reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 93, 94, 95 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 20 Lis 2008, 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Domus Medica robisz badania prywatnie wi臋c i masz usg a 偶e ci臋 skierowa艂 na badania do szpitala w 12 tyg to jego obowi膮zek.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
megi19855

Do潮czy: 19 Cze 2008
Posty: 31
Sk眃: borlakshofn
PostWys砤ny: 20 Lis 2008, 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja wiem kobieta jest chroniona przed zwolnieniem ale czasami pracodawcy rzadaja zaswiadczenia od lekarza to juz od pracodawcy zalezy Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
dorcia_4

Do潮czy: 24 Cze 2007
Posty: 117
Sk眃: ...
PostWys砤ny: 20 Lis 2008, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

megi19855 napisa:
Z tego co ja wiem kobieta jest chroniona przed zwolnieniem ale czasami pracodawcy rzadaja zaswiadczenia od lekarza to juz od pracodawcy zalezy Smile

Dzi臋ki megi. Za艣wiadczenie mam:)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 22 Lis 2008, 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny by艂am wczoraj w Icelandexpress i pyta艂am jak to jest z dzieciaczkami. Je偶eli samolot jest pe艂en nie ma mo偶liwo艣ci 偶eby dziecko po艂o偶y膰, trzeba ci膮gle na kolanach trzyma膰, z jedzeniem kobieta powiedzia艂a mi 偶e mo偶na 100ml mleka. Moja znajoma wioz艂a ca艂y termos i nic jej nie zrobili, opr贸cz tego mo偶na wzi膮膰 jakie艣 przeciery i soczki.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 22 Lis 2008, 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A m贸j Maksio sko艅czy艂 dzi艣 2 miesi膮ce. Du偶o si臋 艣mieje, gaworzy i ma ju偶 zdj臋cia do paszportu. lol
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
edzia
Go舵
PostWys砤ny: 22 Lis 2008, 19:41    Temat postu: mleko Odpowiedz z cytatem

a co to jest 100ml mleka na dziecko 4 godzi lotu jezeli sie karmi butelka nie ze swojego wyboru ....
Powr髏 do g髍y
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 22 Lis 2008, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak mi ta kobieta w informacji powiedzia艂a, ale wiem 偶e mamy i tak zawsze bior膮 tyle ile im si臋 podoba i jest albo przejdzie albo nie. Los szcz臋艣cia. Ja tam nie b臋d臋 patrzy艂a ile oni pozwalaj膮 zwi膮膰 tylko wezm臋 wed艂ug w艂asnego uznania.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Marta Luiza

Do潮czy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 23 Lis 2008, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja lecialam z cala torba jedzenia i picia, bo podrozowalam ponad 20 godzin z Malym, i mozna miec ale wszystko musi byc rzeczywiscie dla dzieci, czyli nie Svali, Tropi, czy Kappi ale Nestle , Geber itd, mleko mialam w kartonikach po 200ml. i nie bylo zadnego problemu.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
KO

Do潮czy: 10 Maj 2006
Posty: 492
Sk眃: z piek艂a
PostWys砤ny: 26 Lis 2008, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
(_!_)
o
0
O
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
Paula

Do潮czy: 28 Mar 2008
Posty: 82
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 27 Lis 2008, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyna, jak to jest z tym zwolnieniem lekarskim. Najpierw p艂aci pracodawca 100%- to s膮 te niewykorzystane verkury. A potem p艂aci Tryggina czy zwi膮zek zawodowy? Czy obie te instytucje? I chyba 80%, ale czego? Rocznych zarobk贸w czy wyp艂at w ostatniej firmie? Je艣li kt贸ra艣 z Was by艂a na zwolnieniu i co艣 wie, to prosz臋 o pomoc.
Dzi臋ki bardzo Smile
_________________
Even the stars look brighter tonight
Nothing's impossible
I still believe in love at first sight
Nothing's impossible (DM)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 27 Lis 2008, 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naliczaj膮 ci 80% z ostatnich 3 lub 6 miesi臋cy i p艂ac膮 zwi膮zki zawodowe.(tak mi si臋 wydaje) Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mgj

Do潮czy: 25 Wrz 2007
Posty: 58
Sk眃: Kopavogur
PostWys砤ny: 27 Lis 2008, 15:16    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Najpierw placi firma, az skoncza sie dni chorobowe platne, pozniej placa zwiazki zawodowe = potrzebne beda dwa ostatnie launy, zwolnienie lekarskie i czasami zaswiadczenie z pracy o skonczonych dniach platnych chorobowych w firmie- jest to 80% zarobkow wyliczane na podstawie dwoch ostatnich "launow". Mozna tez wypelnic taki jeden papierek w Tryggingast. o tzw. dagpenninga, wtedy wyplacaja oni te dzienne pieniazki- nie jest tego za duzo, ale zawsze cos. Zwiazki zawodowe ( przynajmniej mi znane) placa do 7 miesiaca ciazy, pozniej juz ubezpieczalnia.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Paula

Do潮czy: 28 Mar 2008
Posty: 82
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 27 Lis 2008, 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli po 7 miesi膮cu p艂aci tylko ubezpieczalnia, ale tez te 80 %? czy tylko ten ma艂y dodatek?
_________________
Even the stars look brighter tonight
Nothing's impossible
I still believe in love at first sight
Nothing's impossible (DM)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
luiza

Do潮czy: 09 Pa 2006
Posty: 151
PostWys砤ny: 28 Lis 2008, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny jak u Was przebiegaly poczatki ciazy ? ja jestem strasznie oslabiona i i mam straszne mdlosci.
jak bylo u Was z praca,bo ja juz pare razy nie bylam i nie patrza na to zbyt przychylnie.nie wiecie czy mozna jakies zwolnienie dostac od lekarza ??
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lew
=konto odzyskane=
Do潮czy: 17 Lip 2008
Posty: 147
PostWys砤ny: 28 Lis 2008, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luiza
Je艣li chodzi o zm臋czenie jest to ca艂kowicie normalne. Ja mia艂am to samo ledwo na nogach si臋 trzyma艂am ale pociesze Cie 偶e po pierwszym trymestrze b臋dzie lepiej. Tw贸j organizm pracuje teraz na "pe艂nym gazie" Smile nawet gdy nic nie robisz. B臋dzie tak do momentu wytworzenia si臋 w pe艂ni 艂o偶yska, do momentu kiedy Twoje cia艂o dostosuje si臋 do nowej sytuacji...s膮 to te nieszcz臋sne 3 miesi膮ce. Je艣li chodzi o wymioty to ja ich nie mia艂am wiec rady na ich 艂agodzenie nie mam.
Z pracy nie mog膮 Ci臋 zwolni膰 mimo niezadowolenia itd. Je艣li jeszcze nie wiedz膮 to warto mo偶e powiedzie膰 gdy偶 mnie traktowano bardziej ulgowo. Je艣li pracujesz z normalnymi lud藕mi, ka偶dy Ci臋 zrozumie i nie powinien robi膰 problem贸w.
Je艣li chodzi o zwolnienie to niestety nie jest 艂atwo je tu dosta膰. Zwykle trzeba mie膰 bardzo wa偶ny pow贸d, zagro偶enie ci膮偶y itd by co艣 uzyska膰 od lekarza czy po艂o偶nej. Je艣li jednak bardzo 藕le si臋 czujesz mo偶e lepiej zacz膮膰 od rozmowy z szefem, mo偶e masz zaleg艂e dni urlopu do wykorzystania?
Warto te偶 spr贸bowa膰 porozmawia膰 z po艂o偶n膮 kto wie mo偶e Twoja jest bardziej mi艂a i zrozumie 偶e chodzenie do pracy kiedy wi臋kszo艣膰 czasu musisz sp臋dzi膰 w 艂azience nie ma sensu.
呕ycz臋 powodzenia i wytrwa艂o艣ci bo przed tob膮 naprawd臋 ci臋偶kie miesi膮ce....jednak nagroda za ten wysi艂ek jest WIELKA Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 28 Lis 2008, 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w moim przypadku wymioty nasila艂y si臋 kiedy mia艂am uczucie g艂odu. W pracy zawsze mia艂am co艣 ze soba do jedzenia(batoniki, czekoladki, lizaki) uczucie sytosci pomaga艂o mi i jako艣 przetrwa艂am te najgorsze chwile;) zycz臋 wytrwa艂o艣ci i powodzenia.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
LUCYNA86
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Sk眃: Hafnariorður
PostWys砤ny: 28 Lis 2008, 18:37    Temat postu: ? Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny moja mlutka ma juz prawie 3 tyg i od paru dni placze mi nocami i dniami ja podejrzewam ze to chyba kolka Sad macie jakies sprawdzone lekarstwo na to?????????????
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
razaodjada

Do潮czy: 07 Lis 2008
Posty: 46
Sk眃: Planeta Ziemia
PostWys砤ny: 28 Lis 2008, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K艂a艣膰 dziecko na brzuszek albo je ponosi膰 na reku aby brzyszek dziecka by艂 na przedramieniu.pzdr
_________________
Cz艂owiek m膮drzeje z wiekiem.
I zwykle jest to wieko od trumny.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
elza74

Do潮czy: 22 Sty 2006
Posty: 293
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 28 Lis 2008, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na kolki mozna tu w aptece kupic Minifom,sprawdzone Wink
a jeszcze pieluche tetre zelazkiem przyprasowac i ciepla tylo nie za goraca na brzuszek maluszka.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Magda77

Do潮czy: 10 Lip 2008
Posty: 67
PostWys砤ny: 28 Lis 2008, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie na kolki pomaga艂a jedynie suszarka do w艂os贸w Very Happy - nie do艣膰, 偶e d藕wi臋k uspokaja maluszka to ogrzany brzuszek ciep艂ym strumieniem powietrza robi艂 si臋 mi臋kki i b贸l ustawa艂 (wa偶aj tylko, by nie "suszy膰" za blisko brzuszka, bo powietrze mo偶e by膰 zbyt gor膮ce)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 93, 94, 95 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 94 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron