reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

ZASIŁEK DLA BEZROBOTNYCH
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20, 21, 22  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 3 Lut 2009, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widze ze powstal swiezy watek o zasilku... mialem to samo co wyzej, ze na raty dostalem, pierwsza czesc (mniejsza) po godz 13... druga czesc po godz 17... nie logowalem sie nigdzie dodatkowo, poprostu doszlo samo... mam pytanie,
ile powinno sie dostac do reki tego zasilku? bo slyszalem, ze mieli podniesc nieco ( chodzi mi o podstawowy zasilek minus podatek....i co jesli komus 70% wyplaty wychodzi ponizej podstawowego, czy dostanie podstawowy czy te 70%)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
afganskibicz
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 148
PostWysłany: 3 Lut 2009, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mkwr45 napisał:
najgorzej ze wielu rodakow faktycznie wyjechalo z kraju na zasilku...to nie beda juz tylko przypuszczenia, beda mieli na to dowody i zaufanie do polakow i tak juz bardzo niskie spadnie jeszcze bardziej Twisted Evil ale mamy przeciez troszczace sie o nas piekne Panie w urzedzie,wiec nie bedzie tak zle Question


Dokładnie juz one sie postarają, niech wyłapią tez tych nieuczciwych islandczyków ktorzy sa na zasiłkach a pracuja w anglii dani i norwegii a nawet w islandi pracują i biorą zasiłki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 3 Lut 2009, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DmX81 napisał:
widze ze powstal swiezy watek o zasilku... mialem to samo co wyzej, ze na raty dostalem, pierwsza czesc (mniejsza) po godz 13... druga czesc po godz 17... nie logowalem sie nigdzie dodatkowo, poprostu doszlo samo... mam pytanie,
ile powinno sie dostac do reki tego zasilku? bo slyszalem, ze mieli podniesc nieco ( chodzi mi o podstawowy zasilek minus podatek....i co jesli komus 70% wyplaty wychodzi ponizej podstawowego, czy dostanie podstawowy czy te 70%)
a masz pelny zasilek??tzn przepracowales rok??jesli tak to jakim cudem wychodzi Ci mniej niz podstawowego??ps przed chwila wrucilem z urzedu...jedne co moge powiedziec to NIEKOMPETENCJA!!
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
ewa111
Gość
PostWysłany: 3 Lut 2009, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja jestem w Polsce od 5 miesięcy i biorę zasiłek he he na nic ich strachy na lachy bawi mnie ten islandzki system zabezpieczeń a ty lotoma masz złe info i chyba pracujesz w urzędzie pracy ze wszystkich straszysz
Powrót do góry
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 236
PostWysłany: 3 Lut 2009, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do wzywania na spotkania do urzedu pracy to prawda - wzywają już od jakiegoś tygodnia.
Co do informacji na temat logowania - Byłem na spotkaniu dnia 29.01.2008 - Nie chciałem iść na spotkanie prowadzone przez polskich pracowników ze względu na to, że nie wierze w to co mówią. Było to spotkanie prowadzone w języku angielskim - daję sobie obciąć wszyskie kończyny, że wyraźnie powiedziano, że należy się logować pomiędzy 20 - 25. Powiedziano tez że jest jakiś niewielki problem z systemem i czasem zgłoszeń nie przyjmuje. Jeśli komuś coś takiego się przytrafi powinien spróbować następnego dnia i tak do skutku. Pieniądze będą wtedy wypłacone z opóźnieniem - tyle dni ile dni po 25 się ktoś zaloguje poprawnie.
Także pod określeniem SKANDAL!!! podpisuje się również!
Drugi raz zaloguje się za chwilę. Mam nadzieję, że jeszcze zdąże w nowym terminie 26-3...

A co do tego odbierania zasilków osobom, które są krócej niż 3 lata to niech ktoś lepiej idzie na spacer i pooddycha głęboko. To byłby dopiero skandal. Może od razu niech odbiorą zasiłki osobom, które są krócej niż 10 lat - i problem z głowy he he he żenada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 3 Lut 2009, 16:22    Temat postu: logowanie Odpowiedz z cytatem

Jesli sie ktos zalogowal miedzy 20 a 25 to nie musi logowac sie drugi raz. Jesli ktos tego nie zrobil to jesli zaloguje sie miedzy 26 a 3 to pieniadze dostanie po 5 dniach roboczych, jesli zaloguje sie 4 to wyplate dostanie w przyszlym miesiacu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 3 Lut 2009, 16:39    Temat postu: Re: logowanie Odpowiedz z cytatem

esmerka31 napisał:
Jesli sie ktos zalogowal miedzy 20 a 25 to nie musi logowac sie drugi raz. Jesli ktos tego nie zrobil to jesli zaloguje sie miedzy 26 a 3 to pieniadze dostanie po 5 dniach roboczych, jesli zaloguje sie 4 to wyplate dostanie w przyszlym miesiacu.

hehe ja sie logowalem miedzy 20/25 i kasy nie dostalem!!dopiero wczoraj po drugim zalogowaniu sie wyplacili naleznosc Neutral
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 3 Lut 2009, 16:54    Temat postu: Re: logowanie Odpowiedz z cytatem

mkwr45 napisał:
esmerka31 napisał:
Jesli sie ktos zalogowal miedzy 20 a 25 to nie musi logowac sie drugi raz. Jesli ktos tego nie zrobil to jesli zaloguje sie miedzy 26 a 3 to pieniadze dostanie po 5 dniach roboczych, jesli zaloguje sie 4 to wyplate dostanie w przyszlym miesiacu.

hehe ja sie logowalem miedzy 20/25 i kasy nie dostalem!!dopiero wczoraj po drugim zalogowaniu sie wyplacili naleznosc Neutral

a ktory wczoraj byl, chyba drugi co . czyli pierwszy dzien roboczy danego miesiaca, a pieniadze nie przychodza o 8 rano tylko po poludniu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 3 Lut 2009, 17:03    Temat postu: Re: logowanie Odpowiedz z cytatem

esmerka31 napisał:
mkwr45 napisał:
esmerka31 napisał:
Jesli sie ktos zalogowal miedzy 20 a 25 to nie musi logowac sie drugi raz. Jesli ktos tego nie zrobil to jesli zaloguje sie miedzy 26 a 3 to pieniadze dostanie po 5 dniach roboczych, jesli zaloguje sie 4 to wyplate dostanie w przyszlym miesiacu.

hehe ja sie logowalem miedzy 20/25 i kasy nie dostalem!!dopiero wczoraj po drugim zalogowaniu sie wyplacili naleznosc Neutral

a ktory wczoraj byl, chyba drugi co . czyli pierwszy dzien roboczy danego miesiaca, a pieniadze nie przychodza o 8 rano tylko po poludniu
to wyobraz sobie ze do tej pory zawsze mialem kase miedzy 9-10rano,pozatym poczytaj ten temat wczesniej to bedziesz wiedziala o co sie wielkie HALO rozchodzi Wink
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 3 Lut 2009, 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy zauwazyliscie, ze dawniej mozna bylo zalogowac sie tylko 1 jedyny raz w miesiacu??dla smiechu zalogowalem sie dzis jakies 3x na vinnumala...wiem ze nic to nie da,ale widac ze maja jakas awarie bo wczesniej jeden raz i jak chciales ponowic to odzucalo Confused
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skąd: reykjavik-
PostWysłany: 3 Lut 2009, 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale niewiem czy was to nie zdziwi ale islandoromwyplacali od razu calosc!! mojej szefowejjest na zasilku i jak powiedzialam jej o calej akcji to ona zadzwonil do niego i on byl w szoku


byl ktos w urzedzie u tych zajefajnie poinformowanych stojacych po stronie kryyslandii pan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 3 Lut 2009, 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mstefa napisał:
ale niewiem czy was to nie zdziwi ale islandoromwyplacali od razu calosc!! mojej szefowejjest na zasilku i jak powiedzialam jej o calej akcji to ona zadzwonil do niego i on byl w szoku


byl ktos w urzedzie u tych zajefajnie poinformowanych stojacych po stronie kryyslandii pan
troche nie rozumiem co napisalas Wink a faktycznie robi w urzedzie nowy pan, tylko o co by go nie zapytac to: ....natalcia...


albo:ja niewiem... no kur...a kto ma wiedziec??!!
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
asica23

Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 32
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 3 Lut 2009, 17:23    Temat postu: bezrobocie Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie, czy jest jeszcze ktos kto wogole nie dostal zasilku, moj znajomy byl dzisiaj w urzedzie sie pytac co sie dzieje, powiedzieli ze jest u niego wszystko ok i powinien dostac pieniadze, dali mu numer tel do ksiegowosci zeby sie dowiedzial, ale co najciekawsze w ksiegowosci nikt nie odbieral tel
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lol
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 12
PostWysłany: 3 Lut 2009, 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja takze nie dostalam ani korony do tej pory:\ smiechu warte;\
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BASAJEW

Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 74
PostWysłany: 3 Lut 2009, 17:35    Temat postu: Re: bezrobocie Odpowiedz z cytatem

asica23 napisał:
Mam pytanie, czy jest jeszcze ktos kto wogole nie dostal zasilku, moj znajomy byl dzisiaj w urzedzie sie pytac co sie dzieje, powiedzieli ze jest u niego wszystko ok i powinien dostac pieniadze, dali mu numer tel do ksiegowosci zeby sie dowiedzial, ale co najciekawsze w ksiegowosci nikt nie odbieral tel


Najlepiej niech poczeka do 6-go lutego, jezeli po tym okresie przelewu nie bedzie powinien pojsc do urzedu pracy i poprosic o skontaktowanie sie z ksiegowoscia ktoregos z pracownikow. Oni maja dostep do wiekszej ilosci osob pracujacych w ksiegowosci. Zawsze tez moga wyslac e-mail z prosba o wyjasnienie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 3 Lut 2009, 17:54    Temat postu: Re: bezrobocie Odpowiedz z cytatem

BASAJEW napisał:
asica23 napisał:
Mam pytanie, czy jest jeszcze ktos kto wogole nie dostal zasilku, moj znajomy byl dzisiaj w urzedzie sie pytac co sie dzieje, powiedzieli ze jest u niego wszystko ok i powinien dostac pieniadze, dali mu numer tel do ksiegowosci zeby sie dowiedzial, ale co najciekawsze w ksiegowosci nikt nie odbieral tel


Najlepiej niech poczeka do 6-go lutego, jezeli po tym okresie przelewu nie bedzie powinien pojsc do urzedu pracy i poprosic o skontaktowanie sie z ksiegowoscia ktoregos z pracownikow. Oni maja dostep do wiekszej ilosci osob pracujacych w ksiegowosci. Zawsze tez moga wyslac e-mail z prosba o wyjasnienie.
Z tym ze nie licz na to ,ze zrobia to z czystych checi... Evil or Very Mad pozdrawiam
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
nunaki
Gość
PostWysłany: 3 Lut 2009, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bylem dzisiaj w urzedzie i powiedzieli ze nie wiedza czemu trzeba dzwonic do ksiegowosci o zadnym potwierdzeniu nic nie wiem bo nic nie mowili normalna procedura logowanie sie raz w miesiacu ja dostalem w trzech ratach ale jednego dnia do piatku maja wyplacic wszystko i wszystkim pozd
Powrót do góry
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skąd: Z nie nacka
PostWysłany: 3 Lut 2009, 21:54    Temat postu: Re: ... Odpowiedz z cytatem

lotoma napisał:
poza tym to definitywny koniec dla polskich oszustów wyciągających zasiłek bedonc w kraju PL podobno powstała baza danych monitorująca wylatujących polaków na lotnisku w keflawiku


brzmi groĹşnie ale ile tym prawdy nie wiem moĹźe to BLEF


A płynących w pław też monitorują?
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KO

Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skąd: z piekła
PostWysłany: 3 Lut 2009, 23:28    Temat postu: Re: ... Odpowiedz z cytatem

darek 13 napisał:
lotoma napisał:
poza tym to definitywny koniec dla polskich oszustów wyciągających zasiłek bedonc w kraju PL podobno powstała baza danych monitorująca wylatujących polaków na lotnisku w keflawiku


brzmi groĹşnie ale ile tym prawdy nie wiem moĹźe to BLEF


A płynących w pław też monitorują?


Tak naprawdę to taka baza jest już daaaaawno(są tam wszyscy latający, nie tylko polacy, ale jest też obywatelstwo więc wyłapać konkretną narodowośc to nie problem). Jedyne co by musiało powstać to pozwolenie dla urzędu na grzebanie w takiej bazie - i myślę, że wcale nie tak trudno by im było to załatwić.

Pzdr
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 236
PostWysłany: 4 Lut 2009, 0:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możecie podać jakiś numer(y) do księgowości? Coś czuję, że będę musiał jutro tam zadzwonić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20, 21, 22  Następny
Strona 5 z 22

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron