reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

filmy islandzkie poszukiwane!
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Kultura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Auliya

Doczy: 22 Sty 2005
Posty: 43
Skd: Sosnowiec
PostWysany: 1 Lis 2005, 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uah a to dobre wiesci :> super, nienawidze napisow, bo nigdy ich nie umiem ustawic.. albo za szybko uciekaja albo wogole sciagam jakies dziwolagi, gdzie w nawiasach nazwane sa dzwieki, ktore mozna uslyszec :|
_________________
Reprezentujemy Partię Rewolucyjną Czarnego Piątku, Frakcja Popołudnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mori

Doczy: 04 Gru 2004
Posty: 84
PostWysany: 3 Lis 2005, 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie, mam dobre wieści a rpopos przeglądu filmów islandzkich!!! rzomawiałem w środę z redaktorem kina, panem Kołodyńskim. powiedział, że jeśli chcemy zrobić darmowy przegląd "dla znajomych", to nie potrzebne nam żadne prawa itp, bo to po prostu prywatna sprawa... Zasugerowałem mu delikatnie, że mielibyśmy kopie niekoniecznie legalne, powiedział, że to nic, bo on nam też na warsztatach pokazuje pirackie kopie i nikt goi nie ma prawa sprawdzić... Zatem drodzy moi, wszystko przed nami. Możemy zrobić ten przegląd pod przykrywką Studenckiego Klubu Islandzkiego w Warszawie i naoglądać się filmów, że uhuuu ;-) No chyba, że chcecie przegląd profesjonalny, dla wszystkich ludzi, żeby przyszli i poznali, z promocją, reklamą itp ;-) to wtedy będzie trzeba załatwiać te wszystkie sprawy prawne... Ja to widzę w styczniu... Możemy to zrobić w kinie, tylko wtedy trzeba zapłacić za salę... popytam jeszcze w różnych kinach... chciałbym w Labie, ale pewnie nas nie będzie stać...


A w lutym zlot Islandofilów w Warszawie ;-) Dziekan Wawskeij Polą jest równym człowiekiem, kazał mówić, gdybyśmy czegos potrzebowali (my czyli Klub), więc jeśli przyjedziecie, to myślę, że na przykład z noclegami w akademikach nie będzie problemu... Ale top bliżej lutego :-)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
deejaydelta
Go
PostWysany: 5 Lis 2005, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lauraana napisa:
hum... ja mam taka mala kolekcje filmow... mam 101 Reykjavík, Nói Albinói, Næsland, Með allt á hreinu, Hafið, Dís (strasznie glupie) i Mávahlátur.
Poluje na Englar alheimsins, ale jakos zniklo ze sklepow Sad


101 Reykjavik < klimatyczny! pomysu z wanną i wogole... Smile
Powrt do gry
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 6 Lis 2005, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monellina napisa:
Dís


Czy ten film ma cokolwiek wspolnego z najnowsza plyta Johanna Jóhannssona o tym samym tytule?
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
monellina
Go
PostWysany: 11 Lis 2005, 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qortes napisa:

Czy ten film ma cokolwiek wspolnego z najnowsza plyta Johanna Jóhannssona o tym samym tytule?


tak jest, johannsson zrobil ost do tego filmu. Wink
Powrt do gry
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 11 Lis 2005, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jest to swietna plyta!! Film w zwiazku z tym zapewne rowniez.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Auliya

Doczy: 22 Sty 2005
Posty: 43
Skd: Sosnowiec
PostWysany: 6 Gru 2005, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj w katowickim Światowidzie miał miejscie przedpremierowy (?) pokaz filmu Dagura Kari (twórcy Nói Albinói) "Zakochani widzą słonie", z tego, co wiem, filmu raczej dostać w Polsce jeszcze nigdzie nie można, żałuję, że nie napisałam info wcześniej, ale sama dowiedziałam się na godzinę przed seansem. Film w sumie jest duński, ale humor i tematyka typowo islandzka, a więc mamy i wariatów, i pełno słodkich nonsensów. Warto dodać, że film jest czarno-biały, a że współczesny, to tym bardziej klimatyczny. http://zakochani.widza.slonie.filmweb.pl/ nie wiem, czy mogę umieszczać takie linki, najwyżej mnie zlinczujcie, premiera jest 09.12., więc pewnie będą to puszczać wszędzie, ale nie ma to jak być do przodu;) Nie należy się sugerować trochę zmaszczonym tytułem i jeszcze bardziej obciachowym plakatem, a już najbardziej dennymi recenzjami, nie radzę patrzyć na onecie! jest tam bardzo chamskie streszczenie całego filmu wraz z zakończeniem! Co mogę powiedzieć, muzyka w filmie to jakiś Bach, o ile się nie myle, no i produkcje reżysera "snowblow", takie pobrzdękiwania instrumentalne w stylu ampopowym i nielsdóttir, bardzo zresztą przyjemne. Film jest niesamowity i trzeba na niego iść - to by było moje podsumowanie:)[/url]
_________________
Reprezentujemy Partię Rewolucyjną Czarnego Piątku, Frakcja Popołudnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Sick4Toys

Doczy: 09 Kwi 2004
Posty: 65
Skd: Gdynia
PostWysany: 7 Gru 2005, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Auliya napisa:
"Zakochani widzą słonie"(...)Film w sumie jest duński, ale humor i tematyka typowo islandzka

a w jakim języku mówią aktorzy? Smile podejrzewam, że po duńsku skoro strona oficjalna jest w tym języku?
_________________
.::hafandi eyra? í vasanum::.


Ostatnio zmieniony przez Sick4Toys dnia 7 Gru 2005, 17:04, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Svartskjegg

Doczy: 27 Lis 2005
Posty: 23
Skd: Śląsk
PostWysany: 7 Gru 2005, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukuję tych trzech filmów:

When the Raven Flies

Shadow of the Raven

White Viking


Wszystkie w reżyserii Hrafna Gunnlaugssona.
Jeśli ktoś je posiada to prosiłbym o kontakt.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Auliya

Doczy: 22 Sty 2005
Posty: 43
Skd: Sosnowiec
PostWysany: 7 Gru 2005, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, film jest duński, akcja rozgrywa się w Kopenhadze, mówią po duńsku, duński fajny język, takie pomieszanie wszystkiego:D[/b]
_________________
Reprezentujemy Partię Rewolucyjną Czarnego Piątku, Frakcja Popołudnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
CHRISTCRUSHER
Go
PostWysany: 9 Gru 2005, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam do sprzedania "Noi Albinoi" DVD -nówka ,1-en raz odtwarzany ,zero rys ,ideał - jakby ktoś chciał to proszę na priv
Powrt do gry
macgil
Go
PostWysany: 10 Gru 2005, 18:16    Temat postu: A propos przeglądu... Odpowiedz z cytatem

...dobrze radzę, uważajcie z tymi projekcjami. Prawo autorskie jest śliskie i niekonkretne, można się elegancko przejechać na pokazach z nośników "legalnych inaczej"... Znam takich, co to zamiast na inauguracji swojego przeglądu wylądowali na ławie oskarżonych. Co do praw majątkowych, też sytuacja nie jest różowa. Zawsze może znaleźć się ktoś, kto ma np. prawa na Europę Środkową (mimo że na samą Polskę nikt nie ma) - i wtedy robi się przykro. Itp. Itd.

Ja nie chcę straszyć/odstraszać, ja po prostu dobrze radzę, bo co nieco się na tym znam.

Lauraana: chętnie bym się przyjrzał bliżej i zaznajomił z Twoją kolekcjąSmile

monellina & Auliya: "On Top Down Under" to film islandzko-niemiecki, zrealizowany na zamówienie Reginy Ziegler do jej wielkiego, znakomitego cyklu "Erotic Tales" (http://www.ziegler-film.com/de/et/prod.html?lang=DE&ID=198). Napisy są faktycznie absolutnie zbędne. (By the way, niezwykle cenię reżyserów, którzy potrafią opowiadać historie samymi obrazami i muzyką).

Svartskjegg: "Hrafninn flýgur" (czyli "When the Raven Flies" lub "Revenge of the Barbarians") mam. Pisz, jakby co...

Chyba tyle póki co:)

Już się nie mogę doczekać "Zakochanych...". Idę niebawem!

Pozdrawiam,

macgil (macgil@gazeta.pl)

PS Kino islandzkie i/lub retrospektywa FTF ciągle w festiwalowych planach... Ale drogie to przedsięwzięcie, drogie:( Może znacie jakiegoś hojnego, sympatycznego, oddanego sponsora, hę?
Powrt do gry
Marta Luiza

Doczy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skd: Islandia
PostWysany: 11 Gru 2005, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dagur Kari sie zalamal jak uslyszal o polskim tlumaczniu tytulu
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Auliya

Doczy: 22 Sty 2005
Posty: 43
Skd: Sosnowiec
PostWysany: 12 Gru 2005, 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinien.
_________________
Reprezentujemy Partię Rewolucyjną Czarnego Piątku, Frakcja Popołudnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
macgil
Go
PostWysany: 12 Gru 2005, 17:02    Temat postu: Tłumaczenia... Odpowiedz z cytatem

Polscy twórcy (przecież nie: tłumacze) tytułów są naprawdę niezmiernie kreatywni:)
Nie wiem niestety, jakie jest precyzyjne tłumaczenie oryginalnego tytułu filmu Dagura Kári "Voskne mennesker" (niech mnie ktoś oświeci:), ale już samo zestawienie angielskiego "Dark Horses" i polskiego "Zakochani widzą słonie" jest obezwładniająco obłędne:)
Na koniec powiem Wam, że kiedyś "zadałem sobie trud" i odszukałem wszystkie wersje tytułu, jakie Polacy (na festiwalach, w tv, w prasie) nadali pewnemu czeskiemu filmowi z 1999 roku... Wersji było 8. Niektóre naprawdę mooocno zaskakujące;)
Pozdrawiam,
macgil
Powrt do gry
nigel
Reporter ICELAND.PL
Doczy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skd: Warszawa
PostWysany: 12 Gru 2005, 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle ze tytuł choć zupełnie chybiony zaciekawi więcej osób, moze o to chodziło tłumaczom? na WMFF wystepował jeszcze jako Dark Horse i dla mnie mogl takim zostać.
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Marta Luiza

Doczy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skd: Islandia
PostWysany: 13 Gru 2005, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Voskne mennesker" znaczy "dorosli ludzie". Problem z polskim tytulem jest taki,ze zakochani sa tak zakochani ze sloni NIE widza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 13 Gru 2005, 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się wydawało, że to nie zakochanym tylko pijanym zdarza się widywać słonie, zwłaszcza różowe Wink Może tłumacz był pijany jak się brał za tłumaczenie tytułu? Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Auliya

Doczy: 22 Sty 2005
Posty: 43
Skd: Sosnowiec
PostWysany: 13 Gru 2005, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki tytuł i plakat z różową czcionką był wymierzony w konkretną grupę wiekową, szkoda tylko, że docelowi odbiorcy tego nie docenili, co było dostrzegalne na seansie:) Tak to bywa w Polandowie, trzeba było gdzieś opchnąć ten film w końcu... ojej, nie wyszłoSmile
_________________
Reprezentujemy Partię Rewolucyjną Czarnego Piątku, Frakcja Popołudnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Hubercik

Doczy: 15 Wrz 2004
Posty: 184
Skd: Warszawa
PostWysany: 27 Gru 2005, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio w magazynie "Film" znalazlem artykul o islandzkim kinie,nie wiem czy juz ktos o tym nie wspomnial wiec pisze...artykul wg mnie bardzo fajny trafne i dobre argumenty odnosnie uroku tegoz kina,ale reszte przeczytajcie sobie sami(pewnie juz przeczytaliscie Very Happy )
_________________
Kapitalizm-to nie kraj.Komunizm-to nie kraj.I Wschód, i Zachód-to nie kraj.Ale Islandia-to kraj.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Kultura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron