reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

szczegóły dotyczące trasy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Busem na Islandię 2014 [SPONSOROWANE]
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika z busa

PostWysłany: 8 Lip 2014, 22:28    Temat postu: szczegóły dotyczące trasy Odpowiedz z cytatem

Hej:D

w tym wątku chciałabym prosić Was o pomoc w detalach dotyczących trasy po Islandii- jeżeli ktoś gdzieś był i potrafi porównać co jest lepsze, jak gdzieś dotrzeć czy po prostu jak się nie zgubić- to proszę piszcie:)

na początek 2 pytania od koleżanki opracowującej trasę po północnej Islandii:
(1) czy do Dettifoss lepiej pojechać drogą 862 czy 864?? Z której strony wygląda ładniej?
2) chcemy wybrać się na trekking do Stórurð - czy potem lepiej wybrać się drogą 85 wzdłuż wybrzeża do Hraunhafnartangi i później do Asbyrgii, czy lepiej wrócić się 94 i jechać dołem 1? Czy w ogóle warto iść pod tą latarnię?
Jar

PostWysłany: 11 Lip 2014, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie 2) nie pomogę, nie byłem.
Co do Detifossa, to sugeruję w miarę możliwości zobaczyć go z obu stron (serio). Mając pojazd nie jest to jakaś wielka filozofia. Jeśli chodzi o drogi w jego rejonie:
-864 (wschodnia) jest dostępna dla wszystkich pojazdów na całej długości; oferuje bardzo ciekawe widoki kanionu Jokulsy, zbliżając się do niego w kilku miejscach; rekomenduję dla przerzutu pomiędzy Asbyrgi a Ring Road
-862 (F862, zachodnia) ten szlak na starych mapach ma status F, czyli 4x4; być może nadal dotyczy to północnego odcinka, czyli na północ od Detifossa, nie musi to oznaczać braku przejezdności bez 4x4, bo na trasie nie ma brodów; Wy jadąc własnym pojazdem nie jesteście związani regulaminem wypożyczalni; o ile pamiętam, widziałem na małym fragmencie tego odcinka osobówki lub jakieś (pseudo) SUV-y, łącznie z tym co wzięło mnie na stopa; tym nie mniej nie jestem pewien, czy te pojazdy pokonały całą tę trasę od Asbyrgi; nie polecam jej na tranzyt, praktycznie nie zbliża się do kanionu; zupełnie inaczej jest z południowym odcinkiem, stanowiącym dojazd do Detifossa od 1-ki (Ring Road); w 2011 była tam nowa szutrówa na wysokim nasypie, może ją przejechać zarówno hulajnoga czy wózek sklepowy z supermarketu, jak i piętrowy autokar z turystami; nie zdziwiłbym się, gdyby aktualnie leżał tam asfalt; sam wodospad z tej strony wygląda nieco inaczej, trudno mi rozstrzygnąć, czy dużo lepiej (ogólna opinia); widoki samego kanionu wydają mi się lepsze z przeciwnej strony.
W kontekście zwiedzania to co napisałem dotyczy opcji wyłącznie zmotoryzowanej; do gry należy jeszcze włączyć pieszy szlak wzdłuż kanionu, który biegnie od Asbyrgi po zachodniej stronie. Jak dla mnie hit (formacje bazaltowe i rzeka). Dla niego warto zbadać kwestię przejezdności Waszym busem drogi 862 na północy, bo moglibyście zrobić fragmenty tego szlaku na lekko, bazując na podjazdach od tej strony; z 862 można zjechać 3 krótkimi łącznikami w stronę kanionu: ten do Detifossa, na SE od Holmatungur oraz do pola biwakowego w Vesturdalur. Najciekawsze ze szlaku wg. mnie są właśnie odcinki na N (do płaskowyżu) i S (do rejonu Holmatungur lub nieco bliżej) od Vesturdalur, proponuję wycieczki w obie strony z tego miejsca.
Pozdrawiam
-J.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika z busa

PostWysłany: 17 Lip 2014, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki bardzo:)
sebaglik79

PostWysłany: 12 Sie 2014, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za przydatne porady i informację, bardzo się przydadzą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Busem na Islandię 2014 [SPONSOROWANE] Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: