reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 88, 89, 90 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
LUCYNA86
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Sk眃: Hafnariorður
PostWys砤ny: 4 Lis 2008, 18:47    Temat postu: ? Odpowiedz z cytatem

Ja jestem 2 tyg przed terminem ale skurcze nie regularne zaczely sie od piatku ,juz bym chciala swoja dzidzie na swiat i tylko czekam az mnie zlapie,brzuch boli napina sie ale nic pewnie jak mnie na dniach nie zlapie to tez bede miec przenoszona ciaze,a ja tak bardzo tego nie chce:(
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
elza74

Do潮czy: 22 Sty 2006
Posty: 293
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 4 Lis 2008, 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

imie mozna nadac dziecku w tym samym okienku co sie melduje,w thjodskra na borgartuni:
http://www.thjodskra.is/en
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kula

Do潮czy: 23 Pa 2008
Posty: 42
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 4 Lis 2008, 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej mamuski! Ja urodzi艂am 8 dni przed terminem,a juz dwa tygodnie przed terminem czeka艂am na por贸d i z kazdym dniem mysla艂am ze to juz dzis. Rodzi艂am w Kefaviku i jestem bardzo zadowoona, naprawde jest mila dobra opieka, po艂o偶ne s膮 troskliwe i zawsze pomog膮 i uspkoj膮. Tak naprawde to nie chcia艂ao mi sie po 3 dniach pobytu warcac do domu. q szpitalu czuam sie bezpiecznie, nie wiedzialam co mnie czeka w domu. Na szczescie wszystko by艂o i jest dobrze Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
edzia
Go舵
PostWys砤ny: 4 Lis 2008, 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HEJ .A JA URODZI艁AM 22 DNI TEMU ,TYDZIEN PRZED TERMNIEM .. SLICZNA C脫RECZKE :D MA NA IMIE OLIVKA ,Z OPIEKI SZPITALNEJ JESTEM ZADOWOLONA POLOZNA KTORA ODBIERALA POROD BYLA BARDZO MILA ,, POLOZNA KTORA PROWADZILA PRAWIE CALA CIAZE TEZ ,, GDY POJAWILY SIE STRAJKI POLOZNYCH NA ISLANDI TRAFILA MI SIE WREDNA POLOZNA KTORA NAJLEPIEJ BY CHCIALA ZEBY KAZDA KOBIETA PRACOWALA DO SAMEGO ROZWIAZANIA POPROSTU SLU呕BISTKA , KAZDA KOBIETA INACZEJ ZNOSI CIAZE,, WIEC ZYCZE POWODZENIA I MILYCH POLOZNYCH,POZDRAWIAM
Powr髏 do g髍y
edzia
Go舵
PostWys砤ny: 4 Lis 2008, 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polozna ktora przychodzila do domu gdy wyszlam ze szpitala byla zaaz tego samego dnia, byla mila do dnia gdy moje dziecko plakalo cala noc , bez przerwy przestraszylismy sie co jej moze byc zadzwonilismy do szpitala bo taki mielismy numer ,, wytlumaczylismy o co chodzi stwierdzila ze jezeli dziecko placze 4 godziny a spi 1 godz to normalne a to bzdura :-| a co sie okazala na drugi dzien ze ja niemam pokarmu gdzie w szpital powinien to sprawdzic zaczem wyszlam ze szpitala , on sprawdzila ze leci pokarm i tyle ,w taki sposub mala byla odwodniona ,, gdybysmy nie alarmowali niewiem jak bo sie to skaczylo . mala karmie teraz butelka teraz wazy 3.800 maly pultasek ... a to ze szpital latwi kenitala to prawda jesli jestescie malozenstwem jest wszystko prostrze jezeli nie tu zaczyna sie duzo formalnosci ,,, zwiazanych z nazwiskiem dla malej lub malego kenitalem ;
Powr髏 do g髍y
edzia
Go舵
PostWys砤ny: 5 Lis 2008, 0:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie jak to jest ,z paszportem polskim dla dziecka .. dostaje akt urodzenia czy to prawda ze musze go odeslac do polski przez pelnomocnika oczywiscie musi byc przetlumaczony ,do urzedu gdzie wydaja akty urodzenia. i dopiero na podstawie tego aktu urodzenia moge starac sie o paszport dla dziecka ,,, ile sie czeka na wyrobienie paszportu dla dziecka na islandi przez konsula czy ktos wie , jakie papiery trzeba jeszcze dostarczyc
Powr髏 do g髍y
mrowka

Do潮czy: 09 Sie 2008
Posty: 88
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 5 Lis 2008, 4:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

beciaisl napisa:
jak lipa u mnie w Gdyni penwie tez sa takie cyrki;/ mam juz przetlumaczony akt i tata mial isc do urzedu po polski ale myslalam ze to od reki robia a nie w miesiac co za jaja Smile


co do aktu polskiego.
Moja te艣ciowa by艂a wczoraj w urz臋dzie (w gda艅sku) z aktem urodzenia w j臋zyku angielskim jaki dostali艣my tutaj i ch艂opta艣 z urz臋du powiedzia艂 jej, 偶e ma go przet艂umaczy膰 na j. polski. Ale moja te艣ciowa m膮dra baba zacz臋艂a, 偶e z jakiej to racji przecie偶 jeste艣my w ue i mi臋dzynarodowe akty ur nie powinno si臋 t艂umaczy膰 na j.p a ch艂opta艣 dalej swoje ci膮gn膮艂. Te艣ciowa za偶yczy艂a sobie rozmowy z kierownikiem czy tam dyrektorem urz臋du w艂a艣nie w tej sprawie po jak膮 choler臋 to t艂umaczy膰. I ch艂opta艣 w ko艅cu wymi臋k艂 i przyj膮艂 akt w j.ang. i jutro te艣ciowa idzie po polski akt urodzenia.

My艣l臋, 偶e na urz臋das贸w trzeba delikatnie "si膮艣膰", bo inaczej si臋 w艂a艣nie b臋dzie czeka膰 miesi膮cami.


mam pytanie. Moja te艣ciowa b臋dzie sk艂ada膰 wniosek o becikowe w moim imieniu. Ma odpowiednie upowa偶nienia itd. Chodzi mi o to czy kt贸ra艣 z Was dosta艂a w ten spos贸b becikowe z PL (偶e rodzina pomog艂a za艂atwi膰) i po jakim czasie dosta艂y艣cie te pieni膮dze i czy to wa偶ne na jakie konto albo kto te pieni膮偶ki odbierze?


i jeszcze co do mojej niuni. Og贸lnie ca艂e dzi膮s艂a s膮 delikatnie bia艂e i s膮 takie bia艂e gulki w miejscach gdzie maj膮, a raczej powinny by膰 z膮bki, ale ta jedna z przodu jest do艣膰 du偶a. i jak si臋 jej tego dotknie to p艂acze. i chyba to b臋dzie z膮bek. jak my艣licie?


Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mrowka

Do潮czy: 09 Sie 2008
Posty: 88
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 5 Lis 2008, 4:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze co do opieki szpitalnej Smile

Na por贸d og贸lnie nie mam co narzeka膰. Po艂o偶ne stara艂y si臋 mi ul偶y膰 w szelaki nieszkodliwy dla dzidzi spos贸b. (jednak przez to moja niunia mia艂a na g艂贸wce zadrapania od patyczka do przebijania w贸d p艂odowych, kt贸rych po艂o偶na i tak nie znalaz艂a, bo odesz艂y mi w wodzie w kt贸rej siedzia艂am w celu "znieczulenia") Po艂o偶ne i ich opieka wspania艂a. Rodzi艂am bez 偶adnego stresu Smile rodzi艂am w reyjkaviku

Powodzenia w rozwi膮zaniu 偶ycz臋 przysz艂ym mamusiom i mi艂ych po艂o偶nych Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
edzia
Go舵
PostWys砤ny: 5 Lis 2008, 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasnie co do aktu urodzenia takie przepisy moga byc tylko w polsce ,, bo jesli urodzilam na islandi po co jest potrzebny przetlumaczony akt urodzenai powinno sie do paszportow tolerowac ten akt gdzie dziecko sie urodzila a nie jest zamieszanie ..... bardzo dobrze postapila twoja tesciowa ze im sie nie dala w tym urzedzie pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Justyna

Do潮czy: 03 Wrz 2005
Posty: 73
PostWys砤ny: 5 Lis 2008, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze艣膰 dziewczyny. Do terminu zosta艂o mi 5 dni (mam na 10 listopada). Mia艂am nadzieje 偶e urodze wcze艣niej bo ju偶 nie pracuje i czekam tylko na por贸d i... stresuje sie jak to b臋dzie. Niestety wydaje mi sie ze moj bobas wczesnie sie nie pojawi bo nie mam nawet skurczy przepowiadaj膮cych - czyta艂am ze pojawiaja sie nawet na kilka tygodni przed porodem a u mnie juz zaraz termin i jeszcze ich nie ma Rolling Eyes Czy wszystkie mia艂y艣cie te skurcze przepowiadajace??
Nie chcia艂abym przechodzic ciazy bo i tak juz "siedze na walizce"...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 5 Lis 2008, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie ci膮偶y napewno nie przenosisz, nikt Ci na to nie pozwoli. Dzidziu艣 mo偶e jeszcze siedzie膰 spokojnie 2 tygonie po terminie i wtedy wywo艂uj膮 por贸d. Ja urodzi艂am 13 dni po terminie. Wiem 偶e to czekanie juz pod sam koniec jest dobijajace ale musisz to przetrwac i byc dobrej mysli. Ch贸dz sobie na spacerki codziennie ruszaj si臋, to mo偶e co艣 sie zacznie dzia膰. A te sk贸rcze to nie u ka偶dej kobiety wyst臋puj膮, wi臋c bez obawy.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
megi19855

Do潮czy: 19 Cze 2008
Posty: 31
Sk眃: borlakshofn
PostWys砤ny: 5 Lis 2008, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny mowicie z e jest problem z kenitalem dla dziecka jesli sie nie jest sie malzenstwem moze wiecie jaki sa te ormalnosci gdzie trzeba sie zglosi
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
beciaisl

Do潮czy: 29 Cze 2008
Posty: 50
PostWys砤ny: 5 Lis 2008, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="megi19855"]hej dziewczyny mowicie z e jest problem z kenitalem dla dziecka jesli sie nie jest sie malzenstwem moze wiecie jaki sa te ormalnosci gdzie trzeba sie zglosi[/quotez keenitalem nie ma problemow bo dziecko dostaje odrazu po porodzie jezeli chcesz aby twoje dziecko mialo nazwisko ojca to z polski musicie miec zaswiadczenie z urzedu stanu cywilnego ze jestescie samotni nie macie w polsce meza ani zony i z tym tlumaczeniem idziecie tu do biora meldunkowego:) i odrazu daje ci akt urodzenia dziecka pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
edzia
Go舵
PostWys砤ny: 5 Lis 2008, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak wiem ze kenitala ci zalatwia szpitali, gdy poszlismy do urzedu gdzie zalatwia sie kenitala zeby odebrac akt urodzenia dziecka okazalo sie ze owsze dziecko ma kenitala ale przy kenitalu niema jej imienia i nazwiska jakie podalismy tylko jest ,,dziewczynka ' i jej kenitala potem nas poinformowali ze musimy miec zaswiadczenie z polski ze nie jestesmy malozenstwem i przetlumaczone na islandzki ... wszystkie potrzebne papiery i informacji otrzymacie w biurze gdzie sie wyrabia kenitala ... na akt urodzenia czeka sie 2 dni i kosztuje 800 koron....pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
megi19855

Do潮czy: 19 Cze 2008
Posty: 31
Sk眃: borlakshofn
PostWys砤ny: 6 Lis 2008, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jej ile tego zalatwiania dziekuje
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Andziul

Do潮czy: 27 Sie 2008
Posty: 1
PostWys砤ny: 6 Lis 2008, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny ja tez nie jestem me偶atka, ale nie mia艂am takich problem贸w jak wy z kenitalem dla dziecka. Moje dziecko otrzyma艂o kenitala od razu i akt urodzenia tez dostalismy od reki i nie musielismy czekac 2 dni. Tylko z tym , 偶e dziecko mia艂o moje nazwisko bo nie mielismy z moim ch艂opakiem akt贸w urodzenia z Polski, ale jak bylismy w kraju to zmienilismy jej nazwisko na tatusiowe Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
beciaisl

Do潮czy: 29 Cze 2008
Posty: 50
PostWys砤ny: 6 Lis 2008, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andziul napisa:
Dziewczyny ja tez nie jestem me偶atka, ale nie mia艂am takich problem贸w jak wy z kenitalem dla dziecka. Moje dziecko otrzyma艂o kenitala od razu i akt urodzenia tez dostalismy od reki i nie musielismy czekac 2 dni. Tylko z tym , 偶e dziecko mia艂o moje nazwisko bo nie mielismy z moim ch艂opakiem akt贸w urodzenia z Polski, ale jak bylismy w kraju to zmienilismy jej nazwisko na tatusiowe Smile


powiem ci ze w polsce nie jest latwo o zmiane nazwiska!! trzeba sprawe zalozyc w sadzie o zmiane nazwiska ale zycze wam aby wams ie udalo bez tego pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
LUCYNA86
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Sk眃: Hafnariorður
PostWys砤ny: 6 Lis 2008, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiecie moze dziewczyny jak to jest jak ja nie jestem mezatka z moim chlopakiem a jest on islandczykiem i dla dziecka chcem dac nazwisko od ojca i obywatelstwo tez to jak to jest z tymi papierami,bo nie chce zeby bylo tak ze dadza mojej corce nazwisko po mnie???'
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
Marta Luiza

Do潮czy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 6 Lis 2008, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LUCYNA86 napisa:
nie wiecie moze dziewczyny jak to jest jak ja nie jestem mezatka z moim chlopakiem a jest on islandczykiem i dla dziecka chcem dac nazwisko od ojca i obywatelstwo tez to jak to jest z tymi papierami,bo nie chce zeby bylo tak ze dadza mojej corce nazwisko po mnie???'

Idziecie oboje do Hagstofa , wypelniacie druk jak dziecko ma miec na imie i nazwisko i oboje sie pod tym podpisujecie. Dziecko ma oczywiscie islandzkie obywatelstwo i nie musisz nic robic jezeli urodzilo sie na Islandii.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
bajeczkax

Do潮czy: 20 Pa 2008
Posty: 2
PostWys砤ny: 6 Lis 2008, 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc dziewczyny i nie tylko:] moze ktos mi pomoze jestem w ciazy chcialabym pojsc do lekarza z jezykiem u mnie slabo i mam tutaj malo znajomych jak moge sie dostac mieszkam w keflaviku i nie wiem gdzie jest tutaj ginekolog lub ktos taki a moze jest jakis polski lekarz?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 88, 89, 90 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 89 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron