy opr贸cz mleka mamy i wtedy mo偶emy przestawi膰 dziecko na lysi, kt贸re im d艂u偶ej dziecko za偶ywa tym lepiej. Te krople mog膮 mie膰 r贸zne nazwy najwa偶niejsze 偶eby zawiera艂y witamin臋 A i D i by艂y dla ungaborn. ( o z dwoma kropkami nad)
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
yasminum
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWys砤ny: 22 Pa 2008, 1:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cool
Wychodzi na to ze co polozna to receptura Neutral
_________________
W ma艂ych r膮czkach mie艣ci si臋 ca艂a mi艂o艣膰
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
megi19855

Do潮czy: 19 Cze 2008
Posty: 31
Sk眃: borlakshofn
PostWys砤ny: 22 Pa 2008, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny chcialam sie zapytac czy usg tutaj moze wyjsc bledne spodziewacie sie dziewczynki a tu po porodzie okazuje sie ze jest chlopiec czy duzo z was mialo taki przypadek. Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 22 Pa 2008, 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehehe Megi je艣li mia艂a艣 juz to drugie usg w 20 tyg jest ma艂o prawdopodobne 偶e p艂e膰 si臋 zmieni.Pewne jest w 99%. Powinna艣 sie cieszy膰 偶e b臋dzie ch艂opiec, bo wsz臋dzie naoko艂o same dziewuchy Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Arina

Do潮czy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 22 Pa 2008, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

megi19855 Czyli jak ? Na drugim USG wyszlo iz dziewczynka a urodzil sie chlopiec? Bardzo zadko ale sie zdaza . Pomylka ginekologa , zle popatrzyl , dziecko ruchliwe nie rozlozylo nozek . Mi ginekolog powiedzial iz bedzie chlopiec ale nie na 100% bo jeszcze ma jedno USG i wtedy sie dowiem czy napewno . Poprosze by sie dobrze przyjzal .
Gdy miala sie urodzic dziewczynka , tez na poczatku mowil iz dziewczynka ale dopiero przy drugim USG potwierdzil to na 100% .
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Paula

Do潮czy: 28 Mar 2008
Posty: 82
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 22 Pa 2008, 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewczyny czy mo偶na zmieni膰 tu przychodnie na inna, mimo przynale偶no艣ci adresowej? Ja t膮 po艂o偶n膮 z vesturgata chyba zat艂uk臋! wrrrr Twisted Evil
_________________
Even the stars look brighter tonight
Nothing's impossible
I still believe in love at first sight
Nothing's impossible (DM)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
elza74

Do潮czy: 22 Sty 2006
Posty: 293
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 22 Pa 2008, 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mo偶na zmienic Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
elza74

Do潮czy: 22 Sty 2006
Posty: 293
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 22 Pa 2008, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paula napisa:
dziewczyny czy mo偶na zmieni膰 tu przychodnie na inna, mimo przynale偶no艣ci adresowej? Ja t膮 po艂o偶n膮 z vesturgata chyba zat艂uk臋! wrrrr Twisted Evil

mo偶na,zmienic Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 81, 82, 83 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 82 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron